Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák oltással kapcsolatban?

Anyukák oltással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
a kislányom ma töltötte be a 3 hónapos kort, jövöhéten kapja a 2 dik kötelező védőoltását ami szerint ahogy a védőnő mondta belázasodhat és vegyek neki nurofent és egy kis pipettával szuri után 2-3 órával adja neki én félek ettől első baba mi lesz ha nem megy le a láza nem értek én ehhez mit kell tennem ha a gyógyszer nem használ???
2010. jún. 11. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugi! A Nurofen lázcsillapító, az mindig használ, ha a baba lázas :)) Emellett még az sem biztos, hogy be fog lázasodni a babád. Az enyém pl. egy oltástól se lett lázas, de hőemelkedése sem volt. Egyébként az oltás utáni láz soha nem túl magas, csupán az okozza, hogy a pici szervezete erősebben reagál az oltásban lévő anyagra, az immunrendszere elkezd dolgozni..
2010. jún. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia!az enyém mondjuk nem lázasodott be soha,a nurofen leviszi,de ha mégsem ügyelet mindig van ahova tudsz telefonálni.én volt h hivtam az orvost mert sirt egyfolytában,azt se tudtam mi baja,aztan amire kijött az orvos megnyugodott.
2010. jún. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi lányok, tényleg bevagyok rezelve remélem nem is lesz akkor lázas a kislányom majd kiderül...
2010. jún. 11. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Írass a doktorotokkal, vagy lehet, hogy már írt is, Germicid kúpot. Ez egy lázcsillapító kúp. Az is tuti leviszi, ha belázasodik. Aztán ott van a jó kis hűtőfürdő. Ami a legfontosabb: ne pánikolj! meglátod, ha abba a helyzetbe kerülsz, nem érsz rá arra gondolni, hogy nem értesz az ilyesmihez, hanem teszed a dolgod, eszedbe jut minden praktika, amit valaha is rajtad kipróbáltak! :-)

A Nurofent a pipettával nagyon egyszerű beadni egyébként, ha arra vetemedsz is megoldod, ne aggódj!

Egyébként meg az elsőnél belázasodott? A szavaidból úgy veszem ki, hogy nem, tehát itt se lesz semmi vész!

2010. jún. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mendy1025 ***** válasza:
Nekünk minden oltástól belázasodott,most 17 hónapos.Mondjuk nekünk a kúp vált be,most nem kötekedni akarok,de nekünk a nurofen nem vitte le a lázát.Csak a kúp.Ha meg csak hőemelkedése volt,akkor fél kúp.
2010. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!