Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beoltatnád 1 éves gyermeked a...

Beoltatnád 1 éves gyermeked a kullancs által terjesztett agyhártya-gyulladás ellen? Annyira tanácstalan vagyok! Egész nyáron kirándulunk, én is és a férjem is oltva vagyunk, de mi legyen a kislányunkkal?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen a kisfiam már be van. és ha kislányom is annyi idős lesz akkor őt is beoltatom!
2012. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mikor oltattad be a fiad? Nekem azt ajánlotta ma a védőnő, hogy az 1 éves státuszra már hozzam a vakcinát, és beadja a doktornő! Az nem korai még?
2012. márc. 28. 22:11
 3/10 anonim ***** válasza:

bocs az offért, csak nem értek vmit

ez nem ugyanaz mint a menjugate oltás? azt is agyhártya gyulladás ellen adják, ezt mi beadattuk 2 éves kora előtt

de ha ne ugyanaz, akkor miben különbözik a 2 agyhártya gyulladás?

2012. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, a kettő teljesen más! Ezt 3X kapja meg a teljes védettséghez és 3 évente kap emlékeztető oltást. Amire te gondolsz, az a meningitis ellen véd, amit egyszer kap meg egy éves kora után.
2012. márc. 28. 22:41
 5/10 A kérdező kommentje:
A kullancs által terjesztett agyhártya-gyulladás vírusos, a meningitis pedig gennyes agyhártya-gyulladás.
2012. márc. 28. 22:45
 6/10 anonim ***** válasza:

most nézem

kullancsra 19 hónaposan kapta. ami 2009 04 hó ban volt

1 évesen bárányhimlő ellen oltattuk.

2012. márc. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1 éves kortól van, de én rákérdeztem a doktornőre, mert kislányom áprilisba lesz 1 éves és azt mondta, hogy várjunk egy kicsit!
2012. márc. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 26 hónaposan kapta az elsőt. Én beoltatnám. Amúgy pedig ez nem agyhártya gyulladás, hanem kullancs által terjesztett vírusos agyvelőgyulladás. Gyógyíthatatlan. Ha megkapod csak az immunrendszeredre támaszkodhatsz, mert gyógyszer nincs ellene. Vagy túléled, vagy nem. Én nem kockáztatnék.
2012. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez annyiban nem volt kérdéses, hogy a gyerekorvos két éves kor alatt nem ajánlja!

Tavaly még nem volt két éves a fiam, egyszer volt is benne kullancs, de szerencsére nem lett baj belőle.

Idén februárban volt 2, el is kezdtük oltatni ellene!

2012. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én mindkét fiamnak beadattam, mert sokat vannak szabadban, réten, játszótéren.
2012. márc. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!