Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A névadóra egy párt kell...

A névadóra egy párt kell választani? Hogy müködik ez? Nem lehet a névadókat úgymond keresztszülőnek hivni? Vagy ő nekik mi a nevük?

Figyelt kérdés
úgy szeretnénk a párommal névadót választani, hogy az ő gyerekkori barátja, meg az én legjobb barátnőm.de nem tudjuk hogy ez igy megoldható e? nem kellemetlen-e a másik fél számára?hogy hivják a gyerekek majd őket?azért nem szeretnénk megkereszteltetni őket(két gyerkőc is van) mert nem vagyunk vallásosak,és nem tudunk úgy választani, hogy ők is(a jelöltek) bérmálkoztak,vagy konfirmáltak volna?hogy is van ez? mit tegyek? mennyibe kerül? kell e érte fizetni? olyan joguk lesz ,mintha keresztanya-meg keresztapa lenne?mert ugye a keresztszülőket lehet keresztanyának szólitani,de a névadónál mit mondasz????névadóanya??:)
2009. okt. 27. 22:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem is névadóm volt. Igaz már régen, de akkor ingyen volt (30éve), az én névadó szüleim akkor még nem voltak házasok és elfogadták őket.

Én keresztapunak és keresztanyunak szólítom őket, vagy a keresztnevükön.

2009. okt. 28. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nem is tudtam,hogy még van névadó.mi sem kereszteljük meg a babát.de én úgy tudtam nincs már névadó,de ezek szerint van.
2009. okt. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj párnak lennie, a kisfiam "keresztszülei" az öcsém és a húgom. Keresztszülőknek hívjuk, én is Keresztapunak és Keresztanyunak szólítom a névadó szüleimet.

(Szintén nem vagyunk vallásosak)


Kisfiamnak most volt szeptemberben, az egy éves szülinapjával kötöttük össze. A hivatalban az alap-összeg 3000 Ft, és még ehhez tudsz kérni külön pénzért verset, virágdíszt, névadói emléklapot, pezsgőt, stb. Szóval az ár attól függ, milyen igényeid vannak. Mi Kértünk verset és emléklapot is a keresztszülőknek, így fizettünk 5000 Ft-ot. Pezsgőt meg virágdíszt mi vittünk.


Nagyon meghitt és bensőséges ünnepség volt, nem bántuk meg a szervezést.

2009. okt. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy visszakérdezek az előző válaszolótól!!!!

Hol volt a névadó? Hol kell intézni? Mi még nem kezdtük szervezni, de szeretnénk!

Köszönöm a segítséget!

2009. okt. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Én csak annyit szeretnék, hogy jól gondold meg, hogy kit választasz, mert én úgy jártam, hogy a legjobb barátnőmet választottam a gyerekem Keresztanyjának, akivel 16 éve legjobb barátnők voltunk. Sajnos bejött a képbe egy fiatalember, aki teljesen elvette az eszét az én barátosnémnak és azóta felénk se néz. Bocsi, ha nem a kérdésre válaszoltam, de szerintem ezt is meg kell gondolni. Amúgy nekem is névadóm volt csak, akkor ingyen volt. Amúgy én is keresztanyának hívtam.
2009. okt. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

9.41-esnek a válaszom a következő:


A névadó a Városházán volt, a Polgármesteri Hivatalban, ugyanott, ahol az esküvőket szokták lebonyolítani.

Az anyakönyvvezetőhöz kellett menni szervezés-ügyben, ott mindent megbeszéltünk (időpont, az események sorrendje, mit viszünk, ők mit biztosítanak, kérünk-e verset, oklevelet, stb.). Egyik szombaton volt a névadó, azon a héten kellett befizetni az árát. Szerintem nem volt drága, és gyönyörű, meghitt, sírásos-büszkeséges pillanatoknak lehettünk a részesei. Fél órás volt, utána fényképezkedtünk.


Ha van még kérdésed, szívesen segítek.

2009. okt. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "9:53"!

Köszönöm a gyors választ! Kicsit attól féltem, hogy már nem is létezik a névadás intézménye, csak én ragaszkodnék ehhez az átkos rendszerben dúló hagyományhoz. Ezért is halogattam, hogy elkezdjek érdeklődni. Mi Zuglóban lakunk, akkor itt kellene bemennem a Hivatalba. Ti melyik városban csináltattátok? Kellett várni az időpontra?

A névadószülőnek mi a szerepe az esemény alatt? Ő tartja a kezében közben? Keresztelőn voltam már, de a saját névadómra nem emlékszem már sajna! :-)


Még egyszer bocsánat az alapkérdést feltevőtől!!!

2009. okt. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, neked a Zuglói Hivatalba kell menned, ott fogjátok megbeszélni a részleteket.


A kisfiam névadója Makón volt, mi itt élünk, egy kisváros a Dél-Alföldön. Ennek megfelelően nem is járulnak tömegek se házasodni, se névadóra, tehát amelyik időpontot itthon megbeszéltük, hogy megfelelő lenne, az éppen szabad is volt az anyakönyvvezető részéről. Egy hónappal mentünk be hamarabb, ekkor már be is írtak fixre.


A névadó úgy zajlott, hogy a pódiumon lévő bölcsőbe ültettük a kisfiamat (azért ültettük, mert már egy éves volt), a bölcső mögött meg volt 4 szék: hátulról előrefelé az apukának, az anyukának, a keresztanyának és a keresztapának. Tehát a vendégekhez a keresztapa ült legközelebb.

A végén, amikor a kisfiam nem bírt ott ülni tovább, a húgom fogta az ölében.

Az eskü alatt állva kellett az anyakönyvvezető után mondani a szöveget, akkor még ült a bölcsőben. Szerencsére vittem neki egy olyan játékot, amit még addig sose látott, ezzel elfoglalta magát, nagyon is jól viselkedett.

Nagyon szép élmény, és fantasztikus dolog visszagondolni rá!

2009. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nagyon szép lehetett!

Köszönöm a válaszodat, nagy lendületet adtál! Belevetem magam a szervezésbe!!! :-)

2009. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi leszek, hogy mit sikerült intézned, jó lenne, ha visszajeleznél, hogy mi hogyan alakult, ha majd lesz egy kis időd! =oD
2009. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!