Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet kisbabával távolsági...

Lehet kisbabával távolsági buszon utazni? Ha igen, akkor az hogyan kivitelezhető?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hordozót kell vinned:)
2010. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Amikor kicsi voltam,engem szállítottak úgy.Anyu fogott a karjában.Kórházba is úgy mentünk(műteni kellett)Gondolom olyanokat viszel magaddal amit mindig szoktál,innivaló,meleg ruha,kevésbé meleg ruha,valami játék stb,stb.

Vannak még olyanok,akiknek nincs autójuk,feltételezem ők is megoldják valahogy.

2010. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy vannak olyanok, akiknek nincs autója, mert nekünk sincs. :)))

Nem tudom elképzelni, hogy a négy hónapos csecsemővel felüljek a távolsági buszra, ezért érdeklődöm. Gondoltam hátha van valakinek személyes tapasztalata.

2010. jún. 9. 19:56
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

mekkora a baba?

én vinnék babahordozót,az első üléseknél kell lennie biztonsági övnek és betudod kötni a babádat benne..

2010. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

anyám! Már megint egy fölösleges kérdés...

Úgy kell, ahogy egyedül. Csak lesz veled egy babakocsi, felteszed a buszra, aztán kész. Jobb esetben segítenek majd. Ugye nem is olyan bonyolult???

2010. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!

A távolsági buszokra igen nehezen tudnál feltenni egy babakocsit, négy hónapos babát pedig nem hiszem, hogy egy órán keresztül lehetne/tudnál a karodban tartani.

A helyijáraton gond nélkül felteszem a buszra magam is, de a keskeny "folyosóval" rendelkező buszon el sem fér a babakocsi.

Köszönöm a válaszod...a feleslegeset!

2010. jún. 9. 20:03
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is babahordozót vinnék. A kenguru nem olyan kényelmes hosszú távra.
2010. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%

Én kenguruban vittem. Már 2 hónapos korától. Ma már ölben visszük, mert nem marad a kenguruban és nehéz is. Meg már 8,5 hónapos, annyira nem értékeli... :D

Babakocsival ha fel is tudnál szállni a távolsági buszra, a sofőr kiveteti a gyereket. Nálunk legalábbis ez volt. Édesen aludt a gyerek, a kocsinak volt hely, lefékeztük mind a 4 kerekét, és a sofőr hátraszólt, hogy csak úgy utazhat a baba, ha kivesszük a kocsiból. Egy alvó gyereket! Utána meg csodálkozott, hogy egész úton üvöltött a gyerek...

Hordozó azért nem jó ötlet, mert ha olyan helyre mész, abban úgysem bírod sokáig cipelni. Persze, ha csak kilépsz a házból, felszállsz a buszra, aztán leszállsz és belépsz egy másik házba, akkor oké, de szerintem nem ezt szeretnéd. Utazáshoz persze, hogy jó a hordozó, de utána hova teszed, ha pl. ügyet mész intézni valahova? Abban cipeled kézben a babát egy városon keresztül? Főleg, hogy 4 hónaposan nem hiszem, hogy már annyira megmarad a hordozóban hosszabb ideig.

Szerintem a kenguru a legjobb megoldás, és az én fiam olyan jókat tudott benne aludni... Nem kell cipekedni, jó, a derekadnak egy idő után kényelmetlen, de még mindig jobb, mint hogy 1 oldalon húz el, mert így eloszlik a súlya. Én így jártam vele pelust venni, meg bevásárolni, mert a két kezem szabad volt...

2010. jún. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
Hát képzeld el,mi kibírtuk azt a 100 km-t ölben a babával.Nem halt bele.Semmi baja nem volt.
2010. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Dehogy veteti ki a babát a sofőr a babakocsiból. Egy pici csecsemőnél, aki még nem tudja tartani a fejét, egyenlő a halállal, ha esetleg baleset fordul elő, ezt ők tudják a legjobban. Egyébként simán elfér a távolságin is a babakocsi.
2010. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!