Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposnál fiatalabb babával...

6 hónaposnál fiatalabb babával mennyire bátran indultok el nyaralni?

Figyelt kérdés

Májusi babánk lesz.


Mi alapból eléggé utazós család vagyunk, és a babával sem szeretnénk majd évekre "bezárkózni".

Szerintetek nyáron 1-1 közelebbi úticél már működhetne?

Európán belül maradnánk. Horvátországban van egy nyaralónk, oda autóval mennénk, de amúgy inkább repülővel utaznánk (pl. Olaszországba, Franciaországba).


Vagy az egy babával macerásabb?

Nyilván nem júniusban, inkább július második felében, augusztusban.


2018. márc. 3. 12:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

Mi 4 hónapos gyerekkel már mentünk több éjszakára. Nem a világ végére mentek, mindent be lehet szerezni külföldön is, ha szükséges.

Semmi gondja bem volt. Külön kiságyban aludt és vidám volt.

És mi ráadásul télen mentünk.

2018. márc. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Egy utazós járókával mi bárhova el tudtunk menni. Balatonon nyaralunk egy hétig. Ugyanúgy megvoltak az alvás idejei, az étkezések, a játék, a sétálás. Egyedül ami macerás volt az a folyamatos nap elleni védelem és naptej. Ezt leszámítva, mintha “otthon” lettünk volna.


Szerezz be egy hordozó kendőt vagy ha addigra már tud ülni, csatos hordozót és hidd el, nagyon könnyű lesz a nyaralás és a mászkálás!


Mi egyedül az esti rituáléból nem engedtünk. Nappal nem érdekelt hogy miben másabbak a szokásaink (hol alszik vagy mikor és hol eszünk), de az estét fixen megtartottuk. Fürdés, vacsi, fekvés csendben. Mi pedig az udvaron teraszon folytattuk az estét. Így volt a babának rendszere ott is.


Másik. Ha szoptatod akkor még, adott az étkezés. Ha tápszeres lesz, akkor kiránduláskor jól jön majd egy hőálló termosz vagy az étterem kedves felszolgálója, akitől kérhettek víz mikrózást.

2018. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Norman Bates ***** válasza:
49%

En most vagyok 36 hetes, mi Julius vegere foglaltunk nyaralast 1 hetre. Angliabol megyunk Budapestre meg Balatonra, elvileg pici babaval meg egyszerubb is mint mondjuk egy masfel -ketevessel.

Nem hiszem, hogy be kene zarkozni csak azert mert pici, elvezzetek a nyarat :)

2018. márc. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen babafüggő. Ha nyugtalan, sírós, hasfájós, bukós, izgő-mozgó babátok lesz, akkor a nyaralás nektek sem lesz kikapcsolódás. Emellett a legtöbb baba az éjszakát is nappallá teszi, vagy éppen nyugtalankodik a foga miatt. Ha nincs rota vírus ellen beoltva, lehet erős hasmenése, amivel kórházba kell vinni. Vannak oltások, vizsgálatok, amikhez igazodni kell. Mindezt előre még nem lehet tudni. Az én babám nagyon sok figyelmet igényelt babakorában is. Csak a Balatonhoz mentünk el, egy kertesházat béreltünk, ahol bármikor szundizhatott a kertben, kúszhatott, foroghatott a gyümölcsfa árnyékában. Pár km-t tettünk meg csak napont a tóig. Így nekünk is könnyebb volt kikapcsolódni, mint pl. repülőtéren két órát várakozni egy csecsemővel+repülőút. Repülőtéren mikor legutóbb voltam a cégemmel, elkeveredtek a csomagjaink (Spanyolország), két órát vártunk pluszban a csomagokra várva. Ilyesmi is közbejöhet. Ha muszáj, nyilván megy az ember, de amit leírtál, körútszerűség, nem csinálnám egy babával.
2018. márc. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%

Egy 2-3 hónapos babával? Elég merész.

Max. úgy, ha viszel egy bébiszittert, hogy ne csak a szobában töltsétek a napot a gyereket etetve, altatva, hanem megtegye helyettetek más. De ennyi erővel otthon is hagyhatjátok.

2018. márc. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Én olyan boldog vagyok, hogy sokan meséltek arról, hogy igenis mentetek kisbabával és jól éreztétek magatokat! A bezártság eddig elég nagy félelmem volt. Mi is örökmozgó pár vagyunk, babavárás előtt rendszeresen csavarogtunk a világban (2 hónap a rekord), aludtunk hetekig kocsi csomagtartójában, stoppoltunk 1000 kilométert és hasonló őrültségek... :) Nyilván ilyesmit nem vállalnánk be gyerekkel, de ha engem bedugnak 4 fal közé 5 évre akkor fix megbolondulok.... Őrület jó olvasni a sok pozitív tapasztalatot a témában!
2018. márc. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
1 hósat nem vinnék, 2,5-3 hósat simán. Inkább autóval, a legtöbb baba szeret autóban aludni (kivétel az én kisebbem, ő pici korától utálta.) Legkönnyebb, ha szoptatod, akkor megálltok 10-20 percre és kész. Addigra be is áll neki nagyjából az evési ideje. Amikor elkezd kúszni (mászni), akkor nem szerencsés hosszú útra menni, nem bírja a lekötést sokáig, a földre meg gondolom nem szívesen tennéd le. Az előző butaságot írt, semmiféle babysitterre nem lesz szükségetek. Babakocsi, hordozókendő. Nyilván más lesz mint baba nélkül, de ennek a fajta nyaralásnak is megvan a szépsége szerintem!
2018. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Pont 6 hónapos volt a kislányom amikor kimentünk Tesómhoz kettesban a lányommal (férjemnek dolgozni kellett). Semmi probléma nem volt. Hazafele voltam kicsit ideges, mert meg a lányom pelusába is belenéztek a reptéren. Ajánlom a hordozót. Mondjuk én babakocsit nem vittem, mert Tesóm tudott adni, illetve kicsit sok lett volna a csomagokat hozni és még a babakocsit is tolni:). Szóval menjetek!
2018. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Többen ajánlják a hordozót, az enyém nem szerette. Az baba autósülésekbe pedig nem szabad folyamatosan tartani a babát, rájuk van írva, maximálisan mennyi ideig lehet benne. Sajnos sokan még így is sétáltatják a babáikat, mert nekik az az egyszerűbb, kocsiból csak ki kell venni és újra betenni. A baba gerincének viszont egyáltalán nem tesz jót. Egy mózeskosár, amiben kényelmesen hason vagy háton tud feküdni, ez a legideálisabb a babának.
2018. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Fél évessel simán lehet menni bàrhovà! Mi is akkor nyaraltunk először, tök jól elvoltunk. Most már 4 éves, sokkal strasszesebb vele :D
2018. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!