Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit főztetek ma a babátoknak?...

Mit főztetek ma a babátoknak? Mennyi idős? Ha van kedved, írj receptet is!

Figyelt kérdés

Holnapután 8,5 hónapos a kisfiam, és én az egész családnak paradicsomos halas tésztát főztem.

Pici hagymát kevés olajon üvegesre pároltam, hozzáadtam egy konzerves darabolt hámozott paradicsomot, egy konzerves rio mare tonhalat, kevés petrezselymet, kevés bazsalikomot, pici biovegetát, majd fél tömlős natúr sajtkrémet, összerottyantottam, és főtt durum penne tésztával tálaltam, a babámnak picit átturmixoltam.


2010. jún. 12. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tök jó recept:) Ki fogom próbálni, bár én nem szeretem a halat, de a párom imádja és a kisfiunk is eszi. Én ma sárgaborsó főzeléket csináltam csirke pörkölttel.
2010. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ma karfiolpörkölt volt nálunk tésztával, a kislányom imádta :) 9 hónapos
2010. jún. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én főtt brokkolit, szintén főtt puha csirkemellet, és sajtkrémet turmixoltam neki össze! Nagyon izlett neki! Meg még kapott Petite Danonet!

Holnap csirkemájat és főtt burgonyát kap összeturmixolva!

2010. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Karfiolpörkölt...hmmm... jól hangzik! :)) Köszi az ötletet!
2010. jún. 12. 20:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Karfiol pörit h kell főzni? Leírnád?? Karfiol főzeléket csináltam már na de pöri:)?

Én ma hús levest főztem meg mákos tésztát!

2010. jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

21 és 4 hósak, nagylánykám már szinte mindent eszik (és mindent szeret), a kicsifiú meg még semmit :)

tegnap: rakott zöldbab

ma: füstölthúsos bableves (lánykám nem kért bele tejfölt) és estére pizzát sütöttem

holnap: sárgaborsófőzelék + sült virsli

jövő hétre tervezek: grillcsirkét friss vegyessalátával, borsólevest vagy karfiollevest, bolognait, hétvégére gyümilevest + vmi tepsis sajtos husit - és a férjem hetek óta nyavalyog egy mákosgubáért úgyhogy azt is tervbevettem.

2010. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Irigyellek h így előre már ennyi minden kaját elterveztél én sosem tudom kitalálni mi legyen:-/
2010. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Aztaaaa... micsoda terv egész hétre... tényleg irigylésre méltó.

Holnapra egyébként olyat terveztem, hogy brokkolit, karfiolt, répát és feldarabolt csirkehusit bevágok egy jénaiba, és leöntöm zöldfűszeres, kevés fokhagymával ízesített natúr joghurttal, és reszelt sajtot rakva a tetejére beteszem a sütőbe. Főtt rizst fogok hozzá csinálni. Ebből ehetünk mi is, meg a babus is.

2010. jún. 12. 21:08
 9/12 anonim ***** válasza:

20:56-nak:

Karfiolpörkölt

Közepes fej karfiolhoz 1 közepes fej hagymát megdinsztelek, ráteszek apróra vágva 1 paprikát és 2 paradicsomot, hogy legyen szaftja + pirospaprikát, kis borsot. Rádobom a kis rózsákra szedett karfiolt és ráöntök kb. 1 dl vizet, majd hagyom párolni. Ha megpuhult a karfiol kiveszek belőle egy kicsit és főzön tovább a kislányomnak, mert én nem szeretem, ha szétesik, ő meg még nem eszi meg csak szétfőve :)

2010. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A lányom lassan 22 hónapos lesz.tegnapelött és tegnap babgulyas volt füstölt hússal,tejberizs-palacsinta,ma paradicsomleves brassóival,holnap-holnapután borsóleves tüzdelt marhacomb sok zöldséggel-meg csinálok desszertnek egy meggyes csokis piskótát :-)
2010. jún. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!