Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik családja elérte a kívánt...

Akik családja elérte a kívánt létszámot, éreztetek hasonlót előtte?

Figyelt kérdés

Alapból sosem akartam gyereket, aztan jött a derült égből a villámcsapás... Kb 1 hónapos volt a babánk mikor először megfogalmazódott bennem hogy na majd a következőnél ez így lesz az úgy lesz stb.. Terv szerint meg is érkezett a 2. amikor akartuk. Nincs kimondva, de valahol a levegőben van egy hatalmas HA mindkettőnk részéről, (pl nem adjuk el a kinőtt dolgokat mert mi van ha még kelleni fog..), pedig nem tervezünk harmadikat, anyagilag talán még bírnánk, viszont én nem éppen a legtürelmesebb vagyok, sokszor így is kifutnék a világból :S

Egy éves a kisebb, és pár hónapja egyfajta hiányérzet van bennem, mintha még lenne itt egy hely ami nincs betöltve, mintha nem lenne teljes a család :/

Sajnos az orvosom a 2. szülés után azt mondta hogy csak akkor legyen 3. baba ha nagyon "muszáj", mert nehéz terhesség lenne és a fizikai állapotom miatt nem javasolja...

Gondoltam arra is, hogy gyerekes módon azért vágyom mégegyre mert azt mondták 'nem lehet'..


Bennetek volt hasonló hiányérzet mielőtt teljes lett a család?


2017. jan. 9. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:

3 gyereket terveztünk, annyi is született. A 2. után nagyon akartam a harmadikat. Azóta meg nagyon nem akarok többet.

Szóval nekem ebben az ügyben elég tiszták voltak mindig is az érzelmeim.

2017. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Nem. Ez döntés kérdése, ha eldöntöm, hogy 2 gyereket akarok, akkor biztosan nem akarok harmadikat. Mi azt reméljük, hogy a 2 összejön valahogy.
2017. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Két gyerekünk van. A nagyobbik 1 éves volt, amikor úgy éreztük, hogy jóhet a második. Utána nem volt ennyire egyértelmű vágy egy harmadik gyerekre.

Viszont eljátszogattam sokszor a gondolattal. Sőt, azt gondolom, hogyha 10 évvel fiatalabb lennék, akkor jöhetne a harmadik is. Néha irigylem a 3 gyerekes családokat, de hamar elmúlik az érzés.

Szerintem ez egy ösztön, hogy szaporodjunk, de gondolkodó, értelmes emberként racionálisan átgondolva felülírjuk ezt az ösztönös vágyat a gyereknemzésre.

Szerintem ezt hideg fejjel, jól átgondolva, férjjel átbeszélve kellene eldönteni.

2017. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szívem szerint szeretnék még, az eszem szerint nagyon nem lenne jó ötlet, úgyhogy "ez van". Most úgy gondolom én is, hogy az ember nehezen mond le az irreális lehetőségeiről is.
2017. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kettőt akartunk mindig. Megszületett a lányunk, eleinte elég könnyű eset volt, jól aludt, nem sírt szinte soha, ügyesen szopott, volt sok tejem, szóval egy álom volt. 4 hónapos kora óta elromlott az alvása, most másfél éves, 4-5x kel egy éjjel legalább... nem egy jó evő... ennek ellenére nagyon pozitívan éljük/éltük meg a babás, most a kisgyerekes korszakot, mindketten imádjuk, férjem is rengeteget van a lányunkkal. De a két gyereket akarunk érzés egy időre eltűnt. Sokáig azt éreztük, hogy csak Ő kell, jó így, annyira teljes és kerek minden. Úgy döntöttünk, nem lesz több.


Aztán bennem mostanában kezdett megmozdulni az, hogy azért én babáznék majd még egyszer, annyira jó volt, imádtam azt is, jó lenne majd még átélni. De még ott van az is, hogy de nem akarok a lányomtól elvenni figyelmet, stb. Adtunk magunknak 5 évet. Kis korkülönbséget semmiképp nem akarunk, pont azért, hogy jól kiélvezhessünk minden percet, amíg ilyen kicsi, és amíg csak mi kellünk neki. Aztán majd ha suliba megy, és már nagy, és kezd leválni, meglátjuk. Korban belefér, 27 évesen szültem, férjem másfél évvel fiatalabb is nálam, szóval bőven megtehetjük, hogy várunk. Addigra biztosan határozottabban fogjuk érezni, mit is szeretnénk. Ha megtehetitek, szerintem várjatok, kicsi még a második is nagyon.

2017. jan. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kettőn gondolkodtunk mindig, az első jött mint a karikacsapás. A terhességen egy rémálom volt sokszor, kétszer majdnem elvetéltem, folyamatos stressz higy megmarad e, mozog e eleget. Miután megszületett nagy boldogság, de megint hidegzuhany, van egy szervi rendellenessége amit talán kinő, de ha nem egy komolyabb operációval orvosolható minden. Nem akart szopni, ejjelek féléves koráig kegyetlenek voltak. Viszont azóta minden szuper és végre élvezzük egyre jobban is jobban. Borzasztó nehéz kezdés után most 1,5 évesen álltak helyre a dolgok. Ha belevesszük a terhességet, akkor több mint egy évnyi káoszt nem akarok újra átélni, nem lesz kistestvér. Amit kinőtt mind eladtuk, elajándékoztuk..
2017. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 gyerek volt tervben, akik meg is születettek amikor terveztük Őket. A kisebbik 1 éves kora körül jött először szóba egy 3. gyermek, de azt hiszem gondolatban már előtte is bennünk volt. Nem adtunk, ajándékoztunk el semmit, minden kinőtt cuccot eltettem.

A 3. gyerkőc születése után mind a ketten úgy éreztük, hogy most kerek a családunk, minden kinőtt/nem használt dologtól azonnal szabadultam meg, egyöntetűen érezzük, hogy nem lesz több gyerek.

2017. jan. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettőt terveztünk, most, hogy megvan a kettő úgy érezzük komplett család vagyunk. Nem bírnék többet érzelmileg, idegileg, de anyagilag is könnyebb így.
2017. jan. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindig is négyet terveztem,terveztünk. Aztán a harmadik után azt gondoltuk, elég lesz. Nem így történt, megszületett a negyedik gyerekünk. Akkoriban nem gondoltam ötödikre, elég volt négyet ellátni, nevelni, törődni velük.

Eltelt 3-4 év, vágyódni kezdtem egy újabb babára. Az Általad id jelzet űr volt bennem, bennünk: valami hiányzott. Így 5 év múlva megszületett az ötödik gyerekünk, ővele lett teljes a családunk.


Kérdésedre válaszolva: igen, ismerem az érzést. A helyzet annyiban más, hogy nekem minden terhességem, szülésem könnyű volt.

2017. jan. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!