Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél évesem csak tápszert...

Másfél évesem csak tápszert eszik egész nap, mellé pár falat valamit. Éjjel is ébred általában, akkor is csak tápszerrel alszik vissza, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Voltak jobb időszakol, amikor csak reggel este itta, de ez màr azért sok. És ha nem adok neki, akkor nem eszik mást.

#1.5 éves #Csak tápszert eszik
2018. febr. 8. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

sajnos a tápszerben van valami ami "függővé" teszi a kölköt. Kényelmes, ellustul a szervezete, nem rág... nem jó.


"És ha nem adok neki, akkor nem eszik mást."

Akkor kimarad egy étkezés, nem fog éhen veszni, ne engedj, a következőben már fog enni mást - együtt üljetek asztalhoz és "svédasztalszerűen kínáló tálból vegyetek, ne foglalkozzatok vele KIVÁLT NE AZZAL, MIT ESZIK miért nem eszik, derűsen beszélgessetek és jóízűen egyetek - ő is fog venni.

Te neveled, ne ő határozza meg mit-hogyan.

2018. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hidd el, ez mind megvan! De amit vesz, az egy karika paradicsom, aminek a felét megrágja, aztán kiköpi. Komolyan nem kell helyette semmi. Volt, hogy nem adtam, csak vizet tettem az üvegbe, akkor is inkább azt itta, de enni nem akart. És sajnos tényleg inkább éhenhalna, minthogy enne. Ezt nem érintett szülőként nehéz elhinni, de tényleg így van.
2018. febr. 8. 10:36
 3/12 A kérdező kommentje:
Jah, és az asztalnál feláll, fel akar mászni, le akar mászni, ezeket persze nem engedjük. Megkérdezzük, hogy akar-e enni, ha nem, akkor mehet a dolgára, de nem fog senkit se ugráltatni, meg ölbe mászni. Olyankor úgy ordít, hogy taknya-nyála egyben és ez megy hónapok óta. Mintha nem tanulná meg soha, hogy ezt a hisztit nem csinálhatja az asztalnál, mert következménye van, minden étkezésnél ugyanez van.
2018. febr. 8. 10:39
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt se írjátok kérlek, hogy meg kellene vizsgàltatni, mert egyrészt megvolt, másrészt pedig minden tekintetben teljesen normálisan fejlődik. Kicsi korában refluxos volt, egyik oltás után pedig 2 hónapig naponta többszor hányt, hasmenése volt, majdnem ki is száradt kétszer. Én még erre gondolok, hogy ezért maradt meg neki rossz emlékként.
2018. febr. 8. 10:43
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Örülök, hogy orvos megvizsgálta és nincs semmi baja.


Kösz a lepontozást, amiért segíteni szerettem volna, hogy neveld a gyermeked - de nem érdekel, vigye tovább a nyúl a puskát. Viszontlátásra.

2018. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam.
2018. febr. 8. 11:09
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg semmit nem fogad el? Se gyümölcsöt, se zöldséget, se egy kiflicsücsköt vagy egy kekszet?

Nekünk is másfél évesünk van, reggel és este junior tejitalt iszik, de napközben nagyon igényli a változatos kajákat.

Nem is tudom mit tennék, ha nem akarna mást enni tápszeren kívül.. talán azt kellene megpróbálni, hogy főzöl valami olyan zöldséget amit korábban szeretett, sütőtök, brokkoli, vagy hasonló, és amikor finom puha akkor leszűröd róla a vizet és egy kis tápszerrel kikeverve kínálnád. Ha ezt elfogadná akkor fokozatosan egyre kevesebb tápszerrel keverném.

2018. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na azzal meg az a gond, hogy pépeset sosem kért, csak rághatót. Eszeget egy-két falatot, de tényleg nem többet. Köszönöm a vàlaszt.
2018. febr. 8. 11:25
 9/12 anonim ***** válasza:
És az üveges babaételek? Változatos, van minden féle, darabos is. Hátha.
2018. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem adjál neki akkor tápszert. De mellette tényleg próbálj ki mindenfélét, kéri-e. Az enyém pl. 2 hétig sonkás kiflin és tápszeren élt. Közben talán 3-szor megevett egy reszelt almát.


Lehet nem jó a gyomra. A biogaia-t szedjük mi is. Éheztetni nem szabad egy ilyen kicsi gyereket. Valami táplálék kell neki, ha tápszer, akkor az, de egyen. Ha nincs baja, akkor majd abbahagyja idővel.

2018. febr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!