Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lanyom 8,5 honaposan indult el?!

Lanyom 8,5 honaposan indult el?!

Figyelt kérdés
Most 10 honapos stabilan jár, az utcan egymas melett sétálva is szoktunk menni. Mindenki ledobben mimor meg tudják hogy 10 honapos csak, mikor ra kérdeznek h mikor indult el, meg el se akarjak hinni. Ez ennyire kirivo eset? Masnak is elindult ilyen hamar a babája?
2018. febr. 25. 18:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 8hónaposan indult el. Sajnos nagyfokú gerincferdülése lett. Csontozata nem volt elég erős hozzá.
2018. febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csatlakozom; a kisfiam 7 hósan állt fel, 8 hósan kapaszkodva lépegetett, 1 évesen szó szerint rohant.És magától, soha semmit nem erőltettünk rá, nem ültettük bébikompba se.Erős akaratú, ennyi. :-)
2018. febr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A lányomnak semmit nem eroltettunk, magatol csinalt mindent. 6 honapos kora elott par nappal mászott. Elotte kuszott. Minden meg volt magatol. Szerencsere semmi baja a gerincenek. Elejen gyogytornara is jartunk, mar ott mondta h nagyon hamar fog mindent csinalni. Ja, es nem tudom hanyadik vamsszolo irta, de nem vagyunk kisebbségek... Mert ugy fogalmaztal h ők IS azok. Meg még kik? Mert aki hamar elindul az csak kisebbségi?!
2018. febr. 26. 07:49
 14/15 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam indult el korán, 9 hónapot sem töltötte be és nagyon hamar stabilan járt. Nálunk sajnos meglett a böjtje (ez sem általános persze, csak a mi esetünket írom le), szinte teljesen kimaradt a mászás ( a kúszás ment "tankönyv" szerint), így ez később okozott gondokat,koordinációs zavar, tanulási nehézség formájában. Kezeltük időben, a "kimaradt" fejlődési ciklust kompenzáltuk tsmt-vel, figyeltünk rá, fejlesztettük, de sanszosan így is ennek volt betudható (szakemberek szerint) pár probléma később. Jómagam örültem volna, ha többet mászik, mielőtt elindul, de tán 2 hétig tartott csak nála, később alapozó terápiánál is mindig a mászást érintő feladatokat kapott, hogy pótoljuk az idegrendszeri fejlődésben azt a rést, amit ennek a mozgásformának a nagyon rövid intervalluma okozott. Ahány gyerek, annyiféle, az én fiam csak egy példa arra, hogy a gyors ütemű, kirívóan korai mozgásfejlődésnek is lehetnek hátrányai, kívánom másnál ne okozzon ez problémát.
2018. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia, az enyem is ilyen volt. 5 hos valahany naposan allt fel, onnantol probalgatta a jarast. 10 hosan szaladt bar meg sokszor elesett. Most 1.5 es amugy masban nem olyan fejlett mint mozgasban volt, meg nem beszel.

Nekem is "csodajara jartak". De amugy van nehany ismerosom akinek szinten koran indult el a gyereke szoval nem nagyon kirivo eset szerintem.

2018. febr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!