Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónap alatt 3 kilót hízott...

4 hónap alatt 3 kilót hízott a babám, a gyerekkor szerint ne szoptassam annyit. Szerintetek normális?

Figyelt kérdés
4000 grammal született, 3700 grammal hoztuk haza a kórházból, most 6700 gramm. Szerintem ez abszolút nem sok, ezt mondtam is neki, mire furán mosolygott az orra alatt. Komolyan nem értem... Egyébként hosszra is sokat nőtt. 52 cm-rel született, most 66 centi.
2018. febr. 22. 07:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést, a telefonom javított. Gyermekorvost akartam írni, nem gyerekkor-t.
2018. febr. 22. 07:57
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Anyatejtől még egy gyerek sem "hízott " el - viccelt a doki. Nagyot nőtt, igyekvő kis emberke!
2018. febr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Szia! Szerintem teljesen normális! A lányom 3,5kg hízott 4 hónap alatt és 14cm nőtt! A védőnő és a gyerekorvos szerint a nagykönyv alapján tökéletesen gyarapszik! Ráadásul 1 hónapos korától tápszeres! 😊
2018. febr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Kizárólagos szoptatással nem lehet túletetni egy babát.

Ne hallgass a gyerekorvosra! (én megtettem, 3 hónapos babánál mondta, hogy gyorsan gyarapodik, meg amúgy is sok a napi 8 étkezés, az éjszakait hagyjuk el -életem legrosszabb döntése volt, a gyerek rossz alvó lett, nekem lett egy mellgyulladásom... és sajnos az igény szerinti szoptatás fogalmával is csak hónapokkal később találkoztam)

2018. febr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Az én kisfiam is sokat hízott az első hónapokban, jó sok tejem volt, neki meg nagy étvágya, és eléggé hurkagyurka volt, de nem bántam egyáltalán, és szerencsére sem az orvos, sem a védőnő nem piszkált miatta. 4 hónaposan aztán kapott egy szupi kis felsőlégúti vírust, ami miatt két hétig eléggé rottyon volt szegény gyerek, le is fogyott rendesen, na akkor pláne örültem, hogy volt neki miből, voltak tartalékai, így legalább nem lett csontsovány. Egyébként meg amikor elkezdenek kúszni-mászni, le szokták adni a nagyját a pufókabb babák is.
2018. febr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Én kisfiam 3750el született, 3740el jöttünk haza, 1hós státuszon 5580volt, mégsem szóltak semmit. Anyatejes, nem lesz semmi baja. Pedig ő csak 4centit nőtt ahoz a súlyhoz.
2018. febr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
teljesen normális, ne is foglalkozz vele. az első fél évben még nagyon gyorsan gyarapodnak, aztán lelassul nekik, 6-7 hónaposan már csak hhavi 200-300 grammot hízott mindkét gyermekem, pedig ők is nagy szopisok voltak (a kisebbik pl 2 hónapos korára duplázott...) Ha útl eszi magát úgyis kibukja a felesleget.
2018. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Szoptasd úgy, mint eddig de ez nem igaz, hogy anyatejes babát nem lehet elhizlalni. Én több olyan anyatejes babát láttam, aki kis koverke volt, mint tapszerest.
2018. febr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
egy 4 hónapos esetében elhízásról nem beszélhetünk. ha aránytalan a növekedés, gyors a súlygyarapodás, esetükben nem elhízás, fél év és teljesen arányos kisbaba lesz belőlük. Iszonyat sokat mozognak, nyúlnak, nem számít hogy mennyire ducik.
2018. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem extrém, átlagosan nincs egy kiló/hónap. Nagy baba, de nagynak is született, nem meglepő. Nem kell ilyen hülyeségekre hallgatni, igény szerinti szoptatással nem tudod elrontani. Valamiért mindenkinek ez a mániája (főleg az idősebbeknek), hogy igenis meg kell szabni, hogy hányszor egyen a baba, milyen gyakran, mennyit hízzon stb. de ez hülyeség, ilyen kicsiként nem kell őket szabályozni, ha anyatejesek.
2018. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!