Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 fokban hogy öltöztetitek a...

20 fokban hogy öltöztetitek a 4 hónapos babátokat?

Figyelt kérdés
Egy tavaszi dzseki alá elég egy hosszú ujju body? Vagy még adjak rá vékony pulcsit is a kabát alá? A nadrág alá kell még a harisnya? Vagy harisnya nélkül vigyem ki, esetleg egy pléddel betakarva? Mindig nagyon beöltöztetem sajnos,ès sírás a vége... 1.baba. köszönöm a válaszokat!

2018. ápr. 4. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
20 fokban nem kell tavaszi dzseki, böven elég rövid ujjú body, zokni, trikó, nadrág, pulóver, vékony sapka. Pléd csak akkor kell, ha szeles lenne az idö.
2018. ápr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira attól függ, hogy mit értesz tavaszi dzseki alatt, mennyire fúj a szél, miben utazik a gyerek (mózes szélvédett), napon vagy árnyékban tolod inkább...
2018. ápr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak azért gondolom a dzsekit, mert én is simán felveszem még a bőrdzsekit... őt meg öltöztessem lengébben, mint ahogy én vagyok? Totál kivagyok már ettől az öltöztetés dologtól, annyira nehéz! 😣😢
2018. ápr. 4. 09:23
 4/10 A kérdező kommentje:
A hordozót teszem a babakocsira, abban tolom. Annyira nem szélvédett így, mint egy mózes...
2018. ápr. 4. 09:25
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Azt tudod, hogy a gerincének ezzel nagyon nem teszel jót, ugye? Napi max 20 percet kellene a hordozóban töltenie, épp ezért van a mózes, mert abban sík felületen fekszik és neki erre van szüksége.

Amúgy 20 fokban én hosszú ujjú bodyt, nadrágot, zoknit, kocsicipőt, vékony sapit és vastag pulcsit adok a 4 hónapos kislányomra. Takaró van nálunk, de nem szoktam rátenni, alatta van.

2018. ápr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Normál esetben a lakásban van 20 fok, ott is dzsekiben van a gyerek????
2018. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
A lakásban nem fúj a szél. Még hiába van 20 fok, ha a tényleges hőérzet nem annyi.
2018. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Hosszú ujjú body, pulcsi, nadrág,zokni. Ha fúj a szél vékony sapka. Ennyi. Nem szabad túl öltöztetni, mert többet árthatsz vele, ha pl megizzad és megfújja a szél.


Harisnya téli öltözet, nem 20 fokba való, ne add rá :)

2018. ápr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szóval ráadtam a dzsekit, gondolom még ti felnőttek is felvettétek pl.ma. Bár 20 fok volt, de igencsak fújt a szél. Ha én dzsekiben vagyok, akkor miért gondolnám, hogy a babára nem kell?? Alatta rövid body+hosszú ujjú póló. És vastagabb naci. De akiket kérdeztem, vagy akikkel ma találkoztam, még 1 éves gyerekre is adtak harisnyát a naci alá, ill.a bodyra pulcsit+kabátot.Én a pulcsit és a harisnyát azért hagytam el, mert még betakartam 1 pléddel. Azt gondolom, ha én hosszú ujjú blúzban, dzekiben+farmerban vagyok, és a gyerekre kb ugyanennyit adtam, jól csináltam, +1 réteg kell még elvileg, mint ami rajtunk van, az volt a pléd. Persze mindenki jobban felöltöztette ma a gyerekét, mint én, de nem gondolom, hogy fázott volna, nem volt hideg a tarkójánál, sőt... És most végre nem is izzadt le! ☺ Egyébként nálunk 24-25 fok van a lakásban, sajnos szabályozni nem tudjuk, body+naci van rajta itthon, de ha csak 20 fok lenne, felülre tuti adnék még egy réteget ( pulcsit), és mivel idebent nem fúj a szél, kint meg szinte mindig tavasszal, kintre még egy réteget. ☺ Majd ha nem fúj a szél, elhagyom a kabátot! Köszönöm a segítő szàndékú válaszokat! Akik meg bunkó stílusban tudnak csak válaszolni, azoknak gratulálok, hogy ők már az első babájuknál is szuper okosak voltak, és soha nem kellett tanácsot kérniük senkitől!
2018. ápr. 4. 16:46
 10/10 anonim ***** válasza:
A babát állítólag úgy kell öltöztetni ahogyan az anyuka öltözik + 1 réteg. Én ezt a szabályt szoktam nagyjából követni. Persze figyelembe veszem a rétegek vastagságát is.
2018. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!