Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben "hoztad-vitted", etetted...

Miben "hoztad-vitted", etetted/szoptattad babádat?

Figyelt kérdés

A rokonok folyamatosan a pólyával jönnek, a gerince miatt de egyszerűen nem szereti a pólyát és én sem. Nem tudom ugy fogni benne.

Általában egy plédbe teszem es ugy eszik, abban fogom.

Van más a pólyán kívül, amiben lehetne ezeket csinálni , h a gerince ne sérüljön?még olyan pici és nyiklik-nyaklik néha. Nem szeretnék ártani neki.


Köszi!


2018. márc. 12. 08:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A polyát azért találták ki, mert az emberek nagycsaládban éltek. Több generáció egyben, és az öregek és a nagyobb testvérek vigyáztak a babákra.

ìgy végül is a gyerek kézröl kézre járt, és hogy az 5-6 éves tesó is és a 80 éves nagymamam is tudjon ringetni ezért bele tették polyába.

Manapság erre nicnsen szükség mert a szülök egyedül laknak, a tesó az oviban van, így az anya az egyetlen aki rendszeresen felveszi a gyereket.

2018. márc. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat szoptattam fekve, de volt egy szoptatós párnához hasonló kispárnánk arra is sokszor fektettem és úgy szoptattam. Vagy csak egyszerűen kézben tartottam. Hordozásban a kendő sokat segített. Császáros voltam, és utáltam a babakocsit lecipelni a 2.ról (4 emeletes, nincs lift)

De ha az apja otthon volt rendgeteget babakocsiztunk. Később pedig a ház elé parkoltam kocsival, abban tartottam a babakocsit 😉

Pólyánk nem is volt. Nem is viselte volna jól. Még hálózsákban sem lehetett altatni, annyira sírt h nem kalimpálhat a lábával.

Én azt mondom neled kell kitapasztalnod h h a legjobb neked és a babának.

Engem az összes rokon szidott h mennyire veszélyes a kend, mert "kiesik a baba" és mi lesz akkor 😁

2018. márc. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Értem. Nagyon koszonom a valaszokat.

Nekem sehogyse jó a pólya ,bizonytalanul fogom benne belecsuszik, ki se látszik (pici baba nincs 3kg)

És nincs is el benne, kapálodzik stb!

Mi csak becsavarjuk egy plédbe es figyelünk,hogy tartva legyen a feje/nyaka meg a háta. Így szereti o is.:)

2018. márc. 12. 08:57
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is utáltam a pólyát, ugyanezért. Az én babám nagyon pici volt, 2,2 kg, ő pláne elveszett benne, nagyon bizonytalannak éreztem. Nekem az volt jó, ha minden nélkül csak a babát fogtam.
2018. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nekemis igy a jo, 2400gramm amúgy.

De masok azt mondtak h a helyembe hozza se mernének nyúlni polya nelkul..mar ott tartok h amig kicsi megmondom ne jojjenek latogatni.mert idegesit a pólya szó is lassan!

2018. márc. 12. 09:14
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 2700 g-mal született, 2520 g-mal vittük haza. Eszembe nem jutott se a pólya, se semmi pléd.

Olyan picúr volt, hogy a fél karomon simán elfért, így kényelmesen tudtam szoptatni, ringatni.

2018. márc. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ringatni mi is pléd nélkül szoktuk. De pl ha tápszert kap akkor pledba fogom evés közbe.
2018. márc. 12. 09:34
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
2600-zal született a lánnyom nem polyáztuk soha, egyszerűen fogtam a kezemben, vagy ráraktam szoptatós párnára.
2018. márc. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmi, etesd úgy, ahogy neled kényelmes. Szép lenne, ha hozzá se mernél nyúlni, ilyen hülyeséget... mondd meg, hogy te hozzá mersz, nektek így jó, és kész. Talán fürdetni is pólyában kéne szerintük?
2018. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
A kezemben. Minden segédeszköz nélkül. Úgy volt a legbiztosabb fogása. Nyilván tartani kell a fejét, nem csak a testét.
2018. márc. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!