Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is raktok plusz textilpelus...

Ti is raktok plusz textilpelust a pelenka fölé, csípőficam megelőzése érdekében?

Figyelt kérdés
Védőnő javaslatára három hónapos korig kell csinálnunk. Minden babának kell? Nálatok hogy van?
2018. jan. 18. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

???? A csípöficammal születnek a gyerekek és nem kialakul nekik.

Söt általában csípöproblémája minden második újszülöttnek van és pár hetes korára helyre is jön semmi beavatkozással. Pont ezért is nézik elöször azt hiszem 3 hetes vizsgálaton a csipöficamot. Ha ott nincsen probléma akkor a csipö a helyén van már, nincs mit tenni.

A textilpelus pedig egy csipöficamkor semmi de semmit nem használ...

2018. jan. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elviszed szűrésre, ortopédiára.

Ott megnézik ultrahanggal, ha van valami probléma, akkor a szakorvos felír majd terpeszpelust vagy Pavlik-kengyelt, esetleg Otto Bock ortézist vagy extra súlyos esetben felveti a műtét lehetőségét.

Ha viszont az ultrahangon nincs elváltozás, akkor felesleges a textilpelus, amúgy sem ér semmit.

Egy csípőficamos kislány anyukája.

2018. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek, akkor azt hiszem nem is vesződünk tovább vele. :D
2018. jan. 18. 12:48
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Még egy síkhülye védőnő, jaj... 😫😫😂
2018. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pfff, de okos.

Nálatok nincs kötelező csípőultrahang 6 hetesen? Mégiscsak szakorvos nézi meg a babát ott. Oda kellene elküldenie titeket, nem pelenkával hülyéskedni.

2018. jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi magánba vittük hasi, koponya és csípő ultrahangra a kisfiamat, ott a doktornő ajánlotta, hogy dupla pelenkát tegyünk rá, mert az egyik oldali vápát kicsit fejletlennek találta, igaz korábban mentünk, még nem volt egy hónapos sem. A kontrollon már rendben volt, el is hagytuk. Viszont az ortopédiai szűrésen a doki kért egy kontroll csípő uh-t, és amikor említettem a dupla pelust, az ottani doki jó magasra húzta a szemöldökét, szerinte hülyeség.

A csípőszűrésig én csinálnám, ártani nem ártasz vele, de nekünk nem textil pelus volt, hanem még egy eldobhatót tettem rá. Viszont ha minden rendben van vele, teljesen felesleges.

2018. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ez a "mai" tanács inkább 90es évekbeli. :)

Lány vagyok és 90-ben születtem. Terpesz pelenkát kellett hordanom akkoriban pont a csípőficam ellen. És szerintem ez a tanács amit most kaptál, még az akkori láb eltartós időszakból eredhet. Gondolom lányod van.


Inkább vidd el az amúgy is kötelező csípő szűrésre és ott jobb tanácsot kapsz.

2018. jan. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Fiam van:D
2018. jan. 18. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!