Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött baba bőrápolása?

Újszülött baba bőrápolása?

Figyelt kérdés

Mivel és hogyan kell ápolni a baba bőrét ? ...baba olajat vagy babáknak való testápolót vegyek ? ...fürdetés után majd mindig legyen a baba bőre bekenve ? ...vagy hogyan van ez ?

29 hkm



2018. márc. 25. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
A gyerekorvos fog felírni fürdetőt, popsikrémet, babaolajat én azokat haszmáltam eleinte. Meglátod majd mennyire száraz/hámlós a bőre, én testápolót nem kentem rá legfeljebb a fürdető krémet (az testápolóként is használható). Fürdés előtt tiszta vizes vattalappal letisztítottam az arcát, fenekét, nemiszervét. A hajlatokat átkentem babaolajjal. Utána fürdetős vízben megfürdettem, szárazra töröltem és a popsiját popsikrémmel bekemtem pelusozás előtt. Mindig szép volt picinek a bőre. :)
2018. márc. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Annyira érzékeny a bőrük, heti egyszer, maximum kétszer elég őket fürdetni az elején. A receptre felírt patikai kencéket azt felejtsd el , 50 éve voltak divatban, kőolaj származék, Magyarország sajnos nem fejlődik a korral , ugyanazt használják mint a mi gyerekkorunkban.

Pár hónapos korában , mikor már sűrűbben fürdeted, akkor érdemes valami minőségi fürdetőt venni pl. Weleda, testápoló csak szükség szerint, de az sem kőolajszármazék, hanem abból is valami minőségi. Mi La Roche- t hasznalunk.

2018. márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, írom ezt olyan tapasztalatból hogy Nyugat Európában dolgozok bőrgyógyászaton.
2018. márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi La roshe posay-t használunk szintén, fürdetőből is és testápolóból is de testápoló nem kell alapból, a babának mondjuk én nem használom, a nagyobb gyereknek viszont pici kora óta kell, mert neki száraz a bőre. Gyerekorvos nekem is azt mondta olajozzam a gyereket fürdés előtt, meg használjam az általa felírt gyógyszertári fürdetőt testápolónak, én barom csináltam is, míg 5 hetes korában egy fiatal orvos el nem mondta a véleményét, na azóta nincs gyógyszertári fürdető itthon..
2018. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért a gyógyszertári fürdető nem az ördög véres köpete. A lányom 7 hónapos korában már nem azt használtuk, hanem Biodermát. Ekcémás lett a bőre, természetesen nem a fürdetőtől, örökölte a hajlamot. Miután a gyógyszertől és szteroidos krémtől elmúlt, áttértünk a Bioderma Atoderm fürdető + testápolóra ami direkt erre van. Tök száraz volt a lányom bőre, újra kijött helyenként az ekcéma. Áttértünk a La Roche P-ra (fürdető+testápoló), majd a Babéra (f+t), fürdettem mamdulaolajos vízben kentem rá shea vajat, stb. A dokibácsinknak mikor panaszkodtam, hogy már kidobtam vagy 40 ezret az ablakon kérdezte, hogy miért nem térek vissza a gyógyszertári furdetőre? Láss csodát azóta ne volt egy piros foltja sem. Persze tudom, hogy mostanában nagy divat szidni de nekünk jobban bevált, mint a többezres cuccok meg a biokencék. Egyébként én is ekcémás vagyok, nekem az összes fent felsorolt dolog hatékony de a babámnak egyik sem volt az.
2018. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és a mi kultúránkban naponta szokás fürdeni. Lehet, hogy a németek, franciák, zsidók, arabok nem fürdenek naponta de sok más dolgot is csinálnak, amit mi nem és forsítva. Itt ez a szokás, jelemtős sarokpontja a baba napirendjének. A világon semmi baja nem lesz tőle a bőrének, nem szappanban ül fél órát.
2018. márc. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a segitseget :)
2018. márc. 27. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!