Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érzékeny baba. Mikor lesz...

Érzékeny baba. Mikor lesz könnyebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tapasztalatokra és egy kis megerősítésre lenne szükségem. Nagyon sokat vártunk a kisfiamra, aki most 7 hetes. Sajnos rettentő sokat sír, igazi sírós baba. Hasfájós. De ezt tetőzi szegénykém azzal, hogy mindenért, de szó szerint mindenért sír. Úgy veszem észre, hogy megijed az érzéseitől. Sírva ébred, sír ha éhes, sír ha álmos, sír, ha fáradt, sír ha csuklik. Tehát, MINDENT de tényleg mindent azonnali sírással jelez. Úgy szeretnék neki segíteni, de sajnos nem megy, mert pl ha álmos egész egyszerűen a kezemben is sír. Ilyenkor leteszem aludni, nyugtatom a kiságyában. De sajnos napi szinten álomba sírja magát :( Szörnyű érzés. A férjem szerint én veszem nagyon a lelkemre, de tényleg nem számítottam rá, hogy ennyit fog sírni a gyermekem, és sajnos napi szinten lesz olyan, hogy nem tudom megnyugtatni.


Egy kivétel a cici. De ha cicivel nyugtatom, sajnos estére még durvább a hasfájása. Sok tejem van - szerencsére. Így igyekszem betartani a minimum 2,5 - 3 órát a szoptatások között.


A hasfájása kapcsán az étkezésemre figyelek, a tej és a tojás puffasztja, ezeket kerülöm. Kap Infacolt, ez valamit segít, de úgy érzem csak az idő fogja megoldani a problémát.


A védőnő és a gyerekorvos szerint nagyon szép, egészséges kisbaba, tényleg jól fejlődik. Tanácsadáson mindig mosolyog :) Tény, minden ébrenlét alatt, kaja után mosolyog, de kb 5-10 perc és kezdődik a sírás.


Ilyenkor valahogy kihúzzuk a következő alvásig, általában mindent bevetek, hogy szórakoztassam. De közben is sírdogál, lényegében terelem a figyelmét.


Semmit nincs el egyedül, ha ébren van. Ha nem szórakoztatom, ordít. Mivel én is emberből vagyok, ezért néha kénytelen vagyok sírni hagyni, ameddig a saját fontos szükségleteimet elvégzem. De nagyon nehezek így a mindennapok.


Imádom, szeretem nem cserélném semmi pénzért, de ma már reggel 9-kor kezdődött az ordítás. Éppen a csuklása zavarta fel. Azt enyhítettem egy kis vízzel, de utána már annyira felspannolta magát, hogy hiába szűnt meg a csuklás, csak ordított. Így sírta magát álomba :(


Egyébként az alvással nincs probléma, éjjel is jól alszik. Napközben is szokott legalább 3-szor aludni. 2-szer rövidebbet 1-1,5 órát. És egyszer hosszabbat, ha el tudom vinni babakocsizni - igyekszem mindennap- akkor 3-at. Egy rugalmas napirendünk is van, tehát a rendszer kezd beállni, jól alszik, jól eszik, de az ébrenléti időszak nagyon problémás :(


Kérlek, ne bántsatok, hogy rossz anya vagyok, amiért nem tudom megnyugtatni, mert nagyon szeretném, és higgyétek el, mindent megteszek, de néha szó szerint SEMMI nem segít.


Hasonlóan érzékeny, hasfájós babák anyukái: mikor lesz kicsit könnyebb? Mikor fogja más is lekötni a cicin kívül?


Köszönöm, ha válaszoltok!


2018. febr. 7. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, nem "érzékenyebb" az átlagnál.
2018. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Kicsit megnyugtat, hogy normális :)

És tudom, hogy nem szabad más vele egykorú kisbabákhoz hasonlítani, de azt látom, hogy más vele egyidős babák, már nyitnak a külvilág felé. Nézelődnek, leskelődnek. Ő egyáltalán nem. Tényleg csak én és a cici vagyunk neki. Illetve az apja, de csak és kizárólag, ha mindent megtesz annak érdekében, hogy szórakoztassa.


Valóban, varázsütésszerűen fog változni 3 hónapos kora körül? Tudom butaság, de úgy félek, hogy mindig ennyire sírós marad :)

2018. febr. 7. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindent jól csinálsz:)Nálunk is ez volt az elején.Sokszor a puki miatt is úgy sírt, hogy szinte lehetetlenség volt megnyugtatni.Gondolj bele 7 héttel ezelőtt még bent volt a pocakba,nyugalomban biztonságban most meg minden új neki és nem csoda ha mindentől megijed hisz még csak most tapasztalja a kint létet.

Nem tudom próbáltad e, de hátha nálatok is beválik, kapcsolj be valami pörgős zenét(ne túl hangosan) és táncolj vele miközben énekelsz.Nekünk sokáig ez volt a gyógyír mindenre a cicire tevés mellett.:)

Boldog babázást:)

2018. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt a felhasználót nem lehetne kiba$zni innen valahogy? Sejtem % alapján, hogy ki lehet, rohadtul nem kell ide ilyen, aki csak szórakozni, kötekedni jön fel...
2018. febr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jelentettem és gyorsak voltak a moderátorok :) Köszi Nekik ezúton is :)
2018. febr. 7. 11:44
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Próbáld ki a hordozást, nálunk az segített csak!
2018. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én babám épp az ellentéte a tiédnek, de ha frontos, vagy puki gondja van, mindig pihenőszékbe (Fisher Price Swing n Rocker) teszem, amit hintáztatni is lehet és dönthető. Ebben nagyon jól el szokott lenni, a pukikat illetően sokat segített.


Nem tudom, nálatok beválna-e, a babám annyira nem szeret kézben lenni, így nála működik.

2018. febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valaki idetalál még...jelentem, ahogy betöltöttük a 2 hónapot, egyik napról a másikra túl lettünk a hasfájáson..már észrevétlenül kakil álmában, és nem küzd vele a babám :)


Azóta szinte megállás nélkül mosolyog, csak akkor sír, ha fáradt vagy éhes.


Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat és tanácsokat! :)

2018. febr. 27. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!