Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fitymaletapadás? Tudnátok...

Fitymaletapadás? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Fiam 1éves, a védônô mondta, hogy kezdjem el hátrahúzni a bôrt a fütyijén fürdés közben. Nem egészen értem, hogy mikor jó, ha meddig tudom hátrahúzni? A vizeléssel elvileg nincs probléma, nem sír. A húgycsônyílást látom, amikor hátrahúzom a bôrt, de nagyon nem merem.

Ráadásul több helyen azt olvastam, láttam, hogy ma már inkább 2 éves kor után kell ezzel elkezdeni foglalkozni, addig inkább hagyjuk (Magyar Gyermekorvosok Társasága pl.)


Szóval mikor jó a helyzet, meddig kell tudni hátrahúzni?



2018. ápr. 13. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Addig húzd hátra, amíg erőltetés nélkül megy.

Nekünk már akkor mondta az orvos, amikor hazavittük a kórházból a babát, hogy ennyire mindig húzzuk hátra fürdéskor, hogy később ne legyen gond.

Azt hiszem, nem ettől függ. lassan 8 éves és még mindig le van tapadva kb a fele. Az orvosunk szerint teljesen rendben van így.

Továbbra is minden fürdésnél hátrahúzzuk (most már magának), aztán majdcsak lesz valami. nem piros, nem fáj, nem váladékozik... szóval nincs vele gondunk.

2018. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak addig húzd amíg lehet.Még van idő.

Nagy fiamnak a doki feltépte, iszonyatosan fájt neki és utána újra letapadt.Gyereksebész szintén fel akarta tépni mindenféle érzéstelenítés nélkül.Akkor már nem engedtem.

A gyerek minden nap a vízben húzgálta magának és szép lassan feljött neki.

Most van egy 10 hónapos fiam, nem tudom neki felhúzni bár fürdés közben próbálgatom, tuti nem engedném, hogy hozzá nyúljanak.Persze amíg nincs pirosodás váladék stb.

2018. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Körömvirág krémet esetleg használtatok? Még ezt ajánlotta a védônô.
2018. ápr. 13. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!