Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanátok a harmadik...

Megtartanátok a harmadik gyereket, ha nem így volt tervezve? Spirál mellett maradtam babás, bővebben lent.

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van, ennyit is terveztünk.A nagyobb 4 éves, a kisebb 2 múlt. Szeptemberben mentem volna vissza dolgozni, a nagyobb gyerek oviba, a kicsi bölcsibe.Csúnya ezt mondani, de kicsit örülnék is már, ha végre kiszabadulnék a négy fal közül.Azért terveztünk így kis korkülönbséggel,hogy egy időben letudjam a pelenka-szopi-babázós időszakot.

Van hitelünk is , a férjem így is nagyon sokat dolgozik, de nem is most lenne nagy dolog egy baba, hanem később három gyereket eltartani az azért igen húzós mutatvány lenne.Sajnos semmi segítségünk nincsen (nagyszülők vagy ilyesmi) és egyáltalán nem érzem magam felkészültnek három gyerkőc terelgetésére.(( Nem tudom mitévő legyek, hiszen ez a baba is a gyerekem.

Voltam már dokinál és elmozdult a spirál vhogy és emiatt tudott beágyazódni a bébi, de egyébként a spirált el is kéne távolítani ha megtartanám a terhességet,ami még járhat vetéléssel is,tehát nem élem bele magam, de mielőbb döntenem kell.(


2010. ápr. 10. 20:50
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Plusz még annyi hogy anyagilag is elég rossz lenne, tekintve hogy csak gyest kapnék a harmadikkal ugye...
2010. ápr. 10. 20:52
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a döntést igazán Neked és a párodnak kéne meghozni.Te mindent elkövettél annak érdekébe,hogy ne legyél terhes,arról nem tehetsz,hogy a spirál elmozdult.nekem is 3 gyerekem van és meg kell mondanom tényleg nehéz,bár a második és a harmadik gyermek között 10 év van.én a te helyedbe megpróbálnám stabilizálni az anyagi helyzetét a családnak,és még akkor mindig jöhet a harmadik baba,ha esetleg úgy gondoljátok.De ezt nem tanácsként szánom,csak azt írtam,hogy én mit tennék a Ti helyetekbe.A döntés viszont a Tietek.
2010. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
szia.nálunk is ez a helyzet csak gyógyszer mellett .minden majdnem ugyan így csak nálunk nincs hitel meg a nagy szülök dolgoznak.én megtartom.ha két gyereket el tudok tartani 3 is.mi sem akartuk de ez van. sajnos ezt neked kéne eldöntened.én is unom a négy falat de azt még jobban unnám ,hogy nem vesznek fel sehova a gyerekek miatt és ha betegek nincs senkim aki vigyázna rájuk így hetente váltanék munkahelyet. és a párod mit szól?nálunk a válasz üljek a popsimon.
2010. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok ja én biztos most vállalnám be.így túl vagy a nehezén.
2010. ápr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a mi döntésünk, csak gondoltam más esetleg objektívebben látja mint én aki napok óta éjjel nappal ezen őrlődök és már beszűkültem a problémára:( Nem igazán látom azt se,hogy ez most önzés a részemről saját kényelmemből mondanék le egy gyerkőcről? Vagy (nem vagyok vallásos igazán )amit/akit a jóisten ad azt el kell fogadni?

A férjem nem igazán mond semmit, (mondjuk a gyerekek szinte egész napos ellátása gondozása stb. az én feladatom tekintve h ő rengeteget melózik).

2010. ápr. 10. 21:04
 6/25 A kérdező kommentje:

Közben köszönöm a másik választ is. Hát a másik ez hogy a szakmámban alig akad itt munka, és most nemrég szabadult fel egy állás, közel van, rugalmas a munkaidő vége, nincs főnök a nyakamon (ritkán jön) szóval igazi gyerekbarát munka lenne, én osztom be az időmet...Ha most lemondok róla, akkor tuti hogy betölti más, és mire visszakerülnék a munkaerő piacra (még 2 és fél, 3 év múlva) addigra megint nem lesz állás.:((

Mondjuk nem fizet jól annyit kapnék fizuba mint a gyedem volt a kisebbel, tehát nem az anyagi fellendülés miatt vállalom (vállatam ) el.

2010. ápr. 10. 21:08
 7/25 A kérdező kommentje:

A férjem nem egy lelkizős fajta, ő úgy van vele hogy majdcsak eltartjuk őt is, ahol jut 2-nek ott 3nak is fog...Ami persze szépen hangzik MOST.De majd mikor mindegyik iskolás lesz, meg kamasz, meg egyetemre akarna menni, vagy támogatni kéne akármiben akkor azért nem mindegy hogy 2 van vagy 3...

Ráadásul így a 2 pici mellett is alig jut időnk egymásra nemhogy 3 mellett...

2010. ápr. 10. 21:11
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem tartanám meg a helyedben! Túl kicsi így is a másik kettő között is a korkülönbség. Biztos Neked is jó lenne már kicsit kimozdulni. Szerintem a Te és a másik két gyerek rovására menne.

Amúgy Nekem négy gyerekem van, de nagy korkülönbséggel, minimum 6 év van közöttük. Viszont ha most terhes lennék én se tartanám meg, pedig amúgy abortuszellenes vagyok.

De persze dönteni Neked kell!

2010. ápr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
hühhh,ez kemény!a döntés a tiétek,mi lehetünk kívülállók okosak....én megtartanám,hisz minden baba egy ajándék és ő nagyon szeretne világra jönni,ha spirál mellett megfogant!az is igaz,h ha kettönek van hely akkor a 3.nak is van!mi öten vagyunk tesók,anyum 3.terhesége iker terhesség majd a 4.pedig spirál mellett fogant!nagyon jól megvoltunk,igaz,nem dúskáltunk a pézben,de jó volt,h ennyien vagyunk tesók!de amint írtam az elején,nektek kell dönteni,h mit bírtok,miröl ill. kiröl mondtok le inkább!remélem jól döntötök,sok sikert
2010. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%
sztem nincsenek véletlenek, az a baba meg akar születni (persze ez csak az én véleményem). ha egy kicsit is el tudod képzelni, h megtartod, ne vetesd el(nem félsz, h később nagyon bánnád?). mi lenne, ha most még dolgoznál ott, ahova menni akarsz pár hónapot, a gyerekek meg mennének bölcsibe-oviba?
2010. ápr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!