Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldön született babák...

Külföldön született babák anyukái, ti hogy tervezitek? Mikor kezdtek az adott ország nyelvén beszélni a kicsihez?

Figyelt kérdés
Én szeretném ha a fiam hamar megtanulna németül,mikor érdemes elkezdeni használni a nyelvet?
2018. jan. 17. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim Magyarországon születtek, de apukájuk ázsiai. Én azt tanácsolom, hogy ne beszélj németül a gyermekedhez. Bölcsődében, óvodában úgyis meg fogja tanulni. Ha csak magyarul szólsz hozzá, akkor magyarul is tudni fog.
2018. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az elso valaszoloval. Csak magyarul beszelj hozza. Gondolom nalatok apuka is magyar. De nem baj, mert a nemetet hallja ugyis innen onnan, utcan, tv-bol stb. Kozossegben gyorsan ragad majd ra. Ismerek ilyen csaladot, a gyerekek nem is volyak olyan picik mikor kimentek Nemetorszagba, ovodaban es iskolaban par honap alatt megtanultak. Ok meg nagyon konnyen tanuljak foleg nyelvi kornyezetben.
2018. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jol beszelem a nyelvet, de igy is magyarul beszeltem a gyerekekhez. Hiaba beszelek jol, nekem akcentusom van, lesz is, amig elek. Eleg hamar bekerultek a gyerekek ugyis kozossegbe, jobbnak lattam, ha inkabb ott tanuljak meg azzal a kiejtessel, amivel kell. Ok nagyon hamar felveszik a nyelvet jol es sajnos rosszul is (ha ugy halljak).

Par alapdolgot tanitottam meg nekik meg mielott kozossegbe kerultek (pl szinek, formak, szamolni 10-ig, inni, enni, wc). Gyerekdalokat szinten enekelgettunk mindket nyelven, illetve hazon kivul nyilvan hallottak engem angolul beszelni. De konkretan hozzajuk csak akkor szoltam angolul, vagy beszelgettem veluk, amikor mar ok is beszeltek a nyelvet.

(Gyonyoru a kiejtesuk.)

Nalunk az is bonyolitotta a dolgot, hogy az egyik gyerek beszedfejlodese kesett, o eleve magyarul sem beszelt 3 eves koraig. Az angolt is joval lassabban vette fel, mint pl a testvere, de megy mar neki.

De a gyorsabban tanulo gyerekem kb 5 honap utan rendesen beszelt angolul, mindezt ugy, hogy az elso 3-4 honapban nem akart megszolalni sem szinte. Ertett, figyelt, de max egyszavas valaszokkal reagalt, de egyszer csak megeredt a nyelve. Az utobbi az altalanos, ugy vettem eszre mas gyerekeknel is.

Most mar nagyobbak, de kifejezetten kerem oket, hogy egymas kozott beszeljunk minel tobbet magyarul, hogy a szokincsuk fejlodjon. Hamarabb eszukbe jut sokszor az angol kifejezes, mint a magyar, az a kenyelmesebb nekik. De pl az egyik gyerekem beszel almaban es mindig angolul, pedig epp neki ment nehezen az uj nyelv.

2018. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Èn magyar vagyok a férjem német, de rengeteg teljes magyar család barátunk van.

A gyerekeim már ovis-iskolások.


Azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon fontos az anyanyelv(vagy is az anyja nyelve) megtanulása. Ez föleg azoknál a családoknál fontos ahol nem teljes magyarok, mert ugye otthon kevesebbet hallja a magyart.

DE ami nagyon fontos még az ovi elött, hogy a gyerek jól értse a németet. Sajnos több olyan családot ismerek ahol a szülök nem jártak német környezetbe, és otthon is magyar tv szólt és a gyereknek még iskolában is gondja volt a nyelv.

Fontos, hogy kisbaba kortól német közöségbe eljárjon az anyuka a babával. Szerencsére minden kis faluban van baba-mama torna, baba-mama körök, szinte minden egyházi közösség is ajánl ilyeneket. Aztán fontos, a játszótéren való össze melegedés más német gyerekekkel... Ez már sokat segít a gyereknek az oviban való kezdéshez.


Szinte minden Németországban született de teljes magyar családban felnött gyerekeknél még az ovi végén is vannak beszéd problémák, még akkor is ha a szülö sokat jár német közösségbe a gyerekkel.


Rászokat bolítnani, hogy majd a gyerek a közöségben pikkpakk megtanulja. Ez nem teljesen igaz. A konyha nyelvet megtanulja, de a szép hibátlan beszédnek nagy ára van... Akármelyik nyelvet is nézzük.

2018. jan. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Megfogadom a tanácsokat és csak magyarul beszélek hozzà.Mi mindannyian magyarok vagyunk,a két nagyobb gyerek sokszor beszél egymás közt németül,a kisebb lányom pl 10éves és írni magyarul nem tud,rossz a kiejtése is és fogalmazni sem helyesen tud.A német nála hibátlan.Mivel sokat beszélnek németül ezért gondoltam hogy a legkisebbnek sem ártana ha hallaná a németet de igazatok van,a bölcsiben ráér majd németet hallani,tanulni :)
2018. jan. 17. 12:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is külföldön születtem, az óvodában, iskolában megtanultam, soha nem beszéltünk otthon az ország nyelvén, mindig magyarul beszéltünk.

Most mi is külföldön élünk és ugyanezt az elvet követem, majd az oviban megtanulják az ország nyelvét.

Angolul már a nagyobbik elég jól beszél mondjuk, de nem angol az ország nyelve.

2018. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Mi magyarok vagyunk Angliaban, de az elso perctol kezdve hasznaltunk angol szavakat is, hogyha pl. talkozunk a szomszeddal, ertse, ha azt mondjuk "say hy". Ilyen alap dolgokra kell gondolni, thank you, welcome, hy, hello, carful, gently, sit, stand up... Ezeket nem baj, ha hallja toletek is, de parhuzamosan menjen csak. Mi sokat jarunk kozossegbe, eleg, ha hall minket ott angolul beszelni masokkal.
2018. jan. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

SOHA.

Ami nem az anyanyaelved azt alap, hogy nem beszéled a gyerekhez, mert full szar kiejtéssel fog menni pl. suliba. Igen, bármennyi éve élsz is kinn, bizony van akcentusod az anyanyelvűekkel ellentétben.


Hidd el, a bölcsiben, oviban épp elég JÓ külföldi beszédet fog hallani.

2018. jan. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm,ment mindenkinek a zöld pacsi!

Hasznosak a válaszok számomra,köszönöm mégegyszer

2018. jan. 17. 15:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Nővérem Németországban él, a Férje nem magyar. Tesóm ha ketten vannak a fiával magyarul beszél Hozzá, ha már hárman vannak németül beszélnek. 3 éves lesz a fia és mindkét nyelven ugyanolyan jól tud.
2018. febr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!