Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról hogy a...

Mit gondoltok arról hogy a második gyereknek alig kell már venni valamit? Ti miket vettetek meg ha mondjuk egyneműek voltak a tesók?

Figyelt kérdés
2018. márc. 1. 08:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Játékot csak ünnepre, mert volt “kezdő készlet”. Most 1,5 éves, edddig ruhát sem sokat kellett neki venni. 2 év különbség van köztük. Benti szandált vettem amikor el kezdett menni, ez szerintem fontos, koscsizma pl tesóét hordja, az a napi pár óra kint megfelelő használt csizmában is. Minden mást vettünk, veszünk. (Egyértelműen pelenka, tisztálkodószerek, stb.)
2018. márc. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Kapott új babakocsit és szinte az összes ruhát meg kell venni. Minden ruhát elteszek és eltettem a nagylányomról, de teljesen más a testalkatuk. A nagy nagyon vékony, a kicsi húsosabb. Nadrágból semmi sem megy rá, pulcsiból sem. Kabát sem jó. Pólók és bodykbol volt olyan, ami jó volt. Cipőből is újat kap. A használati tárgyakat (kád, ágy, matrac stb) mindkét gyereknél használtam. 2 lányom van.
2018. márc. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

1. Ruhát. Hiába volt szinte minden uniszex, jó állapotú, ha az egyik gyerek áprilisi a másik októberi. Kb. Masfel eves korig sok ruhat vettunk.

2. Cipőt. Ebből mindegyik mindig újat kap.

3. Az első szerette a pihenoszeket, a masodik sikított benne. Igy nala az Adamo hintat probaltuk, es bevalt.

4. Törölköző, ágynemű, cumik, nyalkendo, eloke es minden, amit nem szivesen hasznaltam volna ujra, illetve ami annyira elhasznalodott, foltos-bolyhos.


Ami maradt: kisagy, babakocsi, legzesfigyelo, bebior, stb.

2018. márc. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

2 fiam van 2 év korkülönbséggel. Ruhát nem kellett volna venni, mert sok szép, jó állapotú (szerintem 1 baba nem tudja elhasználni a ruháját, mivel hamar kinövi, de még talán 2 sem) volt a nagyobbnak, de ki tudja megállni, hogy ne vegyen a kicsinek is? :)

Kiságy, babakocsi, babakád, mellszívó ezek megvoltak.

Később cipőt azt vettem, de volt olyan amit alig használt (volt a lábán kb 5x) azt ráadtam a kicsire is.

Ők hasonló testalkatúak, nem tudom miért lett lepontozva a válaszoló, aki írta, mert valóban nem jó minden kisgyerekre ugyanaz a ruha. A tesóm fiának nem tudtam adni, mert ő nagyon husis volt.

A 3.-nak, amit kell venni: babakocsi, ezt azért már 2 gyerek kihasználta rendesen, új matrac kiágyba (kiágy még mindig hibátlan), ha kislánysok új ruha kell, ha fiú akkor nem annyi, de azért akkor is kap újat, textilpelenkák...

Meg még sok minden menet közben jön elő, de ez egyáltalán nem igaz, hogy többedik gyereknek nem kell semmi!

2018. márc. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem hiszem el, hogy még ebből a kérdésből is vita lett.. Normális emberek járnak ide? :D

Azt már meg sem említem, hogy aki érdemben válaszolt miért pontozzátok le!

2018. márc. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem igény kérdése. Nekünk két fiunk van három év különbséggel.Sokmindent az elsőnek sem keleltt venni hároméves korától, mert egy kedves ismerőstől jobbnál jobb kinőtt ruhákat szoktunk kapni.:) Simán vállalható állapotú ruhák kerülnek le egy gyerekről, leszámítva a melegítő nadrágokat és a zoknikat,alsónadrágokat.

Új játékot is csak ritkán, ünnepekkor veszünk, vagy ha leárazás van. Azok amúgy is fogyóeszközök fiúknál, ezért főleg használtat veszünk, épp olyan jól játszunk azokkal is, mint az újakkal.

