Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentetek először moziba,...

Mikor mentetek először moziba, étterembe, randira a baba mellől kettesben? Korai lenne szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kislányunk, holnap lesz 5 hetes.

Egy kis tündér, nem sírós baba. Úgy már voltam nélküle, hogy apa vigyázott rá, vagy hogy anyukámmal együtt vigyáztak rá, sosem volt semmi gond. Viszont megfordult a fejemben, hogy elmehetnénk kettesben vacsorázni, moziba, vagy csak egy gyors délutáni "randira", amíg a szüleink vannak a babával. Egyik program sem lenne több két-két és fél óránál szerintem.


Anyukám is és a barátom anyukája is naponta-kétnaponta látja, tehát ismerik a babát, a szokásait.


Szerintetek korai lenne, ha mondjuk miután elaludt, elmennénk a barátommal kettesben valahová?

Nem ébred már éjszaka.


2018. jan. 18. 13:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

3 hónapos vagy 4 pontosan nem emlékszek mikor először moziba mentünk, előtte csak míg gyors vásároltunk vigyáztak rá nagyszülők de végig aludta, enyém tápszeres volt így "könnyű volt".

Tied szopizik, elfogadja cumisüvegből a lefejt tejet egyáltalán?

Amúgy ha 2 óra kb akkor nem értem hogy jön hogy átalussza az éjszakát? :)

2018. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Ti dolgotok. Menjetek, ha igényetek van rá. Nekem nem volt, 5 héttel a szülés után még hulla voltam, véreztem...
2018. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tápszeres baba, szerencsére nincsenek gondok az étkezéssel, bárki etetheti. :)


Azért írtam, hogy nem ébred már, mert pl. az egyik barátnőm kisfia felébred 40-50 perccel azután, hogy letették aludni és nehezen is alszik vissza.

2018. jan. 18. 13:26
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Mivel javában igény szerint szoptattam az ilyen pici babáimat, eszembe sem jutott. Vacsoráztunk otthon kettesben. Nem kellett ahhoz elmenni sehová, hogy pihenjünk, jól érezzük magunkat.
2018. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Ekkora korban még nem hagytuk másra.11 hetes volt,amikor két szoptatás között elmentünk egy közeli étterembe,mert akkor volt a házassági évfordulónk.Addig anyukám vigyázott rá.
2018. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Persze, az itthonlétnek is megvan a varázsa, csak azért mégis más, mikor kicsípi magát az ember és csak a párjával megy valahová.

Mi is jól érezzük magunkat itthon, hármasban, de ettől függetlenül élvezem azt is, ha felnőttesebb programom van.

2018. jan. 18. 13:39
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

A mi helyzetünk teljesen más volt 2 sokat síró babával, a fiam 5 hós volt mikor először mentünk el pár órára, a kislányom meg 6 hós és felváltva csak, vagy én vagy a férjem vigyázunk rá, szóval kettesben még nem voltunk sehol. Altatni nagyon nehéz, van mikor 1 óra múlva megébred és megint nehéz visszaaltatni stb. Szóval alvásidőben se megy a helyzet.

Gondolom tápszeres a babád vagy lefejt tejet elfogad, ha így ezen gondolkozol. Így szerintem nem korai, oké 5 hetes nagyon kicsi még de ha úgyis alszik meg ilyen sűrűn van a nagyszüleivel, nem lesz gond.

2018. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Maximálisan a ti dolgotok. Mi azóta, hogy az első gyerek megszületett, nem járunk el randizgatni. Itthon romantikázunk, ha megyünk valahova, mind megyünk, már négyesben. Illetve a havi nagybevásárlásra nem visszük őket, mamáznak addig. A szomszéd a 3 hetes babát nyugodt szívvel otthon hagyta, amíg hambizott a barátnőivel. Kinek mire van igénye.
2018. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Négy héttel a baba születése után mentünk étterembe, mert akkor volt a házassági évfordulónk, és az egyik nagymama jött vigyázni rá. Én csak fejni tudtam a tejet, de volt bekészítve a hűtőbe előre. Tápszer az még ennél is egyszerűbb.


Én semmi rosszat nem látok ebben, nem hetekre mentek el, és nektek is kell egy kis közös idő.

2018. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Ezt ti érzitek! Ne érdekeljen ki mit gondol. Ha nektek van kedvetek és kell a kikapcsolódás, akkor menjetek.

2 hetes volt a lányom, amikor a legjobb barátnőmnek volt az esküvöje. Elmentünk a vacsorára. Kis községben lakunk, 3 utcával arrébb volt a helyszín. Nővérem (aki két gyereket már felnevelt) maradt itthon vele. Közvetlen indulás előtt megszoptattam, mire újra éhes lett már itthon is voltunk. Aludt végig. Összesen 2 órát voltunk ott, de nagyon jól esett. Jó volt kicsit kiöltözni, megcsinálni a hajam, sminket rakni. Fizikailag is teljesen jól voltam, pedig császárom volt.

2018. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!