Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szorulós, hasfájós baba,...

Szorulós, hasfájós baba, kezdjem előbb a hozzátáplálását, vagy hülyeség?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos a fiam, kevesebb, mint a fele anyatej/táp étrenddel. Eddig volt hasfájós korszak, aztán szorulós, most a szelek bántják (nagyokat pukizik, keservesen, ezért szorulása is van), arra gondoltam, hogy hátha a hozzátáplálás kicsit segítene neki...

Már az összes minden szert kipróbáltunk, a doki javasolta a kúpot de csak vész esetén, a fiam viszont minden nap szenved ettől és nem akarom kúpozni/hőmérőzni, a doki szerint nem is jó.

Hülyeség szerintetek elkezdeni a hozzátáplálást?


2010. jún. 7. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg neki reszelt almát adni.Az is lehet,hogy a tápszertől vannak hasgörcsei. Próbáld ki,hogy egy tápszeres evés helyett adod az almát. A szomszéd baba anyukája 3 tápszert is kipróbált,és egyiket sem bírta a pici.
2010. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nagyon hasfájós volt, én 5,5 hónaposan kezdtem a hozzátápit. Már a tököm tele volt a szoptatással. Egész pontosan azzal, hogy nem érdekelte a cici. Utána megszűnt a hasfájás. Nem minden baba egyforma, próbálj ki másfajta tápszert. Szerintem még 3,5 hónaposan kori lenne.
2010. jún. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen tápszert használtok? Mi Humana HA-val kezdtünk, de nagyon szorulásos volt tőle a lányom. Aztán áttértünk a BEBA-ra, mivel ez tartalmaz bifidusz baktériumokat, és ez nagyon bevált. Teljesen megszűnt a szorulás. (Nálunk is kevés anyatej+tápszer volt az étrend)

Szerintem még egy kicsit várjál a hozzátáplálással. Azért fájdogál a hasuk a piciknek, mert még érik a bélrendszerük. Ilyenkor még nem biztos hogy terhelni kéne bármi más táplálékkal.

2010. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Az én kisfiam 3 hónapos, sajnos már csak tápszert eszik. Beba 1-et 3 hetes korától. Nagyon könnyen van tőle széklete minden nap, az igaz, hogy nekünk is vannak hasfájós napjaink, de remélem az idő majd megoldja.
2010. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mi milupa milumil HA start-al kezdtünk, próbáltuk a bebát, attól nagyon szorulása volt, aztán próbáltuk a dm-es babylove tápot, attól meg kipöttyösödött... Most Milupa Komfort. Aztán tegnap este adtam neki laevolac szirupot, most kakilt, lehet, hogy rendszeresítem is esténként, hátha beáll...

Ti mikor kezdenétek a hozzátáplálást? 4 hósan? később?

2010. jún. 7. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!