Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tortát süssek a lányomn...

Milyen tortát süssek a lányomnak az első szülinapjára?

Figyelt kérdés

Mindent eszik (aprómagvas, szárazhüvelyesek, dió, mandula, mák kivételével).

Valami gyümölcsösre gondoltam.

Ajánlanátok recepteket?


2010. jún. 7. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
epertorta?szerény véleményem szerint a lányok élnek halnak az eperért ebben a korban és azután is,olyan csajos gyü...nem szóltam:(Mostesett le,hogy allergizál:(
2010. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért köszi :-)
2010. jún. 7. 21:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ezt sütöttem meg, nagyon nagy sikere lett, nem csak a kisfiamnak ízlett hanem a vendégeknek is.


Gyümölcstorta babáknak tej-tojásmentes piskótával


Hozzávalók:

150 gramm cukor

5 evőkanál kakaópor

1 vaníliás cukor

6 evőkanál étolaj

3 evőkanál 10 %-os ételecet

250 ml víz

250 gramm liszt

1 csomag sütőpor

1 mokkáskanál szódabikarbóna

pici só


Krémhez:

500 ml zabtej ( vagy rizs vagy köles )

8 evőkanál liszt

2 evőkanál cukor

300 gramm Liga margarin

300 gramm porcukor

magozott meggy vagy más gyümölcs


1.A cukrot a kakaóval és a vaníliás cukorral elvegyítem, majd hozzáadom az étolajat és simára keverem.

2.Kikavarom a masszát az ecettel és hozzáadom a vizet.

3.Egy keverőtálban összedolgozom a lisztet a sütőport, szódabikarbónát és egy csipet sót.

4.A lisztes keverékbe állandó kavarás mellett beledolgozom a folyékony alapanyagokat.

5.Tortaformába töltöm, előmelegített sütőben tűpróbáig sütöm.


Krém:

A tejet, lisztet, cukrot sűrű krémmé főzöm. Kihülés után belekeverem az előre simára kikavart margarin porcukor keverékét. Megkenem a tortalapokat és a torta szélét krémmel és megszórom meggyel vagy bármely más gyümölccsel. Tetejére reszelt csokit teszek.

2010. jún. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom!
2010. jún. 8. 07:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi. :)
2012. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!