Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen sötétben vagy éjjeli...

Teljesen sötétben vagy éjjeli fénynél alszik babátok? És besötételtek nála, most, hogy hamar világosodik?

Figyelt kérdés
Egy évesem van,eddig sólámpával aludt,most nem tudom,hagyjam-e meg neki vagy jobban aludna,ha nem lenne fény...Tapasztalatok?Köszönöm előre is!
2010. jún. 11. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy pici éjjeli lámpa,nagyon tompa fénnyel .Amióta ez be van dugva éjszakára,sokkal jobban alszik,ha felébred akkor sem ijed meg a korom sötéttől.
2010. jún. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem az volt a tapasztalatom,hogy egy nagyon halvány belső fény jó volt.De ha az ablakon jött be több fény,akkor sokszor megijedtek az árnyékoktól.
2010. jún. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is sólámpa mellett alszik a pici. A teljes sötétséget utálja. Leengedem a redőnyt és még a sötételőt is behúzom. Az ablakot ebben a forróságban nyitva hagyom. Most így csak egyszer kelt éjjel szopizni, amúgy volt amikor 3x is ébredt éjszaka ezen a héten. Igaz ő még csak most lesz 6 hónapos. Úgy veszem észre így jobban és nyugodtabban alszik.
2010. jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt jó, ha tudjátok, hogy az agyban a melatonin, ami a fejlődéshez szükséges, csak teljes sötétségben tud termelődni a nekik kellő mennyiségben. És mi felnőttek is sokkal pihentetőbben alszunk, ha sötét van a szobában, ezt nem egy kutatás is igazolja.


Kisfiam kezdettől fogva sötétben aludt, és azt vettem észre, hogy még a légzésfigyelő fénye is zavarta, így azt mindig lefordítottam, hogy ne világítsa be a szobát. Kezdetben, amikor éjjel evett, mindig sólámpát kapcsoltam, annak a fényénél etettem, pelenkáztam. De amúgy sem akartam volna rászoktatni az éjjeli fényre, mert később, ha le akarnám szoktatni róla, nagy valószínűséggel félne a sötétségben.

Napközbeni alvásra a redőnyt lyukacsosra engedem le, így simán alszik 2 órát is. Előtte, amíg a nappaliban hagytam, hogy bealudjon, csak 20-30 perceket sunyt, és délutánra, estére sokkal nyűgösebb volt.

2010. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sötétben alszik. 8 hónapos.
2010. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy néz ki, hogy mikor elalszik, akkor szabályozható állólámpa világít úgy, hogy lássak a szobában. És az addig világít, amíg be nem megyünk aludni (még egy szobában vagyunk) Aztán éjjel tök sötétség. Átalussza az éjszakát. Az eljén, vagy amíg fent vagyunk azért kell nálunk a lámpa, mert a másik szobából a tv átvillog az üvegajtón keresztül (van rajta sötétítő, de azon is) És ha bent ég egy kicsit a villany, akkor nem zavaró a tv villogása, mintha sötét lenne bent.


És igen, már mis is 8-fél9 körül elhúzzuk a sötétítőt és inkább a villanyt kapcsoljuk, mert ha elalszik a cicin, utána már nem akarjuk felébreszteni a függönyhúzkodással. Ez nekem okozott inkább problémát: alig vártam, hogy sokáig világos legyen, erre már este 8-kor lámpafényben vagyunk.... brrrrr....

2010. jún. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 hetes koráig aludt tompa fénynél, aztán rámparancsoltak, hogy igenis sötétben kell aludnia. Így egy éjjeli lámpa van az ágya mellett, lábbal kapcsolható, ha gáz van, akkor azt kapcsolom fel...hála az Égnek, ez nagyon ritkán fordul elő. Egyébként kintről is szűrődik be fény, ha csak cumi hiánya van, azt megoldom annál, és vettem egy foszforeszkálós cumit, így könnyen megtalálom, hova hajította el:-)
2010. jún. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2010. jún. 12. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!