Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves mamik, miket csinél...

Kedves mamik, miket csinél 5-6 hetes babátok? Mit csináltok vele, amikor ébren van és épp nem szopik, nem kell pelenkázni? Hogy becézitek? 5 hetes kislány anyukája

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 01:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is 6 hetes a babám és ha nem alszik és éppen nem a házi munkát csinálom akkor leginkább beszélgetek vele tornáztatom azt nagyon szereti,zenét hallgatunk.De ha éppen főznöm kell és ébren van és a kiságyba nyűgös magányosnak érzi magát akkor egy kicsit kiteszem a hordozóba és beszélek hozzá,de aztán megy vissza a kiságyba mert még sokat kell aludniuk nincs mese.
2010. jún. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az én lányom átalussza az éjszakát, de nappal csak egyszer alszik hosszabban, ebéd után. Délelőttönként szundít egyet-egyet, és a kiságyában elvan,de 17 órától 23 óráig csak vele kell foglalkozni. Nem tudom letenni még 5 percre se. Sétálunk az utcán a babakocsival(ha megállok sír), sétálunk a lakásban, ölben tartom és beszélek hozzá, meg sokszor eszik keveseket. Mivel egyedül vagyok vele(22 óra 30 órakor jön a férjem, mert főleg d.u. dolgozik)még enni sem tudok, vagy WC-re menni.
2010. jún. 5. 23:25
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Na ne már...Ettől az "enni sem tudok, meg wc-re sem tudok menni" dologtól hülyét kapok! Ha majd elindul a kicsi, akkor esetleg lehetnek majd ilyen problémák,de addig?? Hát tedd le, amíg dolgod van! Lehet, hogy sír, de hát ez ilyen, az embernek vannak dolgai, szükségletei!Ennyire nyugodtan lehetsz "önző":))

minden jót, üdv!egyéves kislány anyukája

2010. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia.nekünk 4 hetes kisfiúnk van:)

Ha nem alszik,napközben kinn van a nappaliban.Vagy kézben,vagy a babakocsiban nézeget.Vettünk egy kis babaülést,ami vibrálós,plüssök lógnak róla,bekapcsolom a zenét,és egy órát is elnézeget benne.

2010. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ötleteket szeretnél, akkor lapozz bele az Anya taníts engem című könyvbe.
2010. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már közelre rakott nagyon kontrasztos tárgyakat nézegetnek, pl. fekete-fehér. Ne hordozzgasd a kezedben, hanem feküdj mellé, úgy énekelj neki, beszélj hozzá, de a lényeg, hogy ne legyen a kezedben. Aztán tegyél mellé valami tárgyat, és hagyd ott pár percre, pl. menj WC-re. Aztán megint menj vissza hozzá, majd egyre több időre hagyd ott, de mindig legyen valami, ami lefoglalhatja a tekintetét. Nálunk színesek a falak, már önmagában az is elég volt ennyi idős korában, mindig azt bámulta.
2010. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Az étkezéseknél figyelj arra, hogy ne nasizzon, azt nem írtad, hogy szoptatsz, vagy tápszert eszik, de amíg szoptattam sokszor megmértem még evés közben is, hogy a szokásos adagját megette-e. Ha ez megtörtént, nem volt semmi gond a következő étkezésig.
2010. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat.

Megszerzem az Anya taníts c. könyvet. A csillárra lufikat kötök. A rezgő pihenő széktől és a zenélő forgótól is sokat remélek. Ma már jobban aludt, de amikor ébren volt csupán pár percig volt el egyedül.

Próbálkozom.

2010. jún. 8. 00:31
 9/9 A kérdező kommentje:
Anyatejes, de sokszor cumiból kapta, mert nagyon nehezen jött, tele volt csomókkal a mellem. Még mindig fejnem is kell, de egyre többet ki tud már szopni.
2010. jún. 8. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!