Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen körkülönbséget gondolto...

Milyen körkülönbséget gondoltok ideálisnak? 2 / 2,5 / 3 / 3,5 év?

Figyelt kérdés
Egy fiunk van, még egy vagy két babát tervezünk. Tudom, hogy általában ennyire pontosan úgysem úgy lesz, de mégis mik a tapasztalataitok, ebben a 2-3,5 év skálában mi a legjobb?
2018. febr. 25. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Én ovis kor végén/iskolás kor elején gondolom ideálisnak,mikor már önállóbb, nem viseli meg a dolog, és nekem is könnyebb hogy nem kell egy totyogós mellett egy újszülöttet is ellátni.

És vissza is tudok így menni dolgozni,tudok kicsit visszarázódni a felnőtt világba, nem egybe kb 6 évet itthon lenni.

De ez én vagyok,minden család más nyilván.

2018. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk 4.5 év van. Angliában élünk, itt 4 éves kortól már iskolások, ha még ősz előtt születtek. Na az enyém nyár végi, úgyhogy ment is 4 évesen. Nagyon jó volt, hogy ő 9-3-ig odavan suliba, tudtam babázni. Igazából 2 évet terveztem, de csak 2-2.5 éves korába kerültünk pozícióba, hogy próbálkozhassunk. Ez utána azért tolódott ki, mert elvetéltem 2x is. De végül, mikor megszületett ekkora korkülönbséggel a kistesó, arra gondoltam, nem is rossz, hogy így alakult. Így legalább nem volt féltékenység és tudott kicsit segíteni a nagy, meg önálló is volt már, nem kellett 5 másodpercenként ellenőrizni, hogy nehogy felmászik a polcra és onnan meg leesik, felfogta, hogy már nem tudom cipelni, hogy tekintettel kell lenni a picire, tényleg óvatosan bánt vele.

Féltem, hogy túl nagy lesz a korkülönbség és nem tudnak majd együtt játszani. Tévedtem. Hihetetlen jót el tudnak játszani...és a kicsi nem hagyja magát, mikor a nagy rászáll. Tanítja mindig a nagy. Azt hiszem, nem is választanék más korkülönbséget, max féléves csúsztatással előre vagy hátra, de nálunk a 4.5 év nagyon bevált.

A kicsi 3 éves múlt, a nagy 7.5 éves.

Igazából szerintem emberfüggő, hogy kinek mi jön be, azonkívűl meg mázli is, hogy tényleg a gyerekek is jól alkalmazkodjanak.

Én és tesóim között 2 év volt, és 11 év. Na, hát a legjobban a 11 évvel fiatalabb tesómmal voltam el. Hihetetlen élmény volt számomra 11 éves lányként egy kis babát szórakoztatni, nevelni, vigyázni, tanítani. Sok mindent akkor tanultam.

2018. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2,5 nálunk tökéletes
2018. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk a 3-3.5 év jött be. Már önálló, egyedül tud enni,szobatiszta a nagyobb. Óvodába járhat..és újra babázhatok nyugodtan otthon, viszont a nagyobb is jól le van kötve, nem azt nézi egésznap hogy a kicsivel foglalkozom. Testvéri viszony is nagyon jó ekkora korkülönbséggel. Én sem készültem ki se fizikailag se lelkileg mert volt a két-három gyerek között egy kis lélegzetvétel úgymond.
2018. febr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk 4 év a korkülönbseg a gyerekek között.Alapvetően nem szerettünk volna ennyit várni,max 2,5 évet terveztünk,hogy majd jól össze tudjanak nőni,de a sors máshogy akarta és nem is bánom.A kislányunk 4,5 éves.A kisfiunk 7 hónapos.Nagyon jó az hogy a nagy már tud segíteni és önálló.Most hogy a kicsi nagyobb már,elkezdtek együtt játszani is,nagyon cukik.Szerintem abszolút jó ez a 3,5-4 év.Bár nálunk volt eleinte testvérféltékenység mert a lányunk annyira megszokta hogy 4 évig csak ő volt hogy ez így nehéz volt.Viszont kíváncsi leszek milyen lesz két kicsivel.Nagyon jönni akart a 3.baba úgyhogy ma vagyok éppen 12 hetes.Nagyon durva így belegondolno,hogy a 7 hónaposom nagytesó lesz.Alig múlik majd el egy éves mikor már jön az új kistesó.Szerintem minden korkülönbségnél más a jó.A nagyobbnál hogy már a nagyobb tud segíteni,a kicsiné viszont tökre összenőnek majd.Mindenesetre izgalmas kaland lesz ez:)
2018. febr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kb. úgy gondolom/tervezem, mint a 4-es. Január elején volt 2,5 éves a kislányunk, jövő hónaptól próbálkozunk élesben. Ha minden jól megy, kb. 3,5 év lesz a gyerkőcök között. A lányom júliusi, szeptemberben megy oviba, a kistesó télen jöhet, ha minden a terv szerint megy. Addigra a nagy beszokott az oviba, nem hiszi, hogy a kicsi miatt paterolom el. Szobatiszta, tud egyedül enni, viszonylag önálló, legalábbis már nem kellek mindenhez (bár egyébként most se feltétlenül, nagyon ügyes a lányom, sok dolgot megold már). Plusz a kicsivel is van napi 7-8 órám, ami csak az övé, én valahogy úgy érzem, neki is jár a kizárólagos figyelem egy kicsit, amit a nővére ugye 3,5 éven át megkapott. Engem sose vonzott az, hogy egyik kicsi, másik pici, és pattogok egyiktől a másikig, mint egy pingponglabda, ha meg egyszerre sírnak, válasszak, hogy melyiket hagyom ordítani... ez a minimum korkülönbség volt, ami nálunk szóba került.
2018. febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk két év van a lányok között és én jonak érzem igy:) más korkülönbséghez nem tudok hozzászolni, de a 2 év nekünk bejött:) sztem jo h még a nagyonb is itthon van velünk,nem az van h ö már ovis és egész nap arra gondol h "anya meg otthon van a kicsivel és én kimaradok". Ösztöl lesz ovis, akkor lesz a kicsi egy éves.
2018. febr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!