Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám jóformán még...

8 hónapos babám jóformán még semmit nem csinál magától. Ez baj?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kislányom, kiegyensúlyozott, nyugodt, türelmes, imád enni, aludni. Viszont lusta is ezek mellé. Több ismerősöm is meséli, hogy az ő ilyen idős gyerekük már rég mászik, feláll, felül. Ő nagyon jól érzi magát úgy ahogy éppen lerakom... Természetesen forogni tud, de az se sűrűn hozza lázba. Nagyon szépen ül, de ennyiben ki is merül minden, amit csinál. Elég jó súlyban is van, én igazából erre fogom. Állandóan jókedvű, még a fogzás se viseli meg, de valahogy a mozgás nem izgatja. :(
2018. febr. 22. 10:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

A mászás, ülés, állás ráér. Nem kell másokhoz hasonlítani.

Kúszni 8-9 hónaposan kellene. Nem is próbál? Se hátrafele, se körbe körbe nem tud?

Nekem 2 van de olyan mások.. első babám mindent korán csinált, a második meg kivárja mindennek az idejét... 7,5 hós.

2018. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

És hogy ül?

Ha te ülteted, akkor nem is fog mozdulni, mert nem lusta, hanem nem motivált.

2018. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tud kúszni, főleg tolatva, vagy oldalra. Volt már, hogy 360 fokban megfordult a kiságyban, fogalmam sincs hogyan, de a másik végében volt fejjel előre. :D Inkább nem izgatja a dolog, tök jól érzi magát mindig úgy ahogy éppen van...
2018. febr. 22. 10:49
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Én biztonsàgképp megmutatnám dokinak.
2018. febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha kúszik semmi gond, mászni ráér még,enyém 10 hónaposan kezdett el mászni, majd onnantól fel is állt, és úgy lépegetett egészen 14 hónapos koráig amikor elindult.

Mai gyerekeket annyira siettetik, hidd el ha egy gyerek el van maradva nem olyan mint a tied.

2018. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Az enyém is mászik, áll már és 8 hónapos. De ennek ellenére azt mondom, hogy ahogy írod, forog, mászik, ül, akkor annyi hogy még nem áll, arra meg még ráér, nincs lekésve róla.

Nincs lemaradva szerintem.

Mondjuk ha lustábbnak érzed, akkor esetleg motíváld jobban, direkt tedd arrébb a játékokat ilyesmi, hogy rá legyen kényszerítve hogy bizony azért oda kell mászni.

Mekkora a súlya? Lehet hogy hátráltatja, de úgyis lemegy majd róla az a felesleg ma már majd szaladgál

2018. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

Jajj félreolvastam még nem mászik és nem ül.

Mutasd meg dévényesnek. Hozzánk jár és amikor féloldalasan mozgott a fiam nagyon hamar helyrejött. Valami izom kötöttség volt nála, lehet nálatok is az van.

2018. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából 35. hétre született, én úgy gondolom, nincs elkésve semmivel, tényleg csak lustább picit. Olyan 10 kiló körül van, úgyhogy lehet a súly miatt is. Nagyon nyugis a természete, de talán tényleg lehetne jobban motiválni picit, hátha.
2018. febr. 22. 11:30
 9/14 anonim ***** válasza:

lehet majd hirtelen kezd el mindent!

9 hónapos a fiam és hétfőről keddre kezdett mászni 8 honaposan 1 hétre rá meg felállt. Most állandóan áll meg kotor!☺

2018. febr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nincsen egy kicsit sem elkésve.


Most forognia kell és már a kúszás is jó ha van.

Térdelés, mászás, ülés egy mozgás ami egyszerre fog jönni, amikor az agy érett, ez úgy átlagosan 8-9 hó körül. Majd egy hónapra rá áll fel.


Súly nem számít, nekem a lányom óriás baba volt, de mindent idöben csinált.

2018. febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!