Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » D vitamint külföldön is adni...

D vitamint külföldön is adni kell?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy más országokban (főleg északi) is adni kell vagy ez itt elterjedt inkább?

2018. jan. 12. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Persze
2018. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Persze, ez Who ajanlas
2018. jan. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Anerikai és holland ismerősöm is ad, csak nem vigantolt, hanem más készítményt.
2018. jan. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

Már miért ne kellene?

Ha utánaolvastál volna,hogy "mire való" a D-vitamin,nem írtad volna ki a kérdést.

2018. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Nemhogy az északi, de pl. Franciaország legdélibb, legnaposabb részein is adnak D-vitamint a babáknak.

Mint ahogy azoknak a felnőtteknek vagy idős embereknek is, akik keveset járnak el otthonról, vagy állandóan mesterséges világítás alatt dolgoznak.

Csak a felnőttek nem napi, hanem havi szinten kapják.

2018. jan. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ignis Subdialis ***** válasza:
40%
#5 - a kérdező valószínűleg nem arra kíváncsi, hogy más országokban élő emberekben is kialakulhat-e D-vitamin-hiány, hanem arra, mi az egészségügyi ajánlás ebben a témában. Fontosnak tartja-e a kormányzat vagy csak az orvoslás, hogy a lakosság D-vitamint szedjen, ajánlják-e a pótlását csecsemőknek, gyermekeknek.
2018. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

#6.

A kérdező arra kíváncsi, hogy más országokban is adni kell-e a D-vitamint.

Miután a kérdés a "babák" kategóriában lett feltéve, erre válaszoltam, egy apró kiegészítéssel.

Nem egészen értem, miért kötsz bele a hozzászólásomba, ráadásul úgy, hogy még a kérdésre sem adsz választ!

2018. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ignis Subdialis ***** válasza:

Kedves #5, 7! Elnézésedet kérem, elírtam a számot - a #4-re gondoltam.

Bár ami azt illeti, szerintem ez a tévedés a hozzászólásomból minimál szövegértéssel simán dekódolható lett volna, miután én is pontosan azt írom, amit Te is írsz... Erre már abból is következtethettél volna, hogy 100%-on áll a hozzászólásod, tehát nyilván én is felértékeltem, nem úgy, mint Te sértődötten az enyémet... :D

2018. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#6 igen arra gondoltam. Vannak olyan oltások amit itt nagyon ajánlanak külföldön meg hülyének néznek mert csak akkor kell, ha pl. Afrikába menne.

Azért is merült fel bennem a kérdés, mert mind a két gyerek felpörög tőle és nyugtalan lesz. Olvastam, hogy ez másnál is előfordul.

2018. jan. 15. 09:38
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem.

Oltásban kapja a gyereked a D-vitamint?

Nálunk cseppekben adják, ha jól emlékszem napi 3 cseppet kellett szedniük, talán másféléves korukig.

Afrikában pedig annyi a napsütés, hogy ott fontos a legkevésbé.

Talán valami más védőoltásról van szó?

2018. jan. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!