Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell egy 8 hónapos...

Hogy kell egy 8 hónapos babának szemcseppet csepegtetni a szemébe?

Figyelt kérdés
A problémámat nehezíti,hogy hihetetlenül mozgékony, izeg-mozog, még ketten sem tudjuk egyszerre lefogni és azt is megoldani,hogy nyitva legyen a szeme.Természetesen megy mindenhova a csepp,csak a szemébe nem :( Picit vérben van az egyik szeme, orvos mondta,hogy kezdődő kötőhártya gyulladás.Nem lehet ezt mondjuk kamillatás öblögetéssel helyettesíteni?
2010. jún. 12. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló probléma, a szemcsepp helyett ne használj mást, csak ha előtte megbeszéled a dokival. Én a lányomat az ölembe vettem, mint amikor szoptattam, a fejét nekifogtam a mellkasomnak és cseppentettem a szeme sarkába. Elkezdett pislogni és kész is volt. Sajnos a pelenkázón vagy máshol történt lefogásnál nem sikerült sehogy, csak ez az egyfajta módszer vált be.
2010. jún. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehet hogy butaságot írok, de esetleg alvás közben...?
2010. jún. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is az ölembe szoktam venni, egyik kezét a hátam mögé,a másikat lefogom, de úgy rángatja a kis fejét közben,mintha muszáj volna!Gondolom azért is csinálja ezt,mert az orrát is szívom porszívóval (ugyanebben a "pózban"), amit ugye nagyon nem szeret,valószínüleg ezért is ellenkezik enniyre.Alvás közben meg azért nem megy a dolog,mert csak és kizárólag hason alszik, szóval tanácstalan vagyok :(
2010. jún. 12. 09:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Alvás közben sajna nem lehet mert nem folyik bele a szemébe ha nem pislog! De tény hogy egyszerűbb lenne!:)Én úgy szoktam, hogy valamit a kezébe adok a pelenkázón,ágyon (pl.. a szemcsepp dobozát, mert az új és érdekes) aztán szépen a szeme sarkába(orr felölibe)cseppentek és az sem baj ha becsukja a szemét mert amint kinyitja belefolyik a szemébe.
2010. jún. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, fektesd le a hátára, közben valamit lengess előtte, amit elkezd figyelni, és felülről próbálja a másik belecseppenteni gyorsan, mi így csináltuk. Szemcsepp nagyon gyorsan meggyógyítja az a legjobb rá!
2010. jún. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám ahogy orrszíváskor. Ülj le a földre, a babádat fektesd le úgy, hogy a feje a lábad között legyen, így azzal tudod tartani, hogy ne fordítsa el. A kezét pedig tedd a combod alá, így azokkal nem tud kapálózni!Szerintem egy próbát megér. Sem a fejét, sem a kezét nem tudja használni. szerintem így a leggyorsabb és még pislogni is fog.
2010. jún. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!