Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám nem szeret nézelődni,...

A babám nem szeret nézelődni, baj lehet?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy a babát tegyük be hozzánk pihenőszékbe, miközben csináljuk a házimunkát, közben beszéljünk hozzá, énekeljünk neki, s ő szépen elnézelődik. Nos az én babám nem ilyen, vele vagy ott vagyok szemtől szembe beszélgetni, énekelni, vagy játszani akar (játszószőnyeg, hinta, forgó zenélő, csörgők). Baj, hogy nem szeret csak nézelődni?
2016. júl. 14. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Na igen, nem minden baba egyforma. :) dehogy baj, csak nem olvasta ezeket a cikkeket. Sajnos vannak dolgok amiket ráhúznak minden babára, hogy ennek úgy kellene lennie, majd akinek a babája nem úgy csinálja, a szülő elbizonytalanodik. Nem kellene. Minden rendben van az olyan babákkal is, akik nem szeretnek egyedül nézelődni, unatkoznak, csak anya jó.
2016. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlen melletted lenni a babának, és nem is kell beszélni-énekelni neki állandóan. Hagyni kell, hogy egyedül feltalálja magát. Nem minden baba szereti, ha állandóan "elfoglalják". Semmi baj nincs a te babáddal sem.
2016. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ,hogy mennyi idős a kicsi!Lehet,hogy több idő kell neki ahhoz,hogy "egyedül" is ellegyen.

A kisfiam kb. 1,5-2 hónapos koráig nem volt vele kibékülve,aztán ahogy teltek a hetek,egyre hosszabb ideig feküdt benne.Most 3 hónapos és ott tartunk,hogy már egy-egy főzés,vasalás,hosszabb fürdés -én vagyok a résztvevő :)-belefér.Persze,egyszer csak elunja magát,természetesen nem várom el tőle,hogy órákig ott heverésszen,hiszen kell neki a szabad mozgás,a tér.Akkor elmegyünk az ágyra játszani közösen. :)

Még eszembe jutott valami!Adj neki (a kezébe,ha már tartja) játékot,a kisfiam szereti közben gyűrni,tapogatni a puha,csörgő-zörgő dolgait.Közben nézelődik pár percet,gagyorászik.

2016. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!