Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párotok segít annyit a...

A párotok segít annyit a babátok körül, amennyit ti elvárnátok?

Figyelt kérdés
Az én párom az első 1-2 hétben nagyon lelkes volt, örültem is, hogy milyen jó apa. 3 hónapos a babánk, de az utóbbi időben szinte semmit nem segít. Éjszaka nyilván el sem várnám, hogy felkeljen, hiszen reggel dolgoznia kell, de az a baj, hogy munka után sem veszi ki túlságosan a részét. Együtt fürdetünk, ez minden este így van, de ezen kívül nincs sokat vele. Alig tudok vacsorázni vagy 1 perc alatt lezuhanyozni, mert sajnos általában sír a lányunk, mikor nála van. Ő meg már szól, ha esetleg 5 percig eszek, hogy siessek. Nekem pedig annyira jól esne legalább egy nap egyszer nyugodtan enni, de nem sikerül. Barátnőim szerint van nála sokkal rosszabb férj is, sokan ennyit sem segítenek, de én örülnék, ha jobban el lennének ketten, de nem így van.
2018. febr. 2. 19:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Néha még többet is, de nem csak a gyerek körül hanem háztartásban is ami nagy segitseg.

De vannak napok amikor szinte semmit (ez nyáron-méhész szezon miatt van)


Szerintem ülj le vele és beszéljetek, h szeretnéd ha legalább az esti furdetesben es lefektetésben segítene vagy bármi "apróságban"

2018. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Lehet az a baja, hogy a baba nincs el vele jól, te is írod, hogy sír nála, ő meg úgy érzi, hogy ügyetlen, nem tudja, mit csináljon vele. A kezdeti időszak ilyen. Szerintem ne itt kérdezgess, beszéljétek meg ezt őszintén. Később majd jól összeszoknak, és neked is könnyebb lesz.
2018. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Az én kislányom is hisztisebb a férjemnél, pedig tök ügyes vele. Egyszerűen ez egy nagyon anyás korszak. Te vagy vele egész nap. Neki most te vagy a világ: kaja, tiszta pelus, biztonság, és a mókázás is. Mi úgy oldjuk meg, hogy egyrészt inkább a házimunkában segít a férjem, tehát pl ő mosogat, ill. a főzésben is sokat segít, néha ő tereget. Nagyon matrica a kiscsaj, így ezeket csak este lehet megcsinálni. Ha elvannak együtt, én pattogok, ha nem, akkor apa házimunkázik. Illetve nekem az is hatalmas segítség, ha hoz inni, amíg szoptatok, vagy volt már, hogy összevágta a vacsimat, hogy tudjak közben én is enni. 😄

Mindenképp beszéljetek erről, ne legyen egyikőtökben sem tüske, mert sokkal nehezebb lesz később átvergődni ezeken magatokat, ha túl sok idő telik el úgy, hogy nem vagytok tisztában egymás elvárásaival vagy gobdolataival, esetleg kételyeivel. Hajrá!

2018. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Üljetek le, beszéljétek meg.
2018. febr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk még ennél is rosszabb a helyzet. Ő aztán tényleg nem segit a baba körül csak néha játszik vele - ennyi. Én csinálok mindent és ha sir nekem azonnal ugranom kell mert nem birja elviselni a sirást!

Ha pl. zuhanyzok és felsir a baba akkor is nekem kell ugranom! Azonnal abba kell hagynom. Főzni is én főzök mindig én mosogatok mindig mindenki után. Néha szokott hétvégén főzni ő is meg néha takarit ő is de tényleg mindent én csinálok. Ő meg eljár dolgozni persze.

2018. febr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen egyenrangú szülő. Az első perctől kivette a részét és kiveszi most is, hogy már nem baba, hanem 2,5 éves "nagy"lány. Meg is van az eredménye: imádja őt a lányunk, hiába nincs más segítségünk, mégse voltam sose a négyfal közé szorítva, bármikor rá hagyhattam (még a szoptatós időszakban is lefejt tejjel). Egyedül a haját nem tudja megcsinálni, mindig torzonborz, mikor hazaérek, de ennyi belefér. :)
2018. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Az en ferjem kb ilyen volt az elao gyerekunk szuletesenel ahogy leirod. En sem avrtam el hogy ejszakazzon. Parszor megkertem de masnap rosszabb volt mint a gyerek ugyhogy legkozelebb inkabb meg se kertem :) egyebkent segit ha megkerem de utalok kerni, magatol meg a fule botjat se mozditja szoval inkabb megcsinalom a dolgokat

De azert azt hozza kell tennem hohy csereben a munkahelyen minden nap 150%al porog, nagyin buszke is vagyok arra amit elert es vegso soron ennek koszo heto hogy mjndket gyerekemmel megtehetem hogy az elso 3 evben otthon vagyok. Valamit valamiert


De arra is szamits hogy nekhnk most 4 eves a nagy 1.5 eves a kicsi es most mar a furdetesben aem segit...most mar tenyleg csak ami muszaj es csak annyit jatszik veluk amennyit muszaj. Vernyomas problemai lettek gyerektol a nemalvastol...meg ugyis hogy en kelek alapbol hozzajuk. De hat nyilvan megebred a sirasra. Es a hisztit meg abszolut nem birja. Szeretem meg minden ea boldogok vagyunk. De az apasag nala a kotelezo. Szereti oket nekem ez eleg.

2018. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
5# 😑😮😮 én a helyedben ezt nem bírnám. :/
2018. febr. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Az már régen rossz, ha "segít"...


Nem segítenie kéne, hanem kivennie a részét, mivel pontosan ugyanannyira az ő gyereke is, mint amennyire a tiéd.


Nálunk nemigen kellett éjszakázni, mert mindig is nagyon jó alvó volt a most már 19 hós kisfiunk, de természetesen ezt én sem vártam (volna) el tőle. Mindent megcsinál a fiatalúr körül, születése óta, ugyanúgy, ahogy én. Legyen az etetés, pelenkázás, fürdetés, akármi. Szerintem ennek így kéne normálisnak lennie. Elvégre ő is akarta, nem csak én...


Persze ez csak az én véleményem. :)

2018. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
szerintem mindegy ki mit csinal a lenyeg hogy egyszerre tegyetek le a lantot. Ha o eate7 ig dolgozik es furdetesre er haza mint a ferjem akkor en nem varom hogy még barmit ia segitsen ...neki a mhnkahelye a munkaja nekem meg a haztartas. En nem varom el hogy segitsen még este 8kor mjnt ahogy o se varja el hogy en penzt keressek most. Neki az a munkaja nekem meg a gyerek. De ha 5kor hazaer a melpbol akkor még csjnalja furdetesig a teendoket...nyirjon fuvet szerelje meg amit meg kell vagy bevasaroljon vagy jatszon a gyerekekkel. Mindegy mit de a lenyeg hogy egyszerre fejezzuk be a munkat aznapra. Szerintem ez volna a lenyeg. Persze nalunk ez csak elmeletben mukodik ugyanis en olyan vagyok hogy nem hagyok felbe semmit, a.ferjem meg olyan hogy megvar minden masnap...persze ez nem az o hibaja hanem az en buzgosagom
2018. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!