Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik kb.1 hete 4...

Miért nem alszik kb.1 hete 4 hós babám kb. hajnali 2-től nyugodtan? Felébred szinte 1-2 óránként.

Figyelt kérdés
Általában arra ébredek, hogy sír, vagy dumál. Még eszik 3 óránként éjjel is. Van hogy vissza tud aludni a pipával, vagy az oldalára fordítom, de van hogy sétálgatni kell vele. 6-kor a párom szokott leváltani, hogy én is aludjak valamennyit. Nappal sem alszik túl sokat, minden étkezés között fél órát, vagy max. 1 órát, szóval nem aludhatja ki magát szerintem napközben.
2010. jún. 6. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:

teljesen jól alszik nappal!

elég nyugis a szoba éjjel? sötét, halk? mit eszik este és mennyit?

2010. jún. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy felcseréli az éjszakát a nappallal. Éjszaka teljes nyugalmat, sötétet és csöndet kell biztosítani neki. Így pl. ha szoptatsz, akkor szoptasd meg csendben, ne beszélj hozzá, ne tedd tisztába, csak ha bekakilt. Ne tedd le este túl korán aludni, mi ennyi idősen váltottunk a 9 órai lefekvésre, előtte 10-kor indult az éjszakai alvás, tehát fél 10-kor fürdettük.

Az is elképzelhető, hogy nem elég neki a kaja, inkább napközben egyen többet. Mivel nem írtad, hogy szopik, vagy tápszeres, így csak még annyit, hogy ha szopik, lehet, hogy éjszakára ki lehetne próbálni egy tápszert, tejpépet, attól lehet, hogy többet kibírna éjszaka, de ezért a gondolatért sokan megköveznek itt:-)

Napközben szerintem is eleget alszik, bár az én lányom most lesz 5 hónapos 17-én, és napközben 2-szer alszik legalább két órát, és még van két rövidke is, este pedig 9-től reggel legalább 6-ig alszik...igen nagy alvó:-) Jelenleg csak tápszert kap, mert hasfájós volt, lassan kezdtük a gyümölcsöket, és most volt egy hét hasmenés, baktériumfertőzése volt, így amíg rendbe nem jön teljesen, addig nincs gyümi.

2010. jún. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Esetleg nem jön a kis foga? Az én babám is kb. 4 hónapos volt, amikor valószínűleg viszkedett, fájt az ínye, és amúgy végigalussza az éjszakát, de akkor 2 hétig felkeltünk minden éjszaka kb. 3-szor. Egy kicsit szopizott, de nem sokat, tehát tutira nem volt éhes. Most 6 hónapos, de még mindig nem bújt ki a fogacskája.
2010. jún. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha kizartad azt, hogy nem jon a foga akkor probald meg, hogy 2 orat varsz csak az utolso ket etkezes kozott este, hogy tele legyen biztos a poci. Nallunk ez segitett, amugy 4 orankent eszik a babam. Szoval nallunk reggel 7-kor ebred es kaja, utanna 11-kor ismet kaja, 15-kor kaja, 19-kor kaja es este 21-kor az utolso eves. Pont tegnap este a 19 orai eves kimaradt mert delutan megcsusztunk es reggel 5-kor mar kukkorekolt a 7 helyett. :) Anyatejes+tapszeres a babam, semmi mast nem kapott meg. 4 honapos.
2010. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tápszert eszik, már viszonylag régóta. De tegnap nagyot sétáltunk, ebédután elmentünk és csak fürdés előtt jöttünk haza. És sokkal jobban aludt, szerintem a levegőzés miatt. 3-3,5 óránként evett éjjel és most nem ébredt fel közte sem, 7-kor aludt el este és reggel 6-kor ébredt. Evett 10-kor, 1-kor, fél 5-kor. Többet kellene kivinnem a levegőre sétálni?
2010. jún. 7. 08:58
 6/7 A kérdező kommentje:

Külön szobába tettük pár hete direkt, hogy jobban tudjon aludni, sötét van és csend, igaz csak 9 után, mivel panelban "élünk". Addig bekapcsolva hagyom a tv-t halkan, hogy ne riadjon fel a zajokra, amíg a szomszédok is fent vannak.

Kaját szoktam neki adni még fürdés után is, ha kér eszik még, de én nem vettem észre, hogy tovább bírna így aludni. De nagyon keveseket eszik, ezért nem bánom bármennyit is még eszik, az csak jó. Ja és gondolom ezért eszik még éjjel is, mert napközben sem eszik túl sokat. Eddig max 120 vízzel evett a legtöbbet. Már váltottunk tápszert is, de semmi. Most, hogy kóstoltatok és már de. eszik gyümölcsöt, vagy zöldséget, úgy tűnik jobb az étvágya. A pépet még nem próbáltuk.

2010. jún. 7. 09:05
 7/7 anonim ***** válasza:

minden nap 2 órát levegőn kéne tölteni!!!

meg 2 órát pocin is, ennyi idős baba már lassan forogni fog, pocin játszástól jól kifárad.


én babám délelőtt ebédig a földön játszik. ő már forog, kúszik. ebéd után alszik, majd megint játék, 4 körül uzsi és fé 7-ig sétálunk, csavargunk, bevásárolunk. fürdés, játék, utóvacsi és alszik éjjel. persze ha dolgunk van megyünk ki délelőtt is :)

6hós babám

2010. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!