Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Ötletek? Mi lehet...

Segítség! Ötletek? Mi lehet vele? Mit csináljak? Ma 3. napja hogy nem tudom fürdetni.

Figyelt kérdés
Tegnap elött minden a szokásos módon, időben történt, ült a kádjában amiben van csúszásgátló és egy kis műanyag hal alakú dugó. Egyszer rámutatott én mondtam hogy mi az.Erre ő bepánikolt és sikítva állt föl és kapaszkodott hogy vegyem ki.Pedig már látta hogy ott van vmi és nem érdekelte.A kádját is már mindig emelte fel h rakjam bele a miénkbe mikor készültünk fürdeni mert szeretett eddig mindig.Rohant akkor is a fürdőbe mikor már mondtam h fürdés.A kádban is eljátszott szívesen és a fogát is akkor mossa,sőt kéri mutatja amikor már nem játszani akar.Nem érte semmi stressz közben,nem csúszott el nem ment sampon a szemébe.Akkor most mi jött rá?Köze lehet hogy jön a második rágó foga?Vagy az a hülye dugó?Pedig azt is letakartam a csúszásgátlóval.Próbáltam a mi kádunkba is tegnap belerakni de akkor sem maradt meg,ma pedig a fürdés szó hallatán már majdnem visított.(15hónapos fiú)
2018. febr. 26. 23:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy mikor kisebb volt engedte sokáig h úgy mossam a haját hogy elfektettem hanyatt vízben aztán egyszer már azt sem hagyta ,akkor is üvöltött félt vmitől...akkor hanyagoltam pár napig majd kitaláltam hogy akkor letusolva mosom le a haját és bevált.De most?Fürdeni és fogat mosni kell!😣
2018. febr. 27. 00:01
 2/15 A kérdező kommentje:
(A kis kádja elég nagy nem a hagyományos teknő féle)
2018. febr. 27. 00:02
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy valami rovar, vagy szösz, amit annak hitt, ijesztette meg? Együtt fürdésről mit gondolsz? Ha nem ellenzed, esetleg ki lehet próbálni. Vagy valami új pancsolós játék, amivel izgalomba tudod hozni? Új habfürdő jóó nagy habbal? Én ezeket próbálnám.
2018. febr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Rovar biztos nem, olyan zoknija van amiről jön le fürdés közben de szeret szöszölni is szeret😃 Próbáltam azt is hogy habosra a vizet de nem segített.Együtt fürdés hát azért sem mert tusolni szeretek,és macerás lenne az egész : Én is törölközzek,őt is kivegyem valahogy...stb(apa 3műszakozik így mikor dutános segíteni sem tudna)☹
2018. febr. 27. 00:38
 5/15 A kérdező kommentje:
A foga miatt nem lehet gyagya?Egész héten nyűgös,lóg rajtam még többet,ölbe akar lenni,alig játszik egyedül.Bár eddig mondom imádott fürdeni az mindig lenyugtatta ha olyan helyzet is volt.
2018. febr. 27. 00:41
 6/15 A kérdező kommentje:
Soha nem hagyom egyedül fürdésnél,ott ülök a kád elött
2018. febr. 27. 00:42
 7/15 A kérdező kommentje:
Kb 1hete kinőtt az egyik rágófog most a másik oldalt már látszik a hegye..bocs az össze vissza infókért de reménykedem segít vmit és van/volt vki hasonló helyzetben aki tud hasznos tanácsot adni
2018. febr. 27. 00:44
 8/15 A kérdező kommentje:
Már 3 napja csak ezen kattogok mit csinálok rosszul,mi lehet a baj és a megoldás😢
2018. febr. 27. 00:46
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Nem gyagya, csak megijedt valamitől!

Fogd azt a szerencsétlen halat ami ráijesztett, és együtt menjetek és dobjátok ki a kukába. Elköszöntök tőle, kész. Talán ez bejön, egy próbát megér.

Az együtt fürdésben semmi macera nincs, oda készíted a törcsit, kimászol, magadra csavarod, kiszeded a babát. És attól, hogy alapvetően zuhanyozni szeretsz, semmi bajod nem esik, ha bemászol a fiad mellé pancsolni kicsit. Ha ennyire stresszel ez az egesz ahogy írod, akkor bírd már ki, hogy bülsz mellé banyek... bocs, de na. Itt feszulsz de az ember tanácsol valamit es neked nem kényelmes ezért feszúlsz itt tovább

2018. febr. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

"Együtt fürdés hát azért sem mert tusolni szeretek,és macerás lenne az egész"

nem értem. ha azt akarod, hogy ne féljen, akkor azért a kényelmedből 1-2 napig áldozhatsz erre. beteszed a gyereket, beszállsz, kifelé kiszállsz, körbetörlöd gyorsan magad, kiveszed a gyereket. Ennyi.


Amúgy életkori sajátosság. Szerintem majd minden gyereknél eljön az az időszak, amikor nem szeret fürdeni. Enyém kicsit nagyobb volt már ugyan, tudott beszélni (2 éves körül volt), és hetekig rémülten sikította végig a fürdést, mert meg volt róla győződve, hogy ha kihúzom a dugót, ő is lefolyik a vízzel együtt.


Amúgy a fürdés NEM opcionális. Fürödni kell és kész.

2018. febr. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!