Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 gyerekhez képest mennyire...

2 gyerekhez képest mennyire nehéz 3 gyerek nevelése?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkozunk a 3. babán, de nem tudom mennyire bírnám, 2-vel nincs problémám.

A harmadik babával is nehéz, vagy jönnek a dolgok rutinból? Anyagilag mennyire megterhelő ha 3 gyerek van a 2-höz képest? Nyilván több kiadás, de mégis...

Aki három gyereket vállalt, az miért tette? És aki inkább visszalépett, az miért tette?


2017. dec. 19. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
3 gyereket szerettünk volna, készültünk is rá (megfelelő méretű ház stb) szóval azért tettük mert ezt volt a terv és minden megfelelő is volt hozzá. A gond akkor kezdődik amikor 3 felé kellene kettőnknek szakadni pl tavaly ugyan abba az időbe egyszerre 3 helyen kellett volna lennünk,hogy a gyerekek karácsonyi műsorát megnézzük mert természetesen az oviba se egy nagy volt hanem külön a csoportoknak (1 sulis és 2 ovis van). Egyetlen dolog volt amire úgy szülés után a kórházból haza felé döbbentünk rá... 3 gyerekülés nem fér el egymás mellett az autóba hátul, ha a nagyot előre rakjuk akkor is csak egy fél felnőtt tudná magát bepasszírozni a 2 gyerekülés mellé,közé. Szóval egy nagy lökettel kezdtük a nagycsaládos életet ,mert másik autó kellett
2017. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Ugy keszulj, hogy 3 gyerek kozul 3 fog jogosan igenyt formalni az oroksegre, a kis segitsegre a lakasvasarlasnal, az eskuvoszervezesben, a gyerekvarasban, az unokakra valo vigyazasban. Vannak szulok akik ezt nem gondoljak at mert addog kell nekik a gyerek amig cuki es lehet villogni a nagycsalados szuperanya lettel. Azaz kb 10 evig maximum. Aztan a "hulye" "onzo" kamasz mar senkinek sem kell.
2017. dec. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

2 gyerek elozo kapcsolatbol van,igy az ok ez volt.egy kozos gyerkoc.

Nalunk a 3.a piros asz,mindent visz.hasfajas,fogzas,szepa,mozgasfejlodes,nem alszik,rossz mint a bun,hisztis,akaratos......szoval nehez eset.ettol fuggetlenul imadom ot is,es hat en is korosabb vagyok,nem annyira birom.

Az anyagi resze nalunk boven megoldott,igy erre annyira nem tudok erdemleges valaszt adni.persze,tobb fogy.pelenka,oltasok,tapszer,tobb ruha,tobb ajandek,tobb szulinap.sztem nalunk havi 50 ezerrel tobb megy egy atlagos honapban.ebben nincs semmi extra.

A nagyok mar nagyobak,igy kocsit cserelnunk nem kellett,elfernek hatul kenyelmesen.

Mivel nagyok a nagyok igy annyiban volt nehezebb az elejen,hogy a picivel az elejetol menni kellett napi 2x idore.de hamar beleszokott,es beallt a napirendje erre.tanulni tudok a nagyokkal,addig a pici elrohangal a lakasban.ezzel nincs baj.a nagyokkal is szoktam kozos programot tervezni harmasban,addig apuka van a picivel.egy mozi,meki,vagy csak egy harmas seta is sokat jelent nekunk.

Mikor a nagyok az apukajuknal vannak akkor a picivel van harmas program.igy mindenkinek jo,mindenki megkapja a kulon figyelmet.persze otosben is programozunk,imadjak egymast a gyerekek szerencsere.

Szoval nehezebb persze,de minden percet megeri.

2017. dec. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Kedves 1-es! Hogyan oldjátok meg, amikor a pároddal kettőtöknek egyszerre három helyen kell lennetek?

Gondolkodunk a harmadik babán, érdekes szempontok merülnek föl, amelyeket érdemes mérlegelnünk. Ez. Pl. pont egy olyan helyzet, amire nem gondoltam még. Most is majd' belebetegedtem, hogy 2 percet késtem a forgalom miatt a kisfiam karácsonyi ünnepségéről. És arról eddig szó sem volt, hogy ütötték volna egymást a fiam ovis és a kislányoü bölcsis programjai hál' istennek.

2017. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
2 gyereket nevelni segítség nélkül, viszonylag rugalmas munkával simán lehet. 3 gyereket segítség nélkül, úgy hogy mindketten főállásban dolgoztok szerintem lehetlelnség megoldani.
2017. dec. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Amikor megismerkedtünk a férjemmel azt gondoltuk, jöhetne 3 gyerek is. Az első után még a második is kétséges volt de jött és maradt. Így van most 2 gyerekünk.

