Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a 4...

Hogyan szoktassam rá a 4 hónapos lányomat a cumira?

Figyelt kérdés
az a helyzet,hogy nem kellett neki a cumi-amúgy sem vagyok nagy cumi párti-de adtam volna neki ha kéri.eddig elvoltunk,most viszont nagyon szopja az ujját-azt pedig nagyon nem szeretném.nem tudom mit csináljak?próbálgattam ma adni a cumit,de nem "kap rá"-már nagyobb cumi kell,mint születéskor?mert még az első van.anyatejes baba,cicizik sokat,és azon is alszik el.ha nem,akkor az ujját szopizza,de olyan szabályosan a hüvelykujját,aminek nem örülök!köszönöm a segítséget!
2010. jún. 4. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a helyzet,én sem akartam,h az ujját szopizza,én ugy szoktattam rá,h beadod a szájába,és középen megkocogtattam,mikor már a szájába volt,ezt egy jó párszor megcsináltuk és végül elfogadta.

Az a cumi kell neki amire az van irva,h 0-6hós korig,vagyis az 1-es.

Szerintem próbáljátok meg igy.

Milyen cumit próbálsz neki adni?

Mert lehet,h az nem jó neki ami van,és azt nem akarja csak elfogadni,nálunk igy volt legalábbis,h volt neki egy NUK és egy MAM,és csak a MAM cumit fogadta és fogadja el,még most is!

2010. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi! a NUK van,az 1-es.akkor megpróbálom úgy...és leszokott az ujjszopizásról???
2010. jún. 4. 13:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen teljesen leszokott hál istennek!

Ha ugy sem fogadja el a cumit,akkor vegyél neki a nuk helyett mam cumit!

2010. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
találtam egy MAM cumit(az egyik kismamába vagy baba magazinba volt)és most megpróbáltam,hát....sokkal jobban elfogadta és kezdte is szívni,de mindig kiesett szegénykémnek...pedig álmos volt.aztán mikor kezdett sírni adtam neki a cicit és 1 perc alatt elaludt:-)most alszik.neked mennyi idős már?remélem így leszokik az ujjszopásról.neked még cumizik?és te hány hónaposan vetetted be a cumit?
2010. jún. 4. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4 honapos a kisfiam es en tegnap ota probalom a cumit. Mas okokbol. Irtam is ide kerdest tegnap. Nallunk a setaval van gond, uvolt a babakocsiba ezert gondoltam, ha cumizik akkor csendben lesz. Nem volt egyszeru. Raktam a szajaba o meg kopte ki. Ezt jatszottuk par percig aztan elfogadta, szopizta egy ideig majd kikopte. Ma elindultunk setalani, vittem a cumit es amikor lattam, hogy sirasra gorbul a szaja gyorsan elokaptam. Kikopte, en visszatettem, kikopte.... de sirni elfelejtett. :) Aztan egyszer csak nem kopte ki. Szopizott es kozben jo nagyot setaltunk. :) Sok sikert neked is.
2010. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ú, én vagyok a kakukktojás, hogy hagyom a babámat szopni az ujját. :-) A cumit nekem sem fogadja el.
2010. jún. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Elsö vagyok,nekem pici korától cumizott,de csak ritkán pár percre,de kb. 4hós volt,mikor jött volna az ujjszopás nála is,de aztán bevetettem neki a cumit rendes,ugy ahogy le is irtam.

Igen még mindig cumizik,és 8hónapos a kis drágá,mondjuk én nem is bánom,h cumizik,mert épp most állunk a 7.fogacska elött,és igy nyugtatja is öt!

Ez a 7.fogacska kicsit jobban megviseli öt,néha étvágytalanabb is,eddig azért nem viselte öt meg tulzottan,alul az elsö kettö talán jobban,de felül 4jött neki egyszerre,és szinte észre sem vettük,csak akkor mikor már kint is voltak!:)

2010. jún. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nehezen megy....már elfogadta,de még mindig megtalálja az ujját...úgy sajnálom szegénykémet.lehet egy kicsit összezavartam...
2010. jún. 7. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!