Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi kb. hány órátvan kézben/ö...

Napi kb. hány órátvan kézben/ölben/kendőben a 3 hónaposnál fiatalabb babád?

Figyelt kérdés
Hogy bírod fizikailag?
2016. ápr. 9. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

24-ből úgy 20-at volt. Pár órát aludt csak egyedül a kiságyban. Napközben csak akkor aludt ha mellette feküdtem, akkor is csak félórákat, a többiben szopizott. Kemény volt.

A kendőt egyébként nem tűrte. Az elején a babakocsiban is üvöltött.

2016. ápr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

Az enyém nagyon sokat volt akkor. Hasfájós volt, sokat járkáltam vele, volt mikor a mellkasomon aludt. Nehéz volt és nehezen viseltem. Főleg 3-6 hetes kora között rengeteget ordított. Ha órában kellene mondani egy számot, úgy kb 8-10 óra és szerencsés vagyok, mert éjszaka jól aludt bár nem tudom hogyan kőkemény hassal..

6 hetes kora után is sokat volt kézben de javulni látszott a helyzet.

2,5-3 hónapos kora között volt egy újabb nehéz időszak amikor már ráment a hasfájás az alvására, nappal max 30 percet aludt vagy 4x. Akkor már éjszaka is rengetegszer kelt és bár jobb volt a hasfájás, mindkettőnknél az alváshiány nehéz volt, akkor már inkább 12-14 órát volt kézben a baba.

Majd egyre jobb lett 3 hónapos kora után.

4 hónaposan már sokat le tudtam tenni és a földön játszottunk, ha felvettem se kellett járkálni vele, hanem tudtam ülni vele végre.

De az első 3-4 hónap megviselt lelkileg is, a sok nyűglődlés, sírás, tehetetlenségérzés.. mellé a fáradtság.

2016. ápr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Az én fiam nem sokat. Nem volt hasfájós, nagyon jó alvó volt (a kiságyban aludt), ha fent volt nyugodtan elnézelődött többnyire. Sosem kendőztünk.
2016. ápr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Ez biztosan babafüggő, az enyém sem sokat volt kézben. Aludt, nézelődött, stb. Ha ébren volt, akkor olyan helyre tettem le, ahonnan lát engem. Ő mondjuk az első 2 hónapban alig sírt, mostanra már behozta a lemaradást ;)
2016. ápr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az enyém nagyon rossz alvó volt és hasfájós is, de valahogy ez nem a sírásban mutatkozott meg nála, hanem túlpörgött meg nyűgös volt, de nem kimondottan sírt csak elvárta a "szórakoztatást" már 3 hónaposan is csak napi szinten 10 órát aludt. Szóval én nem voltam hajlandó sem cipelni sem magamra kötni, ezért játszottam vele meg a pihenőszékébe tettem és énekeltem mondókáztam neki amennyit csak kibírt így, minden nap annyit volt így, hogy ne szokja meg hogy ölbe van..persze ezeken felül ölben is volt úgy napi szinten 1 órát, de szerintem az nem sok....de viszont tényleg foglalkoztatnom kellet....

masszírozni, tornáztatni, mondókázni, ringatózni, mutogatni képeket már ebben a korban is lehet.

2016. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szerencsés vagyok, a miénket nem kell annyit hurcolni még, egyáltalán nincs rá igénye. Nagyon nyugodt, igazából nagyon kúl típus (mi is azok vagyunk). Nem is hasfájós. Nagyrészt ugye még alszik, hiszen picike. A saját ágyában tölti a nap egy jó részét (alva) és éjjel 8 órát alszik. Ölben etetéskor van, vagyis naponta kb. 2 órát (5-ször eszik, 4 óránként).


Ölben nem szeret lenni csak úgy (még?), rögtön elalszik, nem élmény neki igazából. Hordozóban napi kb. fél órát van, mert a férjem abban szokta vinni, ha bevásárolni, postára megy. Az ő dereka jól bírja, 2 m magas.:))


Újszülött szűkítős babakocsiban naponta kb. 2 órát van a picink, mert közösen meg abban visszük. Pihiszékben ezen a héten már kb. 2-t, mert már tudja valamennyire nézni a dolgokat, amiket fellógatunk.


5 hetes

2016. ápr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!