Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon sokat bukik a babám,...

Nagyon sokat bukik a babám, ez normális?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám és az az igazság, hogy rengeteget bukik. Ő már a 3. gyermekem, szoptattam az előző kettőt is másfél éves koráig. Azt mondta a védőnő, hogy ömlik neki a tej, feltehetőleg ezért bukik ennyit. Nem is tart nála túl sokáig egy-egy szoptatás, átlag 15 perc alatt jóllakik, míg az előző két gyermekem fél órát, 1 órát is szopizott.

Amikor már nem kér többet, akkor büfiztetem, sétálok vele még jó 20 percet, utána szokott elaludni. De addig sok tej visszajön, olyan is van, hogy amikor már mélyen alszik és leteszem aludni, akkor jön fel neki újabb adag, naponta átlagban 3-4x öltöztetem át, a feje alatt nem győzöm cserélni a textilpelusokat, most már nyálkendőt is használok, mert mindig jön a tejcsi.

Mindezek ellenére a súlya tökéletes, nem sír, hogy éhes lenne, egy mosolygós, kiegyensúlyozott baba, tehát refluxtól nem tartok. A héten viszem oltásra, szólok az orvosnak, csak érdeklődöm, hogy ez vajon mennyire gyakori, vagy normális, hogy ilyen sokat bukik egy csecsemő?



2018. jan. 9. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a kisfiamnal (masodik gyerek). Nagyon sokaig bukos volt. Semmi mas baja nem volt, jo etvagyu, jo alvo, nyugodt kiegyensulyozott volt babanak is mar. Vannak bukos babak es vannak akiknek sose jon vissza semmi. Lanyomnal soha nem kellett bukas miatt oltoztetni, agynemut cserelni, hajatmosnom se 😅. En is bukos voltam, a hugom nem. Amig ki nem novi marad a rengeteg oltozes es mosas.
2018. jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is sokat bukott. Egészen a hozzátáplálásig. Első hónapokban két étkezés között vagy 4-5x is, fél év körül már csak napi 1-2x.


Neki is gyarapodott a súlya, ő is vidám nyugodt baba volt. Úgy tűnt szimplán annyi van, hogy lassabban érett meg a gyomorszája a rendes zárásra. Illetve főleg a büfi hozta ki belőle. Ha teljesen buborék mentes volt a pocakja akkor bukni sem bukott.


Mi úgy vészeltük át, hogy hiába büfizett evés után, 10 percenként újra a vállamra tettem és nem egyszer úgy is jött ki buborék. Illetve picit megemeltük a kiságyának a fej felöli két lábát (1-1 vékony könyvet tettünk alá), hogy enyhén magasabban legyen a feje.

És igen. Nyálkendő :)

2018. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most kissé megnyugodtam :)
2018. jan. 9. 11:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Gastrotuss kisfiamnál csökkentette a bukások számát. Nem szűnt meg teljesen, de jobb lett. A hozzátáplálásnál elmúlt.
2018. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran szoptatod? Megoldas lehet erre a blokkszopi nagyon gyakori kinalas mellett (akar fel oranal is gyakrabban, rovid ideig).
2018. jan. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!