Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikrek mellett (9hónaposak)...

Ikrek mellett (9hónaposak) megtartanátok a babát, ha terhesek lennétek?

Figyelt kérdés
Nem terveztünk még egy gyereket, mert anyagilag elég rosszul állunk mióta párom nem dolgozik, bár most van kilátásban neki munka, de nem tudnánk vállalni még egy picit. A lakásunk is kicsi. A párom meg egyébként sem akar több babát. Eddig nagyon abortusz ellenes voltam, de most nem tudom mit tegyek...
2009. dec. 22. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

védekezés??????hm....


én megtartanám. ahol kettő elfér, ott a harmadik is.....

tartsátok meg, ő már egy kis emberke!!

Én 8 hónapos terhes voltam, mikor megtudtam, hogy babát várunk, bár mi terveztük!! 8 hete szültem, imádjuk.

2009. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ez eddig a legnehezebb ilyen kérdés.

nekem 9 hónapos babám van, ha véletlenül most teherbe esnék, akkor biztosan megtartanám, de kettő már engem is elgondolkodtatna. viszont biztos nem lennék képes az abortuszra.

elindítanám a procedúrát, aztán az utolsó pillanatban, mint valami hülye filmban, meggondolnám magamat.

3 ilyen pici gyerekkel biztos nem lenne könnyű az élet, de azért sokkal több támogatás is jár, amiket igénybe lehetne venni.

neki sem kellene mást venni már, csak pelust.

a későbbiekben meg még nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő, lehet jóra fordulnak a dolgok, és akkor bánnád, hogy nem tartottad meg.

ez az élet nagy próbatétele, eddig abortuszellenes voltál, kérdés az, hogy kiállsz-e a saját eszméd mellett, vagy sem.

a lakásra meg csak annyit, hogy ugyan most áll az ingatlanpiac, de kiadni könnyebb, ezt kiadhatnátok, egy nagyobbat, akár picit lepukkantabbat meg bérelhetnétek máshol majdnem ugyanennyiért...

mi se tudjuk eladni a lakásunkat, mi munkahely miatt választottuk ezt a megoldást, hogy vidéki lakásunk kiadva, mi meg felköltöztünk Pest megyébe.

hidd el, mindenre van megoldás, a kérdés az az, hogy meg akarod-e oldani ezt a hatalmas feladatot, vagy nem.

a pároddal is mindenképp meg kell beszélni, mert az sem jó, ha te megtartanád, ő meg nem. közös nevezőre kellene jutnotok.

bárhogy is döntesz, sok kitartást kívánok neked!!!

2009. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gyógyszert szedek, eddig ezzel nem volt gond.
2009. dec. 22. 17:43
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Hát nagyon nehéz kérdés:(

Még az sem biztos,hogy egy baba van a pocakodban.

Nem tudok mit tanácsolni,csak azt hogy beszéljétek át a pároddal alaposan mielőtt döntenél.

Majd írd meg,hogy döntöttél.Kitartás!

2009. dec. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,ilyenkor kerül elő,h mennyivel nehezebb "élesben" is abortuszellenesnek maradni,mert bizony vannak olyan élethelyzetek,amikor nem a trehányság és nemtörődömség miatt kell fontolóra venni az ab. lehetőségét.

Egyébként én is azt mondom,a 3. baba nem kerül egy vagyonba,nagyon sok mindent örökölhet a tesók után,plusz vele már nagycsaládosok lennétek ami néhány kedvezménnyel jár,szóval anyagilag megoldható a dolog.

De ezt neked kell eldöntened,sok erőt kívánok a helyes döntéshez.

2009. dec. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Húúú,nagyon sajnállak,h ilyen helyzetbe hozott az élet...de azt írtad,h nem tudtok vállalni még egy picit.Akkor nem nagyon kérdés,h mit kell tenned.Nekem is 2 gyerekem van,de úgy érzem(persze könnyű nekem véleményt nyilvánítani,nem vagyok a te helyedben)nem tudnám elvetetni(szerencsére még soha nem is kerültem hasonló szituba).Üljetek le beszélgetni,ebben közösen kell döntenetek.
2009. dec. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Sosem vetetnék el gyereket...

Ahol már van kettő, elfér még egy... plusz kölcséget nem jelent, amennyi kell a pelusra, annyival több lesz a csp, más meg megvan minden (ágy, ruha, pelenkázó, kád , stb-...)

A lakás nálunk is kicsi, de ettől függetlenül bevállaljuk a három babát, még ha egy szobába is "kényszerülnek". Nem ettől lesz szép-vagy nem szép az életük!

Ha már ott az a kicsi, gondolj azokra, akiknek soha nem lehet, és hogy te szerencsés vagy, hogy lehet még egy szép terhességed, szülésed és még egy angyalod!

2009. dec. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A döntés a ti kezetekben van. Elsőnek is a pároddal kell nagyon komolyan megbeszélni a dolgokat. Miért ne szülessen meg, ill. miért szülessen. A lakás méret csak kifogás. Az ikrek is elférnek, létezik emeletes ágy is. Az, hogy szűkösebb a hely az egy állapot, változhat is. Az anyagiakat már előttem is leírták. Csak pelus kell, több a családi is. 3 gyereknél 16ezer/fő. Ha lejár majd a gyes, akkor maradhatsz otthon főállású anyaként, igaz kevés pénz, de legalább az biztos, s a mai világban ez agyon nem mindegy. Gondolj csak bele, 3 év múlva az ikrek is kicsik, munkalehetőség 0, tuti, hogy nem egy két gyerekes családanyát akar egy melóhely sem. Akkor hogyan tovább? Beszéljétek nagyon át, hozzatok jó döntést.
2009. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Ezt nektek kell tudnotok, de igazuk van az előttem kommentezőknek, hogy ahol elfér 2, ott 3 is..csak abba gondolj bele, h nagyon soknak nem jön össze...te meg elvetetnéd... Sok sikert a döntéshez!
2009. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a bíztatást. Még nem döntöttem, mert sok tényező van amitő mondjuk úgy, hogy "félek". A csajokkal is teljesen egyedül vagyok, párom csak hétvégén tud segíteni. Nagyszülők pedig nincsenek, kettővel is elég nehéz, nemtudom mi lenne még egy picivel...
2009. dec. 23. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!