Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet kialakítani egy 5...

Hogy lehet kialakítani egy 5 hónapos baba napirendjét?

Figyelt kérdés
Semmi napirendje nincs. Főleg az érdekelne, hogy rálehet-e szoktatni valahogy arra, hogy este legalább 21-kor elaludjon, még jobb lenne a 20 óra. Egyszerűen este nem hajlandó elaludni, minden este üvölt úgy alszik el és ez kb 22 és 23 között történik. Volt valaki hasonló helyzetben?
2010. jún. 4. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A napirend keretét nálunk a fiam adja meg, minden attól függ mikor kel és napközben mennyit alszik. Ami fix alvás-evés-játék, mindig ez a sorrend szigorúan, kb. 2 órát van fenn,ez állandó, viszont annyit alszik amennyi jólesik, és bizony nagy különbségek vannak 20 perctől 2,5 óráig. Ennek ellenére az esti fürdetés mindig fél 8-9 körül jön ki. Remélem valamennyit tudtam segíteni.
2010. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok fél 8 - 8-at akartam írni
2010. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan 7 hós körül alakult ki a napirend, amikor megy nap már csak kétszer aludt. De az esték nem voltak rosszak, mindig 8-9 körül aludt el, ez változó volt, hogy jött ki az alvás, evés, stb. Arra próbáltam figyelni, hogy du. kb. 5 kor egyen, és akkor este éhes lesz. etse valami nagy szigort be kéne vezetni, hogy jne legyen ez a hiszti. Én nem engedném.
2010. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szóval szerintem az étkezéseket és a nappali alvásokat kell "beszabályozni" figyelemmel a gyerek igényeire. Pl. Ne hagyd nappal egyfolytában 3 óránál többet aludni. Nem tudom mennyi a nappali alvásigénye, és azt sem írtad, hogy mikor kel, illetve végig alussza-e az éjszakát, de én úgy csinálom, hogy fürdés előtt másfél-2 órát van fent, ilyenkor nem is hagyom elaludni, kicsit húzom az időt egy kis játékkal. PErsze fél óra ide vagy oda nem számít, de próbáljuk tartani az időt. Mi fél 9-kor fürdetünk, 9-ig meg is vacsorázik, és utána már durmol is, és alszik reggel fél7-7-ig.

Szóval valamennyit tudod alakítani, de az igényeit mindeképpen figyelembe kell venni. Pl. A lányom a babakocsiban maximum 1 órát alszik, egyszerűen nem szeret benne aludni. Így ebéd után nem is viszem ki, hiszen az után szokott többet aludni, akár 3 órát is. Ha ezt nem tenném, akkor a délutáni evés után pótolná be, és persze akkor estére még nem elég fáradt az alvásra.

Szerintem nem baj, ha később fürdetsz, mint fél 8-8 óra. Úgyis itt a nyár. Majd ha többet mozog majd, és nappal kevesebbet alszik, majd jöhet a korábbi fürdés, mert hamarabb elfárad.

Egy-egy napirend mindig addig tartható, amíg meg nem változik a bab igényei, szokásai, pl. evés, majd jön a gyümölcs, szilárd kaja, majd másként fog enni, aztán a nappai alvásigénye is csökken, illetve elméletileg az éjszakai alvás hosszabbodik.

Nekünk szerencsénk volt, mert a lányom kb. 2 hónapos korában egyszer este 6-tól éjjel 1-ig nem kért enni. Ezt többször megismételte. Addig okoskodtam, hogy ez az idő éjjelre essen, így este 10-kor kapott enni, majd hajnal 4-kor kelt. Aztán egyre később kelt, és este egyre fáradtabb lett, így most ott tartunk, amit leírtam az előbb.

2010. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!