Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 gyerek mellett sokkal...

2 gyerek mellett sokkal kevesebb idő jut minden másra, mint amikor még csak egy gyereketek volt?

Figyelt kérdés
januárra várjuk a kistesót, a nagyfiam akkor 2,5 éves lesz. Vele most kezd könnyű lenni az élet :O)
2010. jún. 11. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
nálunk 19 hó a különbség. én is féltem tőle, de csak az első 2 hó volt nehéz, nagyon kellett a segítség. De most hogy a kicsi lassan 5 hós lesz már egész jó. Szerencsére nagyon jó baba, sokat alszik és nyugodt. De meg is tettem érte mindent, igény szerint szoptattam és sokat volt ölben. Most már mind2 nyugodt, mert tudják hogy előbb-utóbb megkapják amit akarnak, türelmesek és már próbálnak 1ütt játszani. De az biztos hogy külön külön sokkal kevesebb idő és energia jut rájuk, mint anno az 1-re
2010. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem. A 2. gyerekre jutott sokkal kevesebb idő! Ez azt jelenti, hogy mivel a fiad már igényli a foglalkozást, ezért őt nem tudod magára hagyni. Én úgy csináltam, hogy a naggyal játszottam, bohóckodtam, a kicsit pedig mindig odatettem magunk mellé plédra. Ő is nagyon jól szórakozott, figyelte a hangunkat, nézte a sok színes játékot, de vele nem tudtam órákig az ölemben mászkálni, mint az elsővel. Persze, amelyik játékba tudtuk, abba bevontuk őt is. Ugyanazt a csendet sem tudod neki biztosítani. Ezért van az, hogy a második gyerek általában sokkal magabiztosabb, önállóbb. Muszáj neki feltalálni magát, és ez így van jól!


Ja, és mivel mindig együtt voltunk, imádják egymást!!

2010. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Hát ha van segítséged, akkor könnyebb lesz.

Én talán inkább attól tartanék, hogy a nagyfiad, hogy fogja lereagálni a kistesó érkezését. Ez csak az én egyéni tapasztalatom, hogy a környezetembe mindenhol, ahol kb. ennyi a korkülönbség, óriási féltékenykedés van.

Barátnőmék nagyfia imádta a kistesót. Öt hónapos volt a kicsi amikor minden megváltozott, és ütötte ahol érte.........pedig nagyon nyugodt aranyos fiú. Szóval én inkább ettől tartanék........de az ügyes, türelmes anyukák szerintem mindent megoldanak.

2010. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem 3 év van a két gyerek között. Az első perctől kezdve, hogy hazajöttünk a kórházból egyedül vagyok velük, mert a páromnak másnap már mennie kellett külföldre. Hozzáteszem, hogy császárral szültem. Az első pár hét nehéz volt nagyon, de mire vége lett a gyermekágyas időszaknak, egész belejöttem. Most már 3,5 éves és 7 hónapos nagyfiúk.
2010. jún. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy leírtad!

Nálunk a nagyobbik fiammal már kezdett könnyebb lenni minden, mikor jött a tesó. Persze, ilyenkor a nagyfiú is visszaesik, ugyanannyi figyelmet és törődést kíván, mint a testvére- persze ez érthető.

Nagyon nehéz volt az eleje, de mára már könnyebb, a kicsi lassan 18 hónapos, a nagy ősszel 4 lesz. De amikor együtt itthon vannak, az őrületes. Szereik egymást, játszanak, de amikor elkezdik a veszekedést, ember egyen a talpán aki igazságot tud tenni. A nagy bántja a kicsit, a kicsi piszkálja és nem hagyja játszani a nagyot. Szóval tényleg nagyon nehéz!

2010. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk az 1. gyermekünk annyira nehéz eset volt, cici nélkül egyáltalán nem létezett, lerakni nem lehetett egy pillanatra se, még fél éves korában sem lehetett a szobából kimennem, mert katasztrófa lett. A kistesó 27 hónapra jött, és megdöbbentő volt, hogy mennyire könnyű kezelni, hogy alszik, hogy lehet a babakocsiban tolni, és nem cipelni kell álandóan. A nagyobb lánykám már szépen elbőcörgött a babakocsi mellett, imádja a kistesóját, szépen elmüttyögtek már kezdettől együtt. Nekem tényleg könnyebb volt a kettővel, mint elején az elsővel. Viszont most januárra várjuk a 3.-at. No most igazán kíváncsi vagyok, hogy hogyan fogok boldogulni, de reménykedek, hogy ő is könnyű eset lesz, mint a bátyja. :-)
2010. jún. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hűha, remélem jól fogom csinálni. A fiam nagyon anyás, soha nem segített nekünk senki, de a kistesónál én fogom kérni a nagymamát, hogy akkor mostmár tegye a dolgát. Tartok az első pár hónaptól és a kórházban töltött időtől is. Amúgy van 2 kutyánk akiket néha jól meggyepál, de utána azonnal bocsánatot kér tőlük és megszeretgeti őket. gondolom ez várható a kicsivel is :OD
2010. jún. 11. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!