Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerekes Anyukák mit...

Két gyerekes Anyukák mit tanácsolnátok egy második babát tervező Anyukának?

Figyelt kérdés
2018. jan. 24. 22:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
39%

Én is agyalok, hogy legyen tesó vagy sem. A szívem persze szeretné, de osztom a 9-és véleményét. Pluszban még olyanokra gondolok , hogy egy napközis tábor 5 napja ami minőségi 40-60 Ft és az csak 5 nap, nem gond kifizetni, na de kettőnek? Vagy amikor majd egyetemre megy esetleg albérletet fizetni egy másik városban + a tandíj és akkor maradjon meg az életszínvonal nyaralás síelés mindez 2*?

Én nem szeretném, hogy “alakul majd valahogy” úgy legyen ahogyan én szeretném.

Ovis a gyermekem, most télre a ruha cipô 70 e volt....


Érzelmileg pedig egy gyermeknek is nehéz megadni a türelmet (a szeretet az adott ezt nem is írom mert természetes) , így is nagyon nehéz az embernek a házasságát a odafigyelni minőségi időt tőlteni együtt, ne adj isten a saját mint nő igényekre időt energiát kicsiholni....

Pedig kettőt szeretnék, és tudom, hogy jó a tesó elem is van mégis félek, hogy tudnám e a maximumot mégegyszer nyújtani.

Kétgyerekes ismerőseimmel látom hogy szetszakadnak, a kicsire megy a több figyelem, ha nagyobb is a korkülönbség akkor is.

2018. jan. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Bennem is nagy a dilemma, de igazából az időzítéssel kapcsolatban. Abban biztos vagyok, hogy szeretnék kistesót, de nem tudom mikor lenne a legjobb. Ha most foganna meg, akkor 2 év lenne köztük. A férjem mindenben segít és az anyagiakkal nincs gond. Sok olyat irtatok amin én is agyalok. A türelem.. a kettő felé szakadás.. stb. Ha megszorzom kettővel a legrosszabb napunkat, akkor azt hiszem bekattannék..De vajon jobb lesz, ha 3 vagy több év lesz köztük? Elhúzni sem szeretném annyira a dolgokat.. Szívesen olvasok még tapasztalatokat. Szép napot nektek.
2018. jan. 25. 10:17
 13/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem tapasztalat, inkább feltételezés, mert mi is épp tervezzük a tesót. Szerintem könnyebb, ha a nagytesó már ovis, amikor jön a kicsi. Perdze úgy, hogy már pár hónapja jár, hogy ne higgye azt, hogy a kicsi miatt van oviban. Így van 7-8 órád/nap, amikor csak egy van otthon, plusz így a kicsi is megkapja, hogy csak rá figyelsz egy ideig, ami ugye a nagynak végig adott volt, míg egyedül volt. Így érzem fairnek :D

Mondjuk nekem benne van az is, hogy dolgoztam végig itthonról, fogok a kicsi mellett is kezdetektől, ez nem menne, ha kettő lenne itthon egyszerre. Egy mellett még megoldom, bár így is sokszor éjszakás műszak lesz, az elsővel is az volt eleinte.

Nekem a lányom most 2,5 éves múlt, áprilistól fogunk próbálkozni, kb. 3,5 év lesz köztük. Nem túl sok, de nem is túl kevés.

2018. jan. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Vàgj bele,ne gondolkozz.Úgyis meg tudod oldani,hidd el.Lesznek nehéz napok?Igen!!De mindig tanul,fejlődik az ember,jobb esetben.Hajrà.
2018. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!