Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 és fél hónapos kisbabám...

2 és fél hónapos kisbabám jóformán csak eszik és alszik. Jól van ez így? Mit csinál ennyi idős babátok?

Figyelt kérdés
Felébred, tisztába teszem, közben végig beszélgetünk, puszilgatom, simizem, vigyorog, kalimpál kis kezével, lábával, szopizik, büfizik, büfi közben körbejárjuk a lakást, megnézünk minden zeg-zugot. Büfi után beteszem a kiságyba, néhány percig nézelődik, vigyorog és bealszik.
2014. jan. 7. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2,5 hós babám 3 óránként eszik. 3 órából 1-1,5-t van ébren.
2014. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
pont ezt kell csinálnia. álom babád van. gondolom te is hallottál már nem egy nyügös, siros hasfájós babáról. örülj neki hogy neked ilyen nyugodt babaád van. 2 hónapos babának pont ennyit kell tudni amennyit a te babád csinál.
2014. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, hogy a tied ilyen jó alvó. Szerintem, amit írtál, hogy miket csinál, teljesen egészséges és normális, egy vidám, kiegyensúlyozott babád van.
2014. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem most már el kéne kezdened, hogy ez a procedúra (peus-szopi-büfi) után leteszed a földre (tegyél alá egy pokrócot) a pocakjára.

kéne most már, mert lassan elkezd forgolódni :)


de egyébként ha ő ennyit igényel akkor semmi gond. enyém 2,5 hónaposan minden szopi előtt fél-egy órát a játszószőnyegen volt, ő nagyon élvezte a nézelődést :)

2014. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a hasfájás őt sem kerüli el, de csak a késő délutáni órákban jelentkezik nála, olyankor tekereg szegénykém és hatalmasakat pukizik, de nem üvölt csak nyöszörög. Nagyon fáj a hátam ezért elmentem egy baba-mama jóga órára, hátha segít és ott szinte kivétel nélkül az én babámmal egykorú csöppségek anyukái mesélték, hogy már mindent megfog a babájuk, nyúl a kezével a játékok felé, játszik a kezével, szájába veszi, forgatja. Kicsit elbizonytalanodtam, hogy az én picikém le van maradva, mert ő ilyeneket még nem csinál. Köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 7. 13:04
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Gondoltam már én is a játszószőnyegre, be is szerzek egyet. Most a kiságya fölött forgó van, színes kendőket is kötöttem rá, körbe van rakva színes plüssökkel. Ezeket nézegeti. Köszi az ötletet!
2014. jan. 7. 13:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

igen, de maga a hasonfekvés lenne a lényegre.

nem kell sok, elég ha mondjuk fürdés előtt 10-20 percre lerakod, izmosodjon, meg a tárgyakért is így kezd majd el nyúlni ha kinyomta magát :)

játszószőnyeg se kell, színes pokróc is megteszi, meg 1-2 csörgő, vagy nálunk a nem használt távirányító volt a sláger, beremegett érte :D

2014. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom ennyi idősen max 2*20 percet aludt karban:)

Egyébként játszőszőnyegre leteheted nezelődni, és sokszor fektesd hasra, énelekj neki, csörgőzz neki mkajd utánna nyúl. Minden babának más a fejlődési üteme, ne aggódj.

2014. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ebben a korban a lányom oda-vissza átfordult, megfogott kisebb csörgőt, és szinte mindig fejbe csapta magát szegényem. Viszont aludni kevesebbet aludt jóval, de legalább éjjel lenyomott egyben 9-10 órát.

Tedd hasra sokszor, az jót tesz.

2014. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem szükséges ilyenkor még, hogy megtartsák a csörgőt meg nyúljanak a tárgyakért. Az 3 hónap után "illene" csinálnia.

nos, az enyém is 2,5 hónapos, azaz 11 hetes lesz két nap múlva. Nos, ő változó, hogy hogy alszik, de ő is sokat. Éjszaka is. ma kétszer hasról hátrafordult, egymás után. Sík szőnyegre tettem, szerintem oldalra fordult és utána átbillent, vagy mi a fene. Az egyiket láttam, a másikat már nem.

amúgy nevetgél sokat, vigyorog, és hamar fárad, 1 órás játék után már nyöszörög és belaszik még ha csak 20 percre is.

Édes pofa amúgy, a tied kérdező, kisfiú vagy kislány.?

nekünk a rácsoságyba van akasztva egy játék sé azt már lökdösi, de nem mondanám olyan igazán tudatosnak.

:)

2014. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!