Szerintem az alap dolgok rutinból jönnek, én ettől nem félnék. Anyagilag megterhelőbb-e?! Hát hogy a fenébe ne... Saját példám: tavasszal cipővásárlás-gyerekenként kell egy zárt és egy szandálcipő, majd 1 hónap múlva szandál... Ha megveszem a minőséget (azt veszem ) akkor cipőnként 7-10ezer (ha akciós tök jó), ebből kell első körben 4 majd még 2. Rengeteg pénz és ez csak a cipő. Ha lenne egy 3. gyerekem vagy a kínaiban vásárolnánk (és már ott sem olyan olcsó egy jobb cipő) vagy a gatyámat is rájuk költeném.

Amíg csak ketten ettünk elég volt 40 deka húsból főznöm (most mindegy mit), 2 gyerekkel már 1 kilóból főzök és épp elég egy evésre, ha hárman lennének jujjj....

Többé nincs menő autó, marad az egyterű kisbusz szerű... Nagymama 3 gyereket már nem fogad szívesen egyszerre, anyukám a kettővel elvan, de köszöni, elég.

Két kezem van, két lábam, egyik ideül, másik a másikra, jobb kézzel a fiam simogatom, bal kézzel a kislányt, és mi van a harmadik gyerekkel? Tudom, tök hül.yeség ez tőlem, de mindig ezt mondom, 2 kezem van 2 lábam van.

Na mi ezért léptünk vissza. Na meg azért mert családi ház mellett (sok kinti-benti munka), napi feladatok mellett épp két gyerekre jut időnk.

Amikor az egyik sír, a másik épp a szobájában vergődik mert nem találja a 3 mm-es legódarabját amit semmivel sem lehet helyettesíteni akkor elgondolkodom, ha sírna a 3. mit tennék? Felakasztanám magam. Nekem az agyam sem bírná ezt el. Én belátom, gyenge vagyok, nekem még a 2 gyerek is megterhelő néha, persze szeretem őket, ezzel nincs gond és mindenük megvan (érzelmi, anyagi, akármit említenék).

2017. dec. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy anyagilag mennyire megterhelő neked is tudnod kéne. Gondolom ha akartok 3. gyereket számoltok előre a plusz kiadásokkal nem? Azt, hogy mennyire bírnád meg mi honnan tudjuk előre ha nem ismertek a körülmények? Erre nem lehet pontos választ adni.
2017. dec. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Háááát.

Ami nagyon fontos, a humor érzés és a rugalmas munkahely legalább az egyiknek.

Aztán, ami még nagyon fontos, hogy minden közel legyen, ovi bölcsi, suli stb.

Legyen lehetőség kimozdulni velük gyakran, mert külön külön nem tudod majd azt megadni nekik, amit egy gyereknek. Tehát, hogy sokat sétáltok, beszélgettek, vásároltok, közlekedtek stb. 3 gyereknél (d emár kettőnél is) nagyon nehéz az érdeklődésüket kiszolgálni, ahhoz szerintem utazni kell már, ahol az újra együtt figyelnek. Különben egymástól elvonják a figyelmet.

Mi azért mertük vállalni a 3.-at anno, mert sikerült azt elérni, hogy 150.000 Ft meglegyen minimum az egy főre jutó. Amiből be tudtam a gyerekek részét fektetni még időben 1-1 lakásba, ami nagykorukig albérletbe van kiadva és tovább befektetve a nekik érkező bevétel. A különórákat is tudom biztosítani nekik egyelőre még. Emiatt így nem kell aggódnom jelenleg, de az autós közlekedésről például teljesen lemondtam a hétköznapokra, különben annyi az életük, hogy autóba be, ki majd 8-10 óra obi suli, majd vacsi alvás. A közösen töltött idő összeadódik a sétálással és a délutáni gyerekbegyűjtéssel. Iszonyú fárasztó és kényelmetlen, de rengeteget ér. Ami még nálunk nagy szerencse, hogy a nagyik messze laknak, ha vállalják őket, az nem 1-2 nap, hanem 3-6, mert nekik nem éri meg egy napra eljönni, inkább elviszik egész hétre és együtt is akár mindet. Ilyenkor lehet túlórázni, utolérni a háztartást, vagy a kapcsolatunkat. Illetve szerintem még az is előny, hogy a két nagyobb között 16 hónap van, szuper társai egymásnak. A kicsi 2,5 évvel jött a középső után, így végülis hamar csak 2 felé kellett szakadni, a nagyok olyanok, mint az ikrek.

2017. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!