Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babának lehet csak...

1 hónapos babának lehet csak annyi a baja, hogy nézelődni akart?! Mennyit látnak ilyenkor?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hetes, 2 napja vígasztalhatatlanul sírt egész nap. Nem nagyon tudtuk megnyugtatni, mi is kiborultunk. Azt hittük éhes, aztán, hogy fáj a hasa, hogy álmos, de nem tud elaludni, ezért nyűgös. Masszíroztuk a hasát, tologattuk a lábát, próbáltuk elaltatni, hasra tettük, aztán hátra, a mellkasunkra, százszor ellenőriztük a pelusát, a fenekét is “piszkáltuk” hátha székrekedése van, se semmi sem használt. Korábban mindenki azt mondta nekem, hogy játékok és játszószőnyeg ilyenkor még felesleges és, hogy nem is nagyon lát a baba semmit, de ma, most 20 perce megint a pózokat próbálgattam, és mindig csak a vállamon hallgatott el, azt hittem büfögnie kell, de nem, mindig mikor le akartam onnan tenni újra ordítani kezdett, ahogy a tükör előtt álltam láttam, hogy mindenfelé “néz” a vállam fölött, felállítottam a játszószőnyeget, rátettem, lelógattam róla a “kütyüket” és azóta egy hang nélkül “nézelődik” néha meglököm a játékokat, hogy az egyik hátán lévő tükör csináljon egy kis fényt és fény mozgást, olyankor még el is mosolyodik. Komolyan ez lett volna a baja? Csak látni akart?!
2018. márc. 29. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:
89%

Pontosan. :)

Nyugodtan kereshetsz neki játszó szőnyeget, vagy csak köss fel a feje fölé plüss állatkákat (biztonságosan!), hajts ki mellé könyveket, köss kendőt a rácsos ágyra. Kreatívan! :) Csak ne hagyd egyedül a fullasztó dolgokkal.


Ilyenkor én az ablakhoz sétáltam a fiammal, hogy lássa a fényeket, a függöny mozgását. Mutattam neki a falon képeket, megnéztük a könyves polcon heverő könyvek gerinceit, bármit amit a szobában találtunk.

Nálunk az ablak volt az aduász. Minden sírásból meg lehetett nyugtatni vele.

2018. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!