Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha fejem csak a tejet nem...

Ha fejem csak a tejet nem szopizik a kicsi elapad a tejem?

Figyelt kérdés
Vagy ugyanolyan mintha szopizna jelenleg az egyik mellemből kb 70 et tudok a másikból sajnos csak 20 korul jon, hogy tudjam szaporítani hogy a másikból is tobb legyen? Azert nem szopizik jelenleg mert sebes a mellem mar ,,es mert befele forduló a bimbóm.sokat szenvedtem vele mar szegénykém olyan ideges ha nem sikerul hogy csak sir ,,es a vegen ordit remelem hogy a mellszivo kiszivja valamenyire es gyogyul is
2018. márc. 1. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek nem apad, fent tudja tartani, más meg nem.

Én sajnos az utóbbi kategóriába tartoztam. Nekem a fejés semmilyen módon nem indította be a tejleadó reflexet (, amikor szúró érzés mellett spriccelve megindul).

2018. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az #1 válaszolóhoz, nekem ugyan ez volt. Nem ment a szopi, elapadt rossz szopás + gép fejés mellett, de van ismerős, aki fenn tudja így is tartani, sőt szaporítani. Szerintem inkább kérj segítséget a mellretételben, jobban jártok, ha megtanul szopni, a fejésnél nem sok macerásabb, időrablóbb dolog van szerintem.
2018. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze szertnem,de pld az is idegesit hogy evett e eleget , felek hogy bealszik es akkor orankent kel enni ,
2018. márc. 1. 15:27
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha sebes a bimbód nem szabad abba hagyni a szoptatást, mert a baba nyála és a tej tudja begyógyítani. Próbáld meg kézi mellszívóval szívatni a melled közvetlen, mielőtt ráteszed a picit. Úgy tedd cicire, hogy csak a bimbóudvarhoz érjen a baba szája, a bimbódhoz ne. Levételkor pedig, dugd a szájzugába az ujjad, szüntesd meg a vaakumot, és úgy vedd le. Utána fejj ki egy kicsi tejet, kend be vele a mellbimbódat és sokat legyél félmeztelen. Ugyan ez volt a bajom, így kb 1 hónap alatt jött rendbe.
2018. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Én 10 hónapig fejtem. Azért hagytam abba,mert terhes lettem és progeszteront kellett szednem. A baba idényeihez igazodtam,az elején 3 óránként éjjel-nappal. Nekem sikerült szaporitani is,a fagyasztóba is került bőven. Szülésznő javasolta,hogy ne igyak tejszaporitó teákat hanem Olympos sárgarépa-narancsot. Medela Mini Electric mellszívóm volt,nagyon jó kis gép. Irtad,hogy sebes a mellbimbód...arra nekem a Medela purelan vált be. 100% lanolin,nem kell lemosni.
2018. márc. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5, "Medela Mini Electric mellszívóm volt"

Na nekem azzal volt kudarcom. Sima egyfázisos fejő, nincs stimuláló módja.

2018. márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én fenn tudtam tartani 8 hónapos koráig, utána már Ő nem kérte. Én is 2-3 óránként fejtem éjjel-nappal, félretettem bőven. Mi gyógyszertárból béreltük, igazi (ahogy mi hívtuk) ipari fejőgépet, az szívott rendesen! Az elején óvatosnak is kell lenni vele, mert nagyon tud fájni, ha rögtön az erős fokozattal kezded.
2018. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, véletlenül elküldtem.


Szóval sajnos csak későn, a gyerek 7 hónapos korában jöttem rá, hogy kézzel fejni a leggyorsabb, legegyszerűbb és legpraktikisabb megoldás, nagyon ajánlom Neked is!

2018. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyan így voltam mint te + a lányom nagyon picike volt így ereje sem volt szívni a nem létező bimbót. Én 3 hónapig fejtem csak kézzel. Nekem nem váltak be a gépek. A tejem pedig egyre több lett. A végén már 2dl is lejött. Kitartás!
2018. márc. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem kb 2 hét alatt teljesen elapadt. A kisfiam nagyon könnyen sztájkolt rá a szopizásra, több oka is volt rá. Aztán jött a szájpenész, nagyon brutálisan és véget vetett mindennek. Hiába fejtem semmit nem ért.
2018. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!