Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem beszélünk, játszuk...

Ha nem beszélünk, játszuk eleget rgy kisbabával, abból később milyen problémák adóthatnak?

Figyelt kérdés
Van egy rokonom,akinek van egy 12 hetes kisbabája. Egy ikerházban lakunk,viszont azt látom hogy mintha nyűg lenne neki a gyerek. Azon kívűl hogy megeteti,tisztába teszi,levegőzteti,megfürdeti,nem nagyon jàtszik vele. Pedig nagyon kis értelmes okos kisbaba. Majdnem minden nap tudok vele játszani kb 2órát. Szinte végig kacagja az egész időt. Elég kiegyensúlyozott babának tűnik. De később nem lesz baja ebből hogy alig jàtszik vele? Próbáltam már vele beszélni komolyan,de azt mondja hogy majd ha nagyobb lesz eleget fog vele játszani,most meg kiélvezi az időt -.- Ti mit tennétek? Mi baja lehet a kicsinek? Pl nem lfog beszélni meg ilyesmi nem???? De hogyan térítsem észhez?
2018. febr. 26. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is van ilyen a családban. Ott az anyuka sokszor még az alapokat sem csinálta meg a baba körül. Pl. azért volt sebes az arca, mert nem törölte le, ha maszatos lett, mert minek. Csak akkor foglalkozott vele, ha olyan kedve volt. Most is így van. A kisfiú eléggé vissza van maradva, valószínűleg emiatt is. Szókincse nem valami nagy. A fele káromkodás meg youtube-os videókból, amiket hall. Nem tud evőeszközt használni, mert az anyjának nem volt kedve és idegzete megtanítani neki. 7 évesen kézzel eszi a levest. Nem tud szépen játszani sem, mivel sosem ültek le hozzá normálisan. Neki az a játék, hogy széttöri, szétveri a játékait. Társasozni esélytelen vele, mert gondol egyet és felrúgja a táblát úgy, ahogy van. Ezek valószínűleg azért vannak, mert kisebb korában nem lettek neki megtanítva. Mai napig nem ülnek le hozzá játszani egyet ezért rengetek fölös energiája van, amit rosszaságokkal vezet le vagy úgy köti le magát játékokkal, ahogy írtam. Szétveri a cuccait, a telefonját is.
2018. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem fog vele játszani akkor sem, ha nagyobb lesz. Már most nyűg neki a baba, ezerszer inkább nyűg lesz neki, amikor mászik és felfedezi a világot.

Ha nem beszél sokat a babával, annak szerintem a szókincse fogja kárát látni. Vagy mondjuk később kezd el beszélni.

A játék szerintem a fantáziával van összefüggésben: akivel keveset játszanak, annak szegényesebb lesz a fantáziája. Arról nem is beszélve, hogy sokkal kevésbé fog kötődni az anyjához. Nem tudom, mennyire van el magában, ill. ha sír, odamegy-e hozzá az anyja. Az általad leírtak alapján nem hinném. És ez pl. az ősbizalom kialakulása (vagy ki nem alakulása) szempontjából lényeges.

Ha neked hosszú távon van időd napi két órát játszani vele, akkor tulajdonképpen pótolod, amit az anyja adhatna neki. Biztos lehetsz benne, hogy hozzád is nagyon fog kötődni. Lehet, hogy jobban, mint az anyjához.

Egy idő után a baba ösztönösen meg fogja érezni, hogy az anyjának nyűg, míg neked öröm.

Nagy szamár az anyja: azt kéne kiélveznie, hogy van egy ilyen csodás kis babája! Nagyon hamar el fog múlni ez az idő!

2018. febr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ahj de ti mit csinálnàtok? Pedig olyan "jó" baba. Nem volt szerencsére hasfájós,egyszer kelt fel éjszaka elejétől fogva,most meg már egy hónapja átalussza az éjszakát. Nem sírós meg hát na,olyan zabálni való. Nem értem. :/. De megszólalni meg nem merek mert még a végén nem adná ide a kicsit ,ha megmakacsolja magát :/ ahjj.
2018. febr. 26. 21:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Beszélj vele, de finoman tényeket mondj. Plusz ha tudsz segíts be neki házi munkában, az is lehet, hogy nincs sok ideje mindenre.
2018. febr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát az tuti hogy minden nap kitakarít,meg majdnem minden nap főz, de na . Ne legyen már fontosabb a lakás mint a gyerek. Megpróbálok majd vele beszélni finoman,remélem hatásos lesz. Olvasgattam,és lehet hogy szülés utáni depije van. De az tuti h nem fog elmenni szakemberhez emiatt.
2018. febr. 27. 12:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon megváltozol a szülés után. Lakást azért takarít mert jó anya akar lenni, hogy a gyerek a rendet lássa.
2018. febr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább minél többet próbálnék a kisbabával lenni, hogy pótolhassam, amitől az anyja megfosztja.


Mellesleg: nincs apukája a babának? Ő mit gondol erről? Ő mennyit foglalkozik a babával?

2018. febr. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elég későn szokott hazaérni az apuka, de én akkor haza szoktam jönni már hogy hadd legyen együtt a család. Kb 1 óràt babázni szokott, meg a fürdetésnél segít én úgy tudom. Persze megértem én hogy toppon akar lenni gondolom minden téren. Ugyanolyan tisztaságmániás mint én 😅😅. De olyan mintha mindig azt akarná hogy aludjon a gyerek -.-
2018. febr. 28. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!