Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónap alatt 3 kilót hízott...

4 hónap alatt 3 kilót hízott a babám, a gyerekkor szerint ne szoptassam annyit. Szerintetek normális?

Figyelt kérdés
4000 grammal született, 3700 grammal hoztuk haza a kórházból, most 6700 gramm. Szerintem ez abszolút nem sok, ezt mondtam is neki, mire furán mosolygott az orra alatt. Komolyan nem értem... Egyébként hosszra is sokat nőtt. 52 cm-rel született, most 66 centi.
2018. febr. 22. 07:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ja de, bocs, van egy kiló/hónap, felcseréltem és azt hittem 4 hónap alatt hízott 3 kilót. De tökmindegy, akkor se extrém sok.
2018. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem cserélted fel, 4 hónap alatt hízott 3 kilót. Születési súlyához képest pedig 2,7 kilót. Ha a 3 kilót is számolom, akkor heti 175 gramm hízás jön ki, ami alig több az egészséges minimális hízásnál, ami ha jól tudom 150 gramm. Szóval abszurd. Ja és nem viccelt. Ki volt akadva rajta, hogy még mindig akár 8x eszik egy nap alatt. Éjszaka is felkel enni, mit gondol, mit csináljak, ne adjak neki enni? Nyilván nem fogok rá hallgatni, de akkor is fura, hogy miket képes mondani egy gyerekorvos.
2018. febr. 22. 12:52
 13/14 anonim ***** válasza:
63%
Ó, olyan baromságok elhagyják a szájukat... főleg amelyik évtizedek óta a pályán van, de továbbképzésre már nem jár. Nyomják ezeket az ezeréves ökörségeket, hogy 3 óránként csak, meg mellenként 5 perc elég. Ezt egyszer kíváncsiságból lemértem, mellenként 5 perc alatt a lányom 20 grammot evett. Visszatettem szépen még egy fél órára (amúgy is egy mellből szoptattam egy etetésnél), és érdekes, 120 volt az eredmény. Ő lassan evő volt. Ha hallgatok erre a nagyszerű tanácsra, a lányom éhezik, fogy, rámfogják, hogy nincs tejem, és mehet a tápszer. Pedig volt, csak neki tovább tartott kiszívni. Ugyanez, hogy napi hányszor etesd, túleteted, ne adj neki gyakran. Hülyeség. Igény szerint, és majd szépen nő és hízik a maga ütemében :) Mellesleg a tejedet is csak elapasztod, ha nekiállsz időre szórakozni, meg csökkenteni a szopik számát.
2018. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 rda85 válasza:
100%

Sztem örülj neki, ha ilyen gyorsan fejlődik!


anyatej + gondoskodó anyuka = kiegyensúlyozott, boldog baba.


Sok cici, sok puszi, mosoly és jókedv.


Isten tartsa meg a babucidat ilyen egészségesnek!

2018. márc. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!