Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nehézségekkel szembesül...

Milyen nehézségekkel szembesültél a második gyerek megszületésekor?

Figyelt kérdés
Esetleg már a terhesség alatt is volt valami nehézség, ami az elsőnél nem? Mi az ami nagyon meglepett és nem voltál felkészülve rá? Mit csinálnál másképp? Mennyi idő van a gyerekek között?
2018. jan. 2. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
21 hónap van a gyerekeim között. Sokmindenre fel voltam készülve, tervezett baba mindkettő így bőven olvasgattam is a kiskorkülönbségről, így nehézség akad/akadt bőven (az altatással az élen vagy terhesen a nagyobb cipelésével) de amire nem tudtam felkészülni, hogy a kicsi 3 napos korában 180 fokos fordulatot vett, még a kórházban meglepett, hogy nem tudtam letenni. Otthon is, a szándéktól is sírt. Nem tudtam elaltatni, vagyis de, az könnyen ment de se rögtön, se 20 perc múlva, se 1 óra múlva nem tudtam letenni. Tudom babafüggő, benne volt a pakliban, azért bíztam benne, hogy ez talán elkerül. Most 6 hónapos, elég rossz alvó azóta is. Nem tudom mit csinálnék másképp, szerintem eddig semmit.
2018. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a nagyobbik 2 éves és két hónapos volt, mikor a kicsi született és már nem aludt akkor délben, ez volt számomra a legnehezebb: altatni a kicsit, miközben a nagy nem tud csendben lenni...

plusz mivel éjjel keltem a kicsihez, és nem tudtam nappal sem aludni a nagy miatt, alig volt tejem.

másképp semmit nem csinálnék, hiszen ez sem rajtam múlik mármint hogy nem alszik, már mindent kipróbáltunk ugynais.


illetve szülésnél mi kimentünk a kanapéra a nappaliba aludni, hogy a picinek is legyen saját szobája - feláldoztuk a hálószobánk, a férjem akarta így, szerintem az lett volna logikus hogy a nappaliból csináljuk a másik gyerekszobát, mi meg maradunk ott ahol vagyunk. de a férjem ragaszkodott hozzá hogy a kicsi is saját kuckóba érkezzen, mi meg módszeresen tönkretettük a hátunk a kanapén alvással - na ezt tuti nem így csinálnám. de normál esetben másnál gondolom ez szóba se jön, megint cska a saját hülyeségünk

2018. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Most várom a második babát. Imádtam az első terhességemet, alig vártam hogy újra terhes legyek. Ahhoz képest ezt kicsit sem élvezem, pedig ugyanúgy semmi bajom, sőt még annyi sincs mint először hogy fákt a mellem. Mégis végigaggódom, parázok hogy minden rendben legyen, egészséges legyen... Azt irták hogy másodszorra kevésbé aggódnsk a kismamák, hát erre rácáfolok most..
2018. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2 év van a fiaim között. Tervezett volt és nagyon vártuk is a kistesót, és imádnivaló is. Amire nem voltam felkészülve hogy mennyire nehéz kétfelé szakadni, és hogy a nagy ne érezzen trónfosztottságot. Nekem nem sok segìtségem volt és az én nagyom nem preferált olyasmit mondjuk hogy csendben olvasgatunk- mondókázunk amìg a picit szoptatom. Ő igazi energiabomba volt már akkor is és minden rosszaságot kitalált szoptatási és altatási időkben, a kicsi meg rossz alvó volt - hát kemény hónapjaink, éveink voltak. Nagyobb korkülönbséget vállalnék ha újrakezdhetném. Ma már egyébként 4 és 6 évesek és nagyon jó tesók, imádják egymást, rengeteget játszanak (és rosszalkodnak:) együtt, úgyhogy most már persze jó a kis korkülönbség. Talán ha mégis vmt másképp csinálnék: első perctől fogva bevenném a leszarom tablettát és nem kapnám fel a vizet semmin, úgyis csak átmeneti gondok ezek.
2018. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyi a nehèzsèg, hogy sokkal több idő 2 gyerekkel bàrhová elindulni.

Ami meglepett, hogy halál nyugodt babàk is léteznek 😅


2,5 év van közöttük

2018. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!