Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek sérül a gyerek...

Szerintetek sérül a gyerek lelke, ha soha nincs nagy karácsonyfájuk csak egy nagyon pici?

Figyelt kérdés
2017. dec. 19. 22:10
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Legalább megtanulja, hogy nem attól lesz boldog a karácsony, ha nagyobb a fájuk vagy drágább ajándékot kap, mint a Pistike.
2017. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
89%
Nem sérül egyáltalán, de egy kisgyereknek talán impozánsabb, csodálnivalóbb látványt nyújt egy nagy. De a kicsit meg tarthatják cukinak és hozzájuk közelebb állónak. Szóval gyerekfüggő.
2017. dec. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
43%
Nem, de kimarad egy gyönyörű dolog az életükből.
2017. dec. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
87%
Nem, de ha ez ennyire frusztrál akkor tedd fel egy asztalra és máris gigantikusnak látszik mert optikailag megtévesztő.
2017. dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
43%

Ha abba nőnek bele, hogy mindig kis fát visztek haza, akkor is fel fog neki tűnni, hogy másnak nagyobb van és nektek miért nem. És kérni fogja, hogy kövi karira legyen nagy.

A lelke meg akkor fog sérülni, amikor ezt a különben teljesíthető kívánságot nem teljesíted. Mert nem a fa alacsonysága fogja felsérteni a kis lelkét, hanem a szülője hozzáállása őhozzá, és akkor tök mindegy, hogy most karácsonyfáról, vagy bármiről is legyen szó.


Én tudom, hogy nekünk mindig nagy fánk volt, mamáéknál olyan 130-140 cm-es max. Azt is szerettem, tetszett, hogy olyan cuki, meg imádtam a mamáéknál lenni, így a kis fával is teljesen meg voltam elégedve, mert ott olyan meleg volt a légkör. Otthon hiába volt nagy fánk, olyan "itt van, de hagyj békén" dolog volt, és abban éreztem a melegséget, hogy a nagy fát és a díszeket részleteiben nézegettem, igazgattam.


Most a fiam 2,5 éves, kb. 140-es fánk van, ami egy kis asztalra kerül fel helyhiány miatt, de mondtam a férjemnek, hogy jövőre a földön lesz egy 180-anas fa, ha fene fenét eszik is és ki kell pakolnom a fél lakást, mert én akarok és a gyerek is akkor már talán jobban fogja élvezni, fogdosni, elérni stb.

2017. dec. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban apum mindig hatalmas fakat vett.olyan 10 eves koromig csak hosszutulevelut.szep emlek,mert az.de nekem miota kulon vagyok mamamek regi 20 on eves mufenyoje van a maga 150cm vel.imadom,annyira szep.ilyet mar nem kapni.fajo szivvel cserelem le iden egy uj 180centisre.

A kisebb mellett felig felnott a ket nagyfiam,ok is nagyon szerettek.sokszor meseltek,hogy nekunk milyen regi,de annal szebb fank van.

Nem hiszem,hogy a meret a lenyeg.a karacsony nem errol szol(nekem)

2017. dec. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk olyan max. 1 méteres lehetett, viszont mindig kiültettük és az tök jó volt él a fa és nem láttam kidobva januárban az utcán. Amikor meg még én is csak 1 méter körüli voltam és fent volt az asztalon, hatalmasak tűnt.
2017. dec. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy számítana a méret.

Nálunk a lányom díszíti és mindegy hogy, van hogy a fél fán alig van dísz de nem számít mert ő csinálja és nekünk így szép.

Nem a fa méretétől sérülhet a lelke hanem a hangulattól, körülményektől.

2017. dec. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint agyonvágja a Karácsonyi hangulatot egy 30 cmes kis fa. Nem arról van szó, hogy versenyezzünk kinek nagyobb, de nagyon durvának tartom, ha a szúlő lustaságból nem képes megadni a maximumot a gyerekeinek. Szerintem csodálatos dolog a Karácsony egy gyereknek..de így azt sem tudja a gyerek, hogy miről van szó. Kezdetben az volt az indok, hogy kicsik és fellöknék..de már nagyok..és most is ugyanolyan lusta a kedves Anyuka.. Nagyon sajnálom a gyerekeket.
2017. dec. 20. 08:43
 10/41 anonim ***** válasza:

Nem. Egyedül abban az esetben, ha azt sugallják a gyereknek, hogy nekik csak ez jutott. De akkor sem a fa mèrete a problèma.

Nekünk mindig 1-1,5 m-es fánk volt. Imádtam. A szomszèd gyerekeker pedig nagyon sajnáltam, mert nekik 2,5m-es fájuk volt és nem ők dìszítettèk a fát, hanem az apukájuk lètráról.

Minden nèzőpont kérdèse. Valahol az a lènyeg, hogy èrtèkeld amid van ès ezt az értékrendet add át.

2017. dec. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!