Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kora babák anyukái, Ti éreztet...

Kora babák anyukái, Ti éreztetek hasonlót?

Figyelt kérdés

32. hétre született a babánk sürgősségi császármetszéssel,jelenleg PIC osztályon ápolják. Tudom, hogy jó helyen van, mindennap megyek Hozzá, már a kezembe is vehetem, ha úgy érek oda üvegből is én etetem.

DE: úgy érzem, hogy jobban a nővérek gyereke, mint az enyém. Sz@r anyának érzem magam, mert még a felvételhez is engedélyt kell kérnem és úgy adják csak a kezembe. Próbáltam elmagyarázni a férjemnek, hogy úgy érzem, nem alakult ki a kötődés. A kiemelés után egy puszi erejéig hozták vissza, aztán már csak az inkubátorba láttam, csövekkel körbe véve. Ő megkapta a születése után, kézbe foghatta pár percre, szerelem első látásra.

Nekem a nővérek lebaszása jut, hogy nem vittem elég tejet, hogy nem jól tartom, hogy ne ébresszem fel, stb. Mellette lelkiismeret furdalásom van, hogy a fellegekben kéne járnom, hisz belőlem van ez az apró élet, akiért sokat küzdöttünk.

Tanács, bármi, aki átesett ezen?



2018. márc. 10. 07:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha otthon lesz veletek, rendeződik.
2018. márc. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem tudom teljesen aterezni a helyzeted, mert nekem csak kis súllyal és sürgősségi császárral született, de engem altattak. Szóval a műtét után 2oraval láthattam képről a lányom. Majd a megszuletese után 6oraval láthattam elobe. 2napig csak jarhattam hozzá 3 óránként fel órára. Én is így éreztem mint te. De csak az idő segít, amikor már otthon lesztek és ketten. Amikor a férjed dolgozik és csak ti ketten vagytok egymásnak nappal. Majd akkor beindul a kötődés. De az sem az első nap lesz. Majd szépen apránként. És nem vagy rossz anya csak így hozta a sors. Hidd el minden rendben lesz.
2018. márc. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Én is ebben bízok, hogy majd ha itthon leszünk együtt, akkor más lesz. Gondoztam már kisbabát (nem saját) hosszú távon és hozzá is kötődtem. Csak most sokk-ként ért a helyzet, hogy a nagykönyveben leírt érzés elmaradt.

Persze próbálom nézni a "jó" oldalát a dolognak (meggyógyul a császáros seb, ezért 100%ban tudok foglalkozni Vele; befejezzük a szobáját; stb.... ) csak fura, hogy nem így kéne éreznem. Anyósom szerint szeretnem KELL, mert az enyém. Szeretem, aggódok érte, a váró előtt mindig gyomorgörcsöm van, hogy csak jó híreket kapjunk, csak ez maradt el, hogy az én babám.

2018. márc. 10. 08:21
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Császárral született a babám időre.Nekem ugyanilyen érzéseim voltak az elején.Jó 2 hónapig az éreztem, hogy akár a szomszédom gyereke is lehetne, mert nem éreztem azt amit sokan írtnak mondanak, hogy a fellegekbe járt, első látásra beleszeretett stb...Nagyon rosszul éreztem magam, ha kérdezték akkortájt ,hogy milyen az anyaság, mert nem éreztem magam anyának, mert olyan sokat vártunk rá és mikor ott volt meg nem tudtam azt érezni ami a nagykönyvbe meg volt írva.

Most már 5 hónapos és imádom:)Meg az anyukája is lettem közbe.:)

Idővel kialakul köztetek is:)

2018. márc. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Nekem normál született gyerekeim vannak.


DE még így sem alakul ki teljesen elsöre akötödés. Nálam föleg a második gyereknél elég sokáig eltartott. De az elsönél is talán 3-4 hónap után volt az a nagyon erös mély szeretet érzés...


Ami nálad inkább nagyobb probléma, hogy a növérek nem tul kedvesek, és nem érzik bele magukat a helyzetedbe.


Amit tehetsz, hogy mikor eljöttök akkor egy normál hangnemben megfogalmazott levelet leírsz arról mi volt a bajod, hogy te amúgy is rosszul érezted magadat, és a növérek nem, hogy kedvesek lettek volna, sokszor arogánsan , és bunkon szoltak neked. Szituációkat ahol több kedvességet várrtál volna el. Ès hogy ez a viselkedés benned milyen érzéseket keltett.

Ez ha normál hangnemben van megírva, akkor építö tud lenni.


Ès ahogy feljebb leírták, ha haza viszitek pár hét alatt el is felejted ezeket a rossz érzéseket.

2018. márc. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

40. hetre szultem huvelyi uton, megsem ereztem az elso 6 hetben SEMMIT. Cuki volt, szep volt, ellattam, szoptattam, de ennyi. Semmi katarzis, vagy baemi, amirol mindenki ir. Pedig lombikbaba, nagyon vartuk. A 6. heten mar bogtem is neki is,

a ferjemnek is , hogy miert nem szeretem? O meg csak nezett a pici gomb szemeivel.

Most 3 honapos, es imadom. Valahol a 8. het korul kezdtem el erezni az igazi kotodest.

2018. márc. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sem császárral szültem. Nem volt sétagalopp sem a szülés, sem az egy hét kórház. Nehezen született, vérömleny lett a fejecskéjén, elakadt a válla, amit pár napig másként is mozgatott, hetekig lila volt az arca, nem tudott szopizni, 3 nap után derült ki, hogy le van tapadva a nyelve, aztàn besárgult, kék fény alá került. Szóval kijutott mindenből.Sokat aggódtam a babáért, mégis mikor hazamentünk, nem igazán fogtam fel, hogy szülők lettünk, hogy anya lettem. 2 hétig a férjem otthon volt, az etetésen kívül mindent megcsinált a baba körül, de még abban is segített. Rettegtem, mikor visszament dolgozni, hogy kettesben maradok a gyerekkel, mit fogok vele kezdeni... nagyon szarul éreztem magam miatta. Az én gyerekem, gondozom, etetem,szeretem,de mégsem fogtam fel, hogy az anyja vagyok. Azt hittem depressziós lettem. Aztán rájöttem,hogy ez a pici tőlem függ,nem lehetek ilyen szerencsétlen. Aztán belerázódtam az anyaságba, összeszoktunk, és végül az anyai érzések is megérkeztek. Légy magadhoz türelmes!
2018. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek, nagyon sokat segít a tudat, hogy akkor nem mindenkinél van nagybetűs katarzis érzés.


#5: nagyon jó ötlet ez a levél! Alapból könnyebben nyílok meg írásban, mint szóban. Megírom nekik, és ha még nem is adom oda, legalább kimegy belőlem a feszkó.


Köszönöm!!!

2018. márc. 10. 11:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem volt korababám, viszont az első kislányomnál az igazi szerelem pár hónap után jött. Szerettem előtte is, kb mint egy kiscicát, kiskutyát -> ez azért sarkítva van nagyon. De az az igazi mélyröljövő anyai szeretet később alakult ki. Előtte elláttam, természetesen az életemet adtam volna érte. Ne csüggedj, teljesen normális amit érzel. Sőt, régebben olvastam egy cikket, hogy korababánál bűntudat stb. is előjöhet sajnos.
2018. márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy életben van :), és ne agyalj marhaságokon.


A nővéreket meg le kell szarni, nulla pénzért dolgoznak 10-12 órákat is akár, bizony sok az idióta anyuka-apuka, akiknek vissz nem szólhat, meg otthon alapból 10-ből 8 ember tuti frsuztrált valami miatt.

2018. márc. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!