Inkább az ennivalóval igyekszünk igényesebbek lenni. Pl.:nem veszünk bolti lekvárt, felvágottakak, májkrémet is csak nagyritkán, inkább magunk készítünk valódi húsból krémeket.

Meg tudom érteni, ha valaki mindenből újat akar a gyerekeknek, lehet én is ezt tenném, ha megengedhetnénk anyagilag, de ilyen veszély nem áll fenn a közeljövőben. :)

2018. márc. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Ket fiunk van kis korkulonbseggel, ruhabol megis sokat kellett venni a kicsinek. Az idosebbik a tel legelejen szuletett, hosszu volt es pufi, a kisebbik tel vegen szuletett, rovidebb volt es vekony. 56-os ruhabol a nagyobbnak alig volt, a kicsi azzal inditott, mire belenott a 62-esbe, addigra a batyja teli keszletet (melegebb rugik, stb) nem tudta hordani, mert mar meleg volt. Gyakorlatilag az overallokat, rovid ujju bodykat es nehany vekony rugdalozot hasznaltunk ujra.

Azutan is mindig ez volt, a napozokba osszel-telen nott bele, a telikabatba tavasszal-nyaron. Alapdarabokat hasznaltunk ujra csak (vekony felso, melegito), de a ruhakeszlet 70%-at ujra megvettuk.

Cipobol inkabb ujat veszek, max azt adtam ra a kicsire, amit a batyja olyan hamar atnott, hogy nem is hordta, elofordult ilyen, amikor egy szezonra tobb cipot vettunk meg, mint kellett volna.


De a nagyobb dolgokat “orokolte” a kicsi, babakocsit, kisagyat, utazoagyat, etetoszeket, jatekokat, terelvalsztot, stb nem vettunk ujat, nyilvan ezek kerulnek a legtobbe.

2018. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Kb mindent, mivel 7 év van a 2 lányom között, a 7 év alatt meg úgy 8x költöztem, és azt se gondoltam, hogy valaha lesz másik gyerekem, így nem sok cuccot tartottam meg. Most várom a harmadikat, addigra lesz a kisebbik 2 éves. Játékok meg 1-2 ruha lesz persze, de még az se fix, hogy a kicsi is lány lesz. Babakocsi mindenképp új kell, mivel sport babakocsira váltottunk már, az újszülöttkori nincs meg.
2018. márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Igen 3-as, simán használnám 3. gyereknél is a használható ruhákat, használati tárgyakat. Nyilván senki nem a kimoshatatlanul fosos ruhát vagy a foltos előkét adja a gyerekre, hanem ami normálisan néz ki.


Nem csak azért használjuk a meglévő dolgokat, mert nem futja újra, hanem azért is, mert óriási ökológiai lábnyoma van minden világ végén legyártott ruhának, mire ideér, kár terhelni a környezetet.

2018. márc. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Nekunk ugyan az elso lany (15 honapos), a masodik fiu lesz (augusztus elejere varjuk), de az alap dolgokat orokolni fogja (babakocsi, pihenoszek, jatszoszonyeg, jatekok, pelenka kuka, pelenkazo komod, etetoszek, polya, stb). Ruhabol nem fogunk tudni sokat raadni, nem csak azert mert a java resze rozsaszin es lanyos, hanem mert a lanyom decemberi a fiam pedig augusztusi lesz, igy pont kinovi azt a meretet ami van mire jon a szezon. Bodykat fogunk tudni hasznalni max, mert az nyaron is kell. Amit venni fogok: cumisuveg, cumi, par sajat plussallat, fogyoeszkozok (pelenka, popsikrem, popsitorlo), matrac, agynemu, evoeszkozok. Meg majd ami jon, menet kozben kitapasztalom. Mi egyebkent szerencsere megtehetnenk hogy mindenbol veszunk ujat, de a lanyom semmit nem hasznalt el, minden szinte uj allapotban van, igy nem latom ertelmet ujat venni, foleg mivel mindenunk uniszex szinu.
2018. márc. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!