Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kora babák anyukái, Ti éreztet...

Kora babák anyukái, Ti éreztetek hasonlót?

Figyelt kérdés

32. hétre született a babánk sürgősségi császármetszéssel,jelenleg PIC osztályon ápolják. Tudom, hogy jó helyen van, mindennap megyek Hozzá, már a kezembe is vehetem, ha úgy érek oda üvegből is én etetem.

DE: úgy érzem, hogy jobban a nővérek gyereke, mint az enyém. Sz@r anyának érzem magam, mert még a felvételhez is engedélyt kell kérnem és úgy adják csak a kezembe. Próbáltam elmagyarázni a férjemnek, hogy úgy érzem, nem alakult ki a kötődés. A kiemelés után egy puszi erejéig hozták vissza, aztán már csak az inkubátorba láttam, csövekkel körbe véve. Ő megkapta a születése után, kézbe foghatta pár percre, szerelem első látásra.

Nekem a nővérek lebaszása jut, hogy nem vittem elég tejet, hogy nem jól tartom, hogy ne ébresszem fel, stb. Mellette lelkiismeret furdalásom van, hogy a fellegekben kéne járnom, hisz belőlem van ez az apró élet, akiért sokat küzdöttünk.

Tanács, bármi, aki átesett ezen?



2018. márc. 10. 07:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Valamikor a 3. hónap környékén váltam igazán anyává: a kisfiam első igazi gurgulázós angyali kacagását hallva. Olyan volt, mintha az a gyönyörű kacagás megolvasztotta volna a szívem. Az akkor katarktikus élmény volt, lerogytam, és csak sírtam, potyogtak a könnyeim. Az előző 3 hónap feszültsége, kialvatlansága, a szülésem emléke, az érzés, hogy nem tudok segíteni a hasfájós, állandóan síró kisfiamon akkor ott, azzal a sírással feloldódott. Úgy tűnik, szükségem volt arra, hogy az a kisemberke visszajelezzen nekem, hogy boldog, szeret minket, minden sírása, fájdalma ellenére képes kifejezni a boldogságát azzal a kacagással.

Most már 5 éves nagyfiú, beleégett az emlékeimbe az a kacagás. Imádom, attól a pillanattól kezdve, hogy megszületett imádom, de nagyon nehéz volt átadnom magam ennek a mindent elsöprő érzésnek.

Hidd el, otthon szépen egymásra hangolódtok majd. Az sem lesz meglepő, ha nem azonnal, hanem csak hetek múlva, de meg fog érkezni ez az érzés, ne aggódj! Anyósodnak igaza van abban, hogy szeretned kell. Igen, szeretned kell, mert nagyon függ tőled az a kis élet. De ezzel nincs is gond: te már most nagyon szereted, hiszen agyalsz rajta, körülötte vagy, jól akarod csinálni.

Hajrá, bízz magadban!

2018. márc. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!