Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért néz levegőnek a babám?

Miért néz levegőnek a babám?

Figyelt kérdés
10 hónapos, ha ketten vagyunk jól elvan velem, igaz átnéz rajtam 80 százalékban. Nagyon ritka, hogy rámnéz.Játszunk , mászókának használ stb, de nem néz az arcomra.(másra igen) Ha mondom akkor se. Kettesben odajön, kifejezi, ha szeretne valamit, segítseget kér, de amint más ott van pl apa,mama, akkor én el vagyok felejtve. Más baba mászik az anyjához, az én babám meg elmegy mellettem, mintha ott se lennék. Kutatom, keresem az okát, mert nem tudom, mit ronthattam el, és egyre jobban fáj. csak 1 hónapig szopizott lehet ezért nem kötödik? Az igényeit 90 százalékban én szolgálom ki a maradékban apa, mégis az apjához jobban ragaszkodik.
2018. márc. 24. 06:28
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem néz levegőnek, és nem rontottál el semmit. Az apját ritkábban látja, azért örül jobban neki. Örülj, hogy nem csak hozzád ragaszkodik.
2018. márc. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, de nálunk is ez van. Most volt 1 éves a fiam, és én sem érzem, hogy kötődne hozzám, rajtam is átnéz, mintha nem is lennék vele egy szobában. Én is 1 hónapig tudtam szoptatni, és van egy olyan érzésem, hogy ez miatt nem kötődik hozzám. Játszani sem lehet vele, elvan egyedül, ha másnál vagy máshol vagyunk, mintha ott sem lennék, rám sem néz. Elhiszem, hogy máshol vannak érdekesebb dolgok, mint én, akit egész nap lát, de az a baj, hogy otthon sem mutat felém semmilyen érdeklődést. Én is mindig azon gondolkozom, hogy mit ronthattam el, hiszen törődök vele, szoktam szeretgetni, bújócskázni vele, én látom el mindenben. Az apjával jobban elvan, és nem azért mert keveset látja, mert a férjem sokat van itthon. Néha jól esne, ha velem is akarna játszani, mint az apjával, vagy ha néha bújna hozzám, hogy érezzem, szüksége van rám, de így csak mindig arra gondolok, hogy valamit elrontottam, és nem szeret engem, nem kötődik hozzám 😢
2018. márc. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

De örülnék neki, ha az én 10 hónaposom csak feleannyira lenne olyan mint a tied. Egész nap a nyomomban van, még pisilni sem tudok myugodtan, mert mászik ki utánnam. Sőt van olyan nap, hogy egyáltalán nincs el magában. Sokszor főzni is úgy tudok, ha a férjem itthon van.

Igaz imádja az apját, vele is elvan, de ha otr hagyjuk vmelyik családtagnal 1 ora múlva jön a telefon hogy ordít.

Imádom őt, de hidd el, hogy neha farasztó igy.

2018. márc. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Ja és nem szoptattam csak két hónapig, nem hiszem hogy ezzel van összefüggésben. Utolsó voltam.
2018. márc. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem, ha a gyerek akkor nem foglalkozik az Anyával, ha olyan ember jön, akit ritkán lát, akkor az teljesen normális. Ugyanis az új inger jobban érdekli és ki akarja használni az időt, amit a nem megszokott emberrel tölthet. Azonban, ha a gyerek soha nem akar közeledni az Anyához, vagy mint ahogy valaki írta, mindig egyedül játszik és szemkontaktust sem vesz fel, akkor azért érdemes elgondolkodni azon, hogy nincs-e valami baj. És itt nem arról lehet szó, hogy az Anyuka elrontott valamit, hanem esetleg a babával nincs rendben minden. Több olyan gyerekkel is találkoztam, ahol az első 3 év arról szólt, hogy a gyerek csak egyedül játszott, nem közeledett senkihez, aztán később kiderült, hogy a gyerek autista. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a kérdező gyereke az lenne, csak érdemes figyeli a gyereket, hogy van-e valami gond, hogy minél hamarabb meg lehessen kezdeni a fejlesztését, ha szükséges. Mindenesetre a kérdező ezen mondata: "Kettesben odajön, kifejezi, ha szeretne valamit, segítséget kér..." számomra azt feltételezi, hogy nincs itt gond. ;)
2018. márc. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy hiszem ez jó jel. Te vagy a legbiztosabb pont az életében, a bástya ami mindig ott van, oda se kell néznie, mert tudja. Az én fiam 6 hónapos lesz, de már kezd hasonló dolgokat mutatni. A húgom kisfia 4 hónaposan szeparációs tüneteket mutatott, ordított ha az anyja csak a szobából is kilépett. Miért? Mert sajnos már ilyen piciként rájött, hogy anya nem elválaszthatatlan tőle. Fertőzés miatt egy hétig koraosztályon feküdt születése után, illetve sajnos húgom depressziós is lett. Szóval ha egy gyerek ennyire magabiztos szerintem az csak jó 😊
2018. márc. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Kisfiam kb 2,5 éves koráig egyáltalán nem hiányolt társaságban. Ha mégis hívott vagy hozzámbújt biztos lehettem benne, hogy beteg lesz. És ilyenkor kivétel nélkül mindig belázasodott éjszaka. Társaságban később sem én viltam a középpontban, de ha csak elszaladt mellettem, visszakiabált nekem "szejetjek aja" vagy "te is gyeje aja". Társaságban továbbra sem volt bújós mégis olyan jól estek ezek az apró jelzések, amikor már ki tudta magát fejezni.
2018. márc. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Nem tudom, ki szerint nem hasznosak a válaszok, de számomra azok.😊

Már mások is mondták, hogy biztos pontnak érez, azért ilyen, én szeretnék is az lenni neki, egy igazi bástya, de tegnap már úgy elkeseredtem, hogy sírtam is.(vendégségbe voltunk) Próbálom átprogramozni az agyam, hogy ez nem biztos, hogy rosszat jelent, és emelkedjek felül rajta, de néha megtörök.

A szemkontaktus miatt elgondolkoztam én is, hofy nem lehet e mögötte komoly dolog, de másokat bámul, meg egy nagyon kis kedves, mosolygós baba.

2018. márc. 24. 09:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is megszűnök létezni a fiam számára, ha az imádott nagyszülők vannak itt. Max akkor figyel rám, ha valami étellel kapcsolatos dolgot mondok pl megyünk uzsonnázni, de ő ilyen haspók. Főleg apósom, hát ő az isten a fiamnak. 2,5 éves de ez mindig is így volt. Ne érezd magad rosszul, használd ki. Lehet nyugodtan haladni a házimunkával, enni kényelmesen, akármi.

Ja, meg ha azt mondom, hogy megyek el, akkor egyből otthagyja papát is, azért akármennyire nem számítok ha ott van, azért csak legyek ott :D

2018. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1.5 eves koraban rohogni fogsz ezen a kerdeseden. Az enyem pont ilyen volt, meg hatat is forditott. Most egesz nap jon utanam es ha elveszitjuk a szemkontaktust mar kiabal is hogy "Aja!!!!". Jatszoteren is egesznap ajázik, hordja a botokat, kavicsokat, csak nehogy mashova figyeljek 1 masodpercre.
2018. